Motivacija otroka

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
ja, 2. top slovenski šport, takoj za zavistnostjo. občutek krivde, da človek ni tako dober starš, kot bi lahko bil in bi moral biti. in pol ta tekma med seboj, nasrkajo pa itak otroci, ki so čustveni in funkcionalni debili, ko je vsega konec...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Saj ni treba iz vsega delat drame.
Evo naše izkušnje....
Tavelka že štiri leta (od prvega razreda) obiskuje plesne treninge. Rada hodi in rada nastopa, poklicna plesalka pa najbrž ne bo nikoli. Zadeva je dobro organizirana in se streningi odvijajo v šolski telovadnici med OPB, tako večje logistike nimamo (ko ima trening, ne gre z busom domov ampak jo poberem spotoma, ko grem iz službe).
Tamala je lani (prvi razred) hodila na judo in plesne. Za judo je po treh mesecih povedala da ji nikakor ne paše in smo odločili da lahko neha. Ker, razen da smo plačevali od zadeve ni bilo haska. Plesne je obiskovala do konca leta in je šele tik pred novo sezono povedala da ne bi več in smo upoštevali. Je pa z drugim razredom začela hodit v glasbeno šolo (kljunasta flavta/nauk o glasbi in še pevski zborček), tukaj je pa zadetek v polno. Rada hodi, odlično ji laufa. Vmes je sicer malo po ovinkih spraševala, "kako dolgo bo treba še hodit", pa smo rekli da do Eurosonga :) In šiba naprej, doma tudi samostojno vadi, skratka bp. O kakšni večji prisili ni govora, samo včasih (če ima "slab dan") jo je treba malo poriniti in to je to.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
ja, 2. top slovenski šport, takoj za zavistnostjo. občutek krivde, da človek ni tako dober starš, kot bi lahko bil in bi moral biti. in pol ta tekma med seboj, nasrkajo pa itak otroci, ki so čustveni in funkcionalni debili, ko je vsega konec...
Lahko to malo bolj razložiš, če se nanaša name?
Ne razumem čisto kakšna tekma in s kom točno?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
ne, ne na tebe... Na vse pajace, ki iz stavka ne morem ga parkrat ne teden na fuzbal peljati potegnejo, ne samo, da bi ga moral, če bi bil kaj za kaj, ampak da se ti zraven špilas.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.385
9.119
113
No no, posredno je očitno tudi name to letelo. No nisem tako mislil, in ni bilo tako mišljeno. meni osebno je precej nonsense 4x na teden vozit otroka na nek trening. Tako zame kot za otroka. imho. Pisal sem pa za karate, če greta skupaj 2x na teden za uro ali dve trenirat je to to. Če ga pa samo sili, on pa bi raje takrat doma čohal zajca. Je pa to produkt sodobne družbe.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Produkt sodobne družbe je, da se starši pa otroci družijo kot da so frendi. Nikdar in nikoli nista dve generaciji skupaj hobirali dokler nista bila oba odrasla in posledično s podobnimi interesi in kapacitetami takimi in drugačnimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in McGiver

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.385
9.119
113
ne da so frendi, ampak da pokažeš tudi ti interes in si otroku vzor. Ne vidim poante da otroka nekaj siliš, in potem skoz povdarjaš, jaz sem foter in mati in ima da me ubogaš, ker jaz vem vse. Potem imaš pate, da se otrokom stvari zagabijo in imajo travme cel lajf. Je to potrebno?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jabe, življenje se spreminja. Človeštvo ne more biti ves čas na 1 stopnici, človeštvo se mora spreminjati. Včasih so tudi vikali starše...pa še kaj drugega recimo, pa danes tega ni več. Moram pa to povedat. Ni ene stvari pravilne in ene stvari narobe, dokler ne posegaš v življenje drugega. Če paše enim 4x na teden otroka vozit na fuzbal, prav, če ga ne vozi nikamor, tudi prav...ne moremo vsi delati po enem kopitu. Za ene je neka stvar sprejemljiva, za druge ista stvar totalno nesprejemljiva..sedaj se pa odloči, kaj je prav.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.385
9.119
113
Itak, kar je prav je relativno. Ded je spraševal o motivaciji otroka. To so naši pomisleki in ideje. Kaj je ali bi bilo prav, mu bo "mali" povedal čez 20 ali več let.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Žal je v otroški naravi to, da morajo sprobati čimveč različni stvari. Sploh fantje. In šport ni izjema...

Da ti otrok trenira eno in isto stvar več let, pa da je pri tem še uspešen, se mu mora poklopiti ogromno različnih dejavnikov...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Po moje imate vsi do neke mere prav. (se čudim, da ni belih pa rdečih v temi) :aplauz:
Tukaj lahko starši zaidemo iz problema v problem. Otroku naj bi dali v pogled oz. možnost da poizkusi čim več stvari v otroštvu. Je tako??
Ampak, dejavnosti in verjetno želj je tolko, da bi lahko vsak teden vozil "mularijo " drugam na neko dejavnost. Potem je problem, ki da ima mtl . Logistika.
Potem je lahko problem, finance. Trenirati tek ali pa pa motociklizem (nekje mislim da je mtl omenil krosko in cross škornje) je spet velika razlika v financah in logistiki. Pravjo, da maratonci letno pokurijo deset parov copat. OK... to je nekje jurja dnarja. Če bi pa nek motociklizem treniru, je pa nekaj deset jurčkov. Je pa povsod enako, da bi "mularija " spreminjala dejavnosti samo zato, ker je nek prjatu v drugem športu. (al pa kakšna luštna deklica) Kako motivirati za judo??? hmmm.... če mu rečeš, da lahko odneha tisti trenutek, ko bo lahko tebe očeta mal po dnevni sobi razmetu. (ok.. se lahko zgodi, da bi mu pol v navado prišlo):evil: Če bi to uspeli in bi bolj treniral, da fotra "razmeče" bi lahko še hitro prišli tudi mednarodni uspehu in želja po tem športu bi se povečala. Ok... mal pretiravam... ampak vseeno
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
No, naša tamala je lani na morju tudi brez juda nabila enga mulca ki ji je najedal, tako da tovrstnih vzpodbud ne rabi. :valjamse:
Evo ima potencial.
Mojmu mulcu se pa kr pozna ta njegova aktivnost. Vizuelno in utrujenost. Smo kr veseli, da so počitnice že na pragu. Sam kak k ga kr neki sili v gibanje. Kolo, loparji, žoga, rolka pa spet kolo..... Pol pa še men teži bemu
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
No, naša tamala je lani na morju tudi brez juda nabila enga mulca ki ji je najedal, tako da tovrstnih vzpodbud ne rabi. :valjamse:
... vpiš jo v judo, pa boš letos tukaj lahko napisal, da je vaša tamala v vodo pometala vso mularijo, ki so bili blizu tistemu, ki jo je najedal.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.669
3.556
113
Mi smo imeli tudi v OŠ eno kobilo, ki je nalamala vsakega, ki ji je prišel blizu. Brez juda. Verjetno so bili stari ponosni nanjo kot romzi, ampak v šoli je ni pa nihče maral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek