Motivacija otroka

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Hm, tako temu tle rečejo. Telovadba z utežmi, vaje za moč,... le da je bolj za otroke.
Do 12 leta je človeško telo najbolj plastično z vidika pridobivanja novih motoričnih sposobnosti. Zato je v tem času pomembno, da gradi čim širšo bazo. Predvsem pa različne motorične izkušnje. Vrhunski športniki so ponavadi tisti, ki so v otroštvu počeli marsikaj, naprimer Body Miller. Pa tudi, če nikdar nimaš ambicij biti v športu, se boš pač zardi tega kasneje pri 30 naučil srfat na deski v 1 uri namesto v enem tednu.
Trening s poudarkom na moč in mišično maso ni smiseln vse do pubertete. Šele ko pridejo hormoni, takrat je smiselno delat trenign s poudarkom na moči.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Do 12 leta je človeško telo najbolj plastično z vidika pridobivanja novih motoričnih sposobnosti. Zato je v tem času pomembno, da gradi čim širšo bazo. Predvsem pa različne motorične izkušnje. Vrhunski športniki so ponavadi tisti, ki so v otroštvu počeli marsikaj, naprimer Body Miller. Pa tudi, če nikdar nimaš ambicij biti v športu, se boš pač zardi tega kasneje pri 30 naučil srfat na deski v 1 uri namesto v enem tednu.
Trening s poudarkom na moč in mišično maso ni smiseln vse do pubertete. Šele ko pridejo hormoni, takrat je smiselno delat trenign s poudarkom na moči.
Roko na srce, mene ne briga kaj delajo v telovadnici. Ko vidim kako tamal odleti na trening in kako se zadovoljno počuti ob tem, to je važno. Če uživa, potem nimam kaj. Najbrž, da uživa tut, ko PS4 na žiga :D sam to ni pravo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Sedanji generaciji otrok bomo najbrž dali večjo doto, če bodo dokaj dobro skrbeli za telo in gibanje, kot če bodo znali N tujih jezikov. Mislim, da bo čez kako desetletje strojno prevajanje dovolj dobro za > 95 % rabe in precej boljše od povprečnega znalca tujega jezika. Telesu pa je težko dati tisto, kar si že zamudil. V zvezi s tem gre naš šolski sistem v povsem napačno smer.
Ob tem seveda še menim, da vrhunski šport za telo praviloma ni dober.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Sedanji generaciji otrok bomo najbrž dali večjo doto, če bodo dokaj dobro skrbeli za telo in gibanje, kot če bodo znali N tujih jezikov. Mislim, da bo čez kako desetletje strojno prevajanje dovolj dobro za > 95 % rabe in precej boljše od povprečnega znalca tujega jezika. Telesu pa je težko dati tisto, kar si že zamudil. V zvezi s tem gre naš šolski sistem v povsem napačno smer.
Ob tem seveda še menim, da vrhunski šport za telo praviloma ni dober.
Se ne bi strinjal. Po moje je to, da znaš tuje jezike zlata vredno... Ti odpira priložnosti povsod.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Z današnje perspektive. Čez 20 let bo enciklopedično znanje lahko v enem čipu v glavi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
Preprosto. naj dela kaj on hoče in ne to kaj se tebi zdi zanimivo. Kolko frocov trenira nekaj zaradi staršev in ob prvi priliki nehajo. Posledično se jim je stvar zamerla do konca življenja. In kaj ima pol otork od tega, da je celo otroštvo preživel na treningih katere so hteli starši in ne on sam. Je bil lep primer s plavanjem in raznimi glasbenimi šolami. On dela to zaradi sebe in ne zaradi tebe. Če mu karate ni všeč ampak bi raje nogomet pač naj gre na nogomet. Big deal. Tebe pa tudi ne bo pobralo če boš dal avto iz garaže in ga na trening peljal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Preprosto. naj dela kaj on hoče in ne to kaj se tebi zdi zanimivo. Kolko frocov trenira nekaj zaradi staršev in ob prvi priliki nehajo. Posledično se jim je stvar zamerla do konca življenja. In kaj ima pol otork od tega, da je celo otroštvo preživel na treningih katere so hteli starši in ne on sam. Je bil lep primer s plavanjem in raznimi glasbenimi šolami. On dela to zaradi sebe in ne zaradi tebe. Če mu karate ni všeč ampak bi raje nogomet pač naj gre na nogomet. Big deal.
Se delno strinjam s tabo, zato je pa naslov teme KAKO MOTIVIRAT OTROKA in ne GA BOM PRISILIL...
Kakorkoli, sedaj imamo 3 mesece, da se zadeva ''razvije''.
Tebe pa tudi ne bo pobralo če boš dal avto iz garaže in ga na trening peljal.
Glej, osebne pripombe lahko pustiš za druge teme.
Mi pa prosim odgovori na tole: kako v 3PM naj vzamem avto iz garaže in peljem ta malega na nogomet, ko je avto (in jaz) že iz garaže in 200km stran na drugem koncu Slovenije. Če mi to rešiš, bom izredno vesel, pa ne samo jaz. Ker za razliko od nekaterih jaz pač ne končam ob 14.00 in sem ob 14.05 doma in potem sviram kur...

Pa še to: primarni razlog za to, da ne bo hodil na nogomet je obremenitev. 4x tedensko in še vikendi. Že sedaj včasih ob 20.00 mrkne na kavču, za vikende pa zelo uživa na kroski, kar bi spet padlo, če gre na nogomet. To je primarni razlog, takoj zadaj je pa potem tudi sama logistika. In moje mnenje je, da se mora tudi za vikend še odpočit... Z nogometom se pa tudi ukvarja veliko med prostim časom na igrišču. Tako da, tudi tega ne strada in mu ga nikakor ne branimo.
Jeb.. ga, vsega pač ne more imeti.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
ja glej če mu bo prehudo bo pač nehal nogomet. Kje je problem? More probat. Še vedno bolje da ob 20 zaspi gotov kot ob 22 zdolgočasen.
glede prevoza, so tu stari starši, žene, starši prijateljev itd. Za vsak problem se najde neka rešitev.
kako ga zmotivirati? Najlažje tako, da se ukvarja s športom ki mu je v veselje. Tam ni potrebna dodatna motivacija.
Jaz sem tudi marsikaj probal in noben me ni v nič motiviral. Preprosto sem obiskoval to kar mi je bilo všeč. Pa sem pri športih šel od gimnastike 1-4 razred do par tednov košarke v začetku 5. Potem pa 5-7 odbojka in 8. cestno kolesarstvo. Ko me je nekaj bolj zanimalo sem pač menjal ali nehal.
 
Nazadnje urejeno:

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Se delno strinjam s tabo, zato je pa naslov teme KAKO MOTIVIRAT OTROKA in ne GA BOM PRISILIL...
Kakorkoli, sedaj imamo 3 mesece, da se zadeva ''razvije''.

Glej, osebne pripombe lahko pustiš za druge teme.
Mi pa prosim odgovori na tole: kako v 3PM naj vzamem avto iz garaže in peljem ta malega na nogomet, ko je avto (in jaz) že iz garaže in 200km stran na drugem koncu Slovenije. Če mi to rešiš, bom izredno vesel, pa ne samo jaz. Ker za razliko od nekaterih jaz pač ne končam ob 14.00 in sem ob 14.05 doma in potem sviram kur...

Pa še to: primarni razlog za to, da ne bo hodil na nogomet je obremenitev. 4x tedensko in še vikendi. Že sedaj včasih ob 20.00 mrkne na kavču, za vikende pa zelo uživa na kroski, kar bi spet padlo, če gre na nogomet. To je primarni razlog, takoj zadaj je pa potem tudi sama logistika. In moje mnenje je, da se mora tudi za vikend še odpočit... Z nogometom se pa tudi ukvarja veliko med prostim časom na igrišču. Tako da, tudi tega ne strada in mu ga nikakor ne branimo.
Jeb.. ga, vsega pač ne more imeti.
Dovolj je star, da se pomenite. Te razumem in tudi mali bo razumel. Logistično ne gre pa pika. Razen, če je blizu in da sam hodi. Če mu je za zaupat.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pomenil bi se z njim in upošteval njegove želje, ne zaupaš pa mu na cesti?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Zakaj pa nebi hodil 2x na teden? zakaj mora 4x na tedne pa ne vem še kaj. Ne štekam.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Razne raziskave in statistike kažejo, da je za otroke in najstnike spanec najbolj pomemben za zdrav razvoj. J*beš fuzbal, če bo mali skoz neprespan in se kot zombi vlekel v šolo.

Poleg tega sem zadnjič bral nek članek športnega pedagoga, da dan danes vsi fuzbal klubi in trenerji ful natvezijo staršem in mulcem kok je mulc talentiran in da mora čim prej začet igrat (seveda za njihov klub), ker služijo samo še na transferjih igralcev in se zato grebejo, da jih čim prej dobijo v klub. Statistično gledano bo od toliko mulcev kakšen že pokazal dovolj talenta za transfer in zaslužek.

Kar se tiče "učenja" vztrajnosti, kaj pa vem. Mene niso v nič silili, pa sem vseeno 6 let hodil v glasbeno, in to sam z javnim prevozom, vključno s prestopanjem in menjavo medkrajevne linije, ker mi je bilo všeč. Ko mi ni bilo več všeč, nisem več hodil. Mogoče bi danes bil bolj vztrajen, če bi mi rekli "moraš in pika", ampak eto, niso, pa dvomim, da mi zaradi tega kaj bistvenega manjka.

Na koncu se bosta ti in tvoj mulc odločila. Si pa starš in ne taxi, tako da se mi zdi argument, da si slab starš, ker ti je "pretežko" 4x na teden in vsak vikend vozit otroka okol, mal pretiran. Današnji mulci itak imajo polne riti vsega in če se bo mal grizel, ker nečesa ni dobil, mu bo kvečjemu koristilo na dolgi rok.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hanzi, kje pa ima firmo? Kolikor jaz vem, jo ima na Kalu...
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Vsekakor nekdo ni zaradi tega slab starš, ker otroka ne vozi 4-krat tedensko na neko aktivnost. Je pa dober starš tisti, ki otroku 4-krat tedensko nameni toliko svojega individualnega časa kot starš "taxist".
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Še vedno bolje da ob 20 zaspi gotov kot ob 22 zdolgočasen.
Bolje je, če se uspe do jutra spočit, če pa je zjutraj še cel bogi, potem pa zadeva ne špila več. Sam sem mnenja, da bo ''lahko utrujen'', ko bo velik, ko je pa še otrok, pa ni treba, da zvečer vsak večer pade v posteljo od utrujenosti.
In na drugo stran si dal spet neko najslabšo alternativo. Naš ne sedi za računalnikom cel dan (sploh ne sedi, če smo natančni), ampak ima druge aktivnosti in pa tudi igra se zunaj s sovrstniki. Tako da, to imamo po moje več kot dovolj dobro pokrito... Hvala vsem za nasprotna mnenja, sem jih prebral, vzel na znanje in menim, da je tako kot je sedaj čisto ok. Zanima me le, če imate kakšno idejo, kako ga zmotivirat za karate še naprej.
Pomenil bi se z njim in upošteval njegove želje, ne zaupaš pa mu na cesti?
Recimo konkretno pri mojem ja.
Mu ne pustimo še na cesto, ta večja je pa že pri teh letih sama lahko šla. Smo ga preizkušali in je še preveč vihrav...
PS: Če sem prav razumel je smoukar napisal, da bo razumel, ne da ga ti upošteval... ;)
MTL, kaj to bi iz Kala hodil v Postojno na fuzbal?
Ne. Ne živim na Kalu, tam imam podjetje.
Zakaj pa nebi hodil 2x na teden? zakaj mora 4x na tedne pa ne vem še kaj. Ne štekam.
Več razlogov:
prvič vzgojni: če se za nekaj odloči ni to nekaj na pol, pa se mu ne da, pa blablabla.
drugič pa, na treningu napredujejo in on bo potem velik moteč dejavnik za ostale in tudi zase, saj ne bo mogel pravilno slediti novim vajam
Potencialno bi šlo, da se odrečeš tekmam, česar pa trenerji ne vidijo radi, ampak kot rečeno že 4x tedensko je za njega way to much v trenutni situaciji po mojem mnenju. Tudi če preneha s karatejem.
 
Nazadnje urejeno: