Motoristi, a sploh kaj slišite...

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
...v teh svojih čeladah, razen glasnega ropotanja vaših motorjev?
Bom povedal, kaj sem včeraj videl. Upam da bom razumljiv.
Se lepo, kot po navadi, po predpisih peljem domov in nasproti srečujem gost promet, ki pa se je tudi približno nekje pomikal z maksimalno dovoljeno hitrostjo. Vmes med temi, nasproti vozečimi avti, pa so se peljali tudi trije motoristi...
In glej ga zlomka, ZA temi motoristi se pelje rešilec na nujni vožnji (rotacijske luči in sirena) in že prehiteva kolono pred seboj. Ker se po logiki tukajšnjih motoristov morajo avtomobilisti motoristom umikat na rob ceste, so verjetno ti "pametni" motoristi smatrali, da se avtomobili na rob ceste odmikajo njim. Zato so ti pametnjakoviči začeli drug za drugim prehitevati na rob ceste odmikajoče se avtomobile, pri tem pa izsilili rešilca, ki je že prehiteval odmaknjeno kolono avtomobilov in mu tako zaprli pot.
Zaradi teh bedastih motoristov je moral rešilec na vso moč zavirati, jaz pa sem se moral umaknit na njivo čez robnik ceste, čeprav sem že itak bil na robu ceste zaradi prihajajočega rešilca.
No, dragi kolegi motoristi. To, za vas , velikodušno umikanje avtomobilov na rob ceste je privedlo do tega, da je moral celo rešilec nevarno zavirati in v njem bolnik čakati, da so motoristi prehitevali in to prej kot rešilec ki je bil na nujni vožnji.. A vam pa ni potrebnmo gledati v ogledala, če slučajno že vas nekdo ne prehiteva? A vi pa lahko kar izsiljujete? In to rešilca?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
No to je samo dokaz, da motoristi ne vozimo prehitro, če so celo rešilca ovirali, ki vemo da nima ravno ne vem kakšne hitrosti
smile-1.gif
 

torcida_st

Pripravnik
6. okt 2007
509
0
16
Tvoje izmišljotine lahko v vrtcu razlagaš ne pa na tem forumu!
Take pravljice tu gor ne sedejo najbolj, saj sam dobro veš!
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
To je bil še eden od množice dokazov, da ste motoristi, po večini, navadna cestna banda, katera ne upošteva nikogar druzga razen sebe.
 

torcida_st

Pripravnik
6. okt 2007
509
0
16
Nisem motorist!
A si ti mogoče (malo) ljubosumen na motoriste?
Pa ne lapaj neumnosti!
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
A to če povem, kakšno pizdarijo so včeraj motoristi naredili, pomeni, da sem malo ljubosumen nanje?
Včerajšnja izkušnja je pokazala, da si umikanje na rob ceste motorist narobe razlagajo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Skozi čelado se sliši vse.

Problem pri motoristih je ta, da v glavnem spremljaš promet pred sabo in dosti manj promet za sabo.

Je pa res, da modre luči bi morali opaziti. Jaz, na primer, sem jih, ko je patrulja za mano šibala mimo mene po LJ obvoznici (ko je bila še za mano), ko so šibali proti golovškemu predoru, ko se je 2003 tam zgodila huda prometna nesreča.
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Skozi čelado se sliši vse.
Torej tudi piš vetra in glasen ropot lastnega motorja.
Citat:
Problem pri motoristih je ta, da v glavnem spremljaš promet pred sabo in dosti manj promet za sabo.
Tole bo pa najbrž držalo.
Ampak motoristi od avtomobilistov pa pričakujejo, obratno, kot delajo sami.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Jaz sem zadnjič stal prvi na semaforju na Celovški. Zaslišal in nato še videl sem rešilca precej prej kot ostali udeleženci. Umaknil sem se naprej in desno, ostali so ma samo čukasto gledali, kaj mi je. No, čez 20 sekundo so se začeli še avtomobilisti nerodno tlačiti ob rob. Imel sem tudi čepke za ušesa. Je pa res, da imam motor nepredelan, brez glasnih izpušnih loncev.

Tko, da motorist nič manj ne sliši kot avtomobilist. Pomojem še kaj več, kljub čepkom.

lp
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
To kar se je zgodilo je nedopustno.
jezen.gif

Poleg tega, da so motoristi ovirali vožnjo intervencijskega vozila, ki je bilo na nujni vožnji, so podrli tvojo teorijo, da so motoristi izstrelki, ki potujejo z nadsvetlobno hitrostjo. Vsekakor bi morali slišati reševalno vozilo (razen če ima motoristična drhal požagane ali nelegalne auspuhe), glede preglednosti v vzvratna ogledala pa naj v zagovor motoristov povem, da se v večini ogledal motociklov ne vidi kaj dosti. Vibracije zameglijo sliko (sploh če so se vozili počasi, ko motor teče pod nižjimi obrati, prihaja do večjih vibracij, to je eden od razlogov, da motoristi raje vozijo hitro kot počasi), poleg tega pa so ogledala konstrukcijsko postavljena tako, da v njih vidiš lastne komolce, če pa jih prestaviš, potem vidiš samo bankino. Če bi bila ogledala širše postavljena, bi ti oviralo aerodinamični tok zraka pri vožnji z nadsvetlobno hitrostjo. Možno je tudi, da so motoristi pod čelado glasno vzklikali besede navdušenja, ker so prehiteli in vznemirili kakšnega stardeca.

@ stardec: prosim če prebereš samo prvi stavek, ker te nočem po nepotrebnem jeziti.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Mater vas je vložil... to se ni zgodilo, take pravljice lahko svojim senilnim sošolcem prodaja, ne pa kle na alter-ju. Dodaj kakšne slike ali video, da se je to res zgodilo, drugače je debata nesmiselna.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
No, saj si lepo povedal, le tisto o teoriji in izstrelku žal še zmeraj drži. Ko so motoristi prehiteli, kar so si zamislili, so spet žgali na polno, češ da bodo ja hitrejši od rešilca.
In iz tvoje razlage se da lepo razbrat, da motoristi res kaj prida ne gledate v ogledala, saj so praktično neuporabna in res kaj prida ne vidite kaj se dogaja za vami.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Dogodek je popolnoma resničen in jaz med vožnjo nisem še nikoli slikal. Dogajalo pa se je tudi prehitro, da bi lahko kdorkoli imel čas poslikat.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik stardec pravi:

In iz tvoje razlage se da lepo razbrat, da motoristi res kaj prida ne gledate v ogledala, saj so praktično neuporabna in res kaj prida ne vidite kaj se dogaja za vami.

Jaz na svojem motorju vidim, za druge pa se ne sekiram, če nimajo pregleda za sabo.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
To je bil še eden od množice dokazov, da ste motoristi, po večini, navadna cestna banda, katera ne upošteva nikogar druzga razen sebe.

Lej stardec, poln kufer mam že tvoje nestrpnosti do motoristov in nehi že enkrat, ker zadnje čase pišeš samo take gluposti.
ne boš verjel jaz se zdaj skoraj vsak dan vozim z motorjem in srečujem več pacijentov v avtomobilih kot ti na motorjih, ki resno ogrožajo in posegajo po življenju nas motoristov in ne pišem vsak dan en post na to temo.

rajš napiš kako ptički pojejo in kako je že čas da te potomci strpajo v dom za ostarele, ker je očitno že čas.
uf-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
az na svojem motorju vidim, za druge pa se ne sekiram, če nimajo pregleda za sabo.
Hja, pa bi se lahko sekiral. Kaj lahko se zgodi, da bo tak, ki nima pregleda za sabo, nekoč, zaradi slabe preglednosti, pred tebe skočil in tebe izsilil.
Prav to vas motoriste moti pri avtomobilistih. Namreč, da vas, kao ne opazijo, ko prehitevate.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Lej stardec, poln kufer mam že tvoje nestrpnosti do motoristov in nehi že enkrat, ker zadnje čase pišeš samo take gluposti.
Tvoj problem je če ti ne paše, ker jaz pišem resnico o vas motoristih.
A to, ker je tukaj že vsaka druga debata, kaj so zagrešili starideci in starebabe, te pa ne moti?
In to ni moja nestrpnost, do motoristov, če napišem kakšne nevarne svinjarije motoristi počnete. To je kruta realnost. Tudi črna kronika to potrjuje.
Citat:
rajš napiš kako ptički pojejo in kako je že čas da te potomci strpajo v dom za ostarele, ker je očitno že čas.
Samo še ena izjava ki potrjuje, da ste motoristi res usekani.
 
Nazadnje urejeno:

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jaz motoristov ne prehitevam, ker vozim s podsvetlobno hitrostjo.
Je pa res, da je pri motoristih manj nepredvidenih reakcij in ne zapeljejo "nanadoma" na levo zaradi čvekanja po telefonu, šminkanja, manikiranja, gledanja v ogledalo, iskanja radijskih postaj, vzgajanja otrok,...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
KSZ

Lani so 3je motoristi padli zaradi resilca na nujni voznji (dvakrat so se zaleteli v avto pred seboj ker vsi pametnjakovici namesto da se ustavijo raje zavirajo, enkrat je padel ker se je umikal) ampak vedno brez hujsih posledic.

Tako da je to res sibka tocka motoristov.

LP