Peticija za izgradnjo motorističnega dirkališča

damo

Majstr
4. sep 2007
1.006
148
63
ksz:

ma kako dirkališče - a je lokalna skupnost dolžna poslušat to izživljanje kilometre naokrog? Fantom motke v roke pa delat, pa mal jih poslat v kak rehabilitacijski center, kjer bojo spoznali mal življenje ponesrečencev!

Pa ne me narobe razumet, tudi sam sem motorist.

Zdaj pa udri po meni, hehehe!
 

smrdim

Pripravnik
16. apr 2008
56
0
6
Samo, da dobite predstavo kaj bi lahko imeli...

0306ec_paulricard01_z.jpg

0306ec_paulricard04_z.jpg

0306ec_paulricard10_z.jpg

0306ec_paulricard13_z.jpg

0306ec_paulricard03_z.jpg

0306ec_paulricard18_z.jpg
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.006
148
63
upam, da tega nikdar ne bo v sloveniji. Le kdo je dolžan cele dneve poslušat prepotentneže ?? Naj dirkajo z bicikli, to ni toliko moteče za okolico.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
V puščavo z vami ! Kok ste pa vi motoristi en prepotenten folk, ga ni večjega.

10X višje kazni za vas, odvzem motorja takoj. Pa vsako leto obisk pri psihiatru in rehabiltacijskem centru.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
Spet en pametnjakovič, a? Za vas pravila ne veljajo? Prehitevanje čez polno, čez rdečo, hitrost, prekratka varnostna razdalja?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
KSZ
Jaz sem definitivno takoj za dirkališče. AMPAK plačano s strani privatne iniciative. Namreč, dokler bodo v Sloveniji naselja brez asfaltirane ceste, kanalizacije, itd., do takrat naj se javni denar porabi za to. To, da so skurili ne vem koliko MIO EUR za Patrie NI opravičilo, da dajmo pa še tukaj vreči x MIO EUR skozi okno. Kvečjemu bi bilo treba tiste, ki so pri tem sodelovali za jajca obesit na drevesa.
Država bi tukaj morala poskrbeti le za dovoljenja, torej da bi šlo vse skupaj normalno skozi, ne pa, da se stalno meče polena pod noge.

In kot drugo: jaz sem tudi prepričan, da dirkališče ne bi zmanjšalo nesreč. Namreč kvazi džeki, ki obvladajo norenje po navadni cesti (beri bedaki) ne bodo šli na dirkališče ker:
- bi tam izpadli navadni loleki. Na cesti pač izpadeš ''džek'', ker tekmuješ proti voznikom, kateri sploh nočejo tekmovati, temveč se le normalno varno pripeljati domov
- ker bi tam v enem dnevu skurili gumo, katera stane 100 EUR. Glede na njihovo opremo, katero jo imajo je to že orenk čez njihov budget in običajno drajsajo gumo dokler železje ni zunaj
- ker bi bilo tudi 20 EUR preveč za plačat, saj imajo vendar cesto zastonj
- ker bi bilo tudi 30 minut (tudi če bi bilo le toliko) preveč, da bi prišli do dirkališča, če je pa cesta 5 metrov od dvorišča

Še dokaz: v zadnjem letu sem 2x spraševal, če gre kdo na dirkališče (npr. Grobnik), kjer stane ura izživljanja z avtom 75 EUR. Mislim, da se je le en javil na to. Je pa na tem forumu ogromno ''znalcev in malodane Šumlnov'', kateri obvladajo vožnjo 2 metra za ritjo pri 130 km/h, prehitevanje po desni, pizdakanje čez vse žive, kateri jim ''zaustavljajo'' njihovo ultra super duper vožnjo. Toliko o tem.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Raje odprite d.d. zbirajte vložke in jim na koncu dajte delnice, če vas je tolk ljubiteljev tega, boste pa dali po 100,200,500, 1000€ pa boste kupil zemljišče in zgradili dirkališče...

Tako gre projekt v Lendavi.

Citat:
Uporabnik damo pravi:
upam, da tega nikdar ne bo v sloveniji. Le kdo je dolžan cele dneve poslušat prepotentneže ??
Hrupa ne bo, oziroma bo še manj kot je zdaj, ker bo stvar obkrožena s tribunami.
(govorim za Lendavo)

Citat:
Uporabnik mtl pravi:
KSZ
Jaz sem definitivno takoj za dirkališče. AMPAK plačano s strani privatne iniciative.
Glej zgoraj
wink-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.965
1.108
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik smrdim pravi:
Samo, da dobite predstavo kaj bi lahko imeli...

0306ec_paulricard01_z.jpg
HTTT, Le Castelet. Super pista. Uni ovinek ki je na sliki čisto zgoraj levo je carski, z avtom gre na civilnih gumah +-190 na uro skozi ... Z dirkalnikom pa ...
Sicer pa rabimo samo zgornjo polovico tega, kar je na sliki ...
Hrup? Ga je zunaj dirkališča zelo malo, če je primerno zgrajeno. Zelo zelo malo. Če recimo stojiš približno tam, kjer je zgornji konec letališke steze (tam, kjer so tiste cestice),s e hrupa s steze praktično ne sliši oz. je tišji od vsakega civilnega avta, ki se normalno mimo pripelje. Pa si še globoko znotraj ograje, ki je okoli dirkališča.
Dodamo še primerno izbiro lokacije, pa s hrupom ni nobenih težav ...
 

torek

Pripravnik
28. okt 2007
269
0
16
Da bo zaradi dirkališča manj nesreč je utopija. Po moje jih bo več. Živim blizu ceste kjer so že večkrat prirejali reli in lahko povem da je največ divjanja lokalnih mulcev po tej cesti nekat tednov pred in po reliju, ker skušajo voziti "kot dirkači". Skratka, reli jih očitno spodbuja k divji vožnji.
Hvalabogu je ta peticija samo "prazna slama" lipovcev in iz tega ne bo nič. Če kdo hoče dirkališče naj si ga zgradi in plača.
Za močne motocikle bi rabili "orožni list" oz. neke vrste licenco motorista.V primeru divjanja bi ga morali motoristu za vedno odvzeti.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Plačilo 75 EUR bi bilo pošteno in bi jih takoj plačal, da lahko cel dan uporabljam dirkališče. Vem, da več kot 20 krogov tako ne bi zdržal.
grin1.gif


Grobnik ni primeren že zaradi svoje podlage, saj si v enem dnevu ob gume, na Madžarskem imaš gumo lahko za tri dni.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Spet en pametnjakovič, a? Za vas pravila ne veljajo? Prehitevanje čez polno, čez rdečo, hitrost, prekratka varnostna razdalja?

Kot da se pa z osebnimi avti tega pa ne počne ane.
priden.gif
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
V puščavo z vami ! Kok ste pa vi motoristi en prepotenten folk, ga ni večjega.

10X višje kazni za vas, odvzem motorja takoj. Pa vsako leto obisk pri psihiatru in rehabiltacijskem centru.

A je sploh kdo na tem svetu ki ga ti ne bi poslal v puščavo pa nekih težkih kazni nabil? Od tovornjakov, motoristov, verjetno ti tud stare mame na živce grejo!
stupid-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
A niso nekaj mislili že na krasu naredit pa so seveda Zeleni bili proti (ker je nekaj ptičev ki bi se "morali" izselit iz območja, več vrednih kot pa......

Skratka jaz bi zelene poslal živet v kraške jame pa....
Nesreč zaradi dirkališča ne bi bilo manj,
Se pa strinjam z večino pisanja zgoraj, tako mtl kot softijem in drugimi...

V pon. ponoči me je neka čeurjad na fužinah kratil anočni mir z motorjem in neko truck pišuko na avtu. ob dveh ponoči je končno nekdo poklical policijo, naslednjič jo bom sigurno jaz že ob 11 zvečer, pa še posnel jih bom za dokaz......Ne more sredi spalnega naselja motor z "akrapovičem" tišat v blokado na mestu oziroma v leru....
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
to so fužine.
to so primitivci.

tam pred temi garažami so soseda prefukal do konca. polomljena čeljust, nos, ličnice. tko da...pust gamad pri mir, če jih ne moreš potolčt.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.526
9.247
113
sinko za 75 € se jaz vozim 3 tedne v sluzbo...pa lahk ze kar na poti dirkam...

to je ekonomska računica. Da se bom vozil na grobnik, pa potem z razbitino in avtovleko domov...malo morgen...predrago
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Iz bloka sem primitivce že spravil, če bomo dovolj sitni jih bomo tudi iz pred garaž... (upam vsaj, da policija dela za kar je pristtojna)
sajkek: ti kar še naprej dirkaj za 75 evrov tri tedne. Tvojim staršem pa ne privoščim da bi kdaj dirkali v bolnico zaradi 75 evrov, ša manj pa da bi nekdo tretji počasi šel za pogrebom zaradi tvojih 75 evrov.