Montažni bazen

jodl

zvon4
23. jul 2007
171
4
18
intex ima dobrega robota, ki deluje na dovodnem vodu - poganja ga pritisk. Voda teče čez kanale, ki ustvarijo podtlak in posesa umazanijo od tal. Pritisk vode pa ga tišči naprej, podobno kot jet-ski. Edina težava tukaj je, da pritisk, sploh ko obrne smer, iz tal dvigne lahko umazanijo, ki potem nekaj časa lebdi v vodi, preden spet pade na tla. In ker je skimmer nameščen na vodni gladini, te umazanije ne pobere in čez čas pade spet dol. Ponavadi se začne nabirati na šivih folije in je raj za rast alg :) Tako da jaz 1x na dva tedna po šivih potegnem z ročnim sesalcem (ki je priključen na vlečno cev), da odstranim to nesnago. Vzame 10 minut.
nekateri sesalci pa delajo direkt na vakuumski cevi, tisti teh težav nimajo, mislim pa, da je manjša moč sesanja...
pa še to...najprej sem razmišlajl o enakem bazenu, kot ga imaš ti, vendar nisem bil prepričan glede prezimovanja ( to mi je pomebno, ker mi ni želja vsako pomlad in jesen sestavljati in podirati), čerapv je dosti klipov na utubu, k ga imajo zunaj. zato sem šel na to varianto, ki pa nakoncu niti ni bila toliko dražja. Sedaj menjam lahko samo folijo, ko se borabi, lahko ga vkopljem če me prime.. super varianta.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ultraframe ima robove (kotnike) premične oz. niso fiksni, zato dovoljuje nihanje stranic ob skakanju in norenju, brez da bi povzročilo prevelik stres za stranice. Velja tudi za zimovanje - led preprosto potisne stranice na stran. Kako dolgo pa bo zdržala folija, pa ne vem. Jaz ga bom pustil tako kot je, ko pa se bo videlo, da bo počasi treba razmišljat o menjavi, pa bo se odločil za vkopan bazen z zidaki. Za trenutnega sem se odločil izključno zato, ker nismo vedeli, koliko bo v uporabi. Zdaj vidimi, da precej več, kot smo si sploh upali predstavljat. Toplotna črpalka, generator klora, pomožne črpalke, sesalec - vse to mi ostane za drug bazen...
Največ težav z bazeni pride, ker folk misli, da bo naočil noter vode, poknil noter eno klor tableto in je zmagal do konc poletja. Vse to je OK, dokler ne pride kakšna nevihta, ki povzroči neravnovesje vode ali močna temperaturna nihanja, kot je bilo letos. takrat se pa razpasejo alge in folk obupa, ker še ena klor tableta ne bo pomagala. ali pa našopajo noter klora še pa še, pol pa jih vse peče...
 

jodl

zvon4
23. jul 2007
171
4
18
Ultraframe ima robove (kotnike) premične oz. niso fiksni, zato dovoljuje nihanje stranic ob skakanju in norenju, brez da bi povzročilo prevelik stres za stranice. Velja tudi za zimovanje - led preprosto potisne stranice na stran. Kako dolgo pa bo zdržala folija, pa ne vem. Jaz ga bom pustil tako kot je, ko pa se bo videlo, da bo počasi treba razmišljat o menjavi, pa bo se odločil za vkopan bazen z zidaki. Za trenutnega sem se odločil izključno zato, ker nismo vedeli, koliko bo v uporabi. Zdaj vidimi, da precej več, kot smo si sploh upali predstavljat. Toplotna črpalka, generator klora, pomožne črpalke, sesalec - vse to mi ostane za drug bazen...
Največ težav z bazeni pride, ker folk misli, da bo naočil noter vode, poknil noter eno klor tableto in je zmagal do konc poletja. Vse to je OK, dokler ne pride kakšna nevihta, ki povzroči neravnovesje vode ali močna temperaturna nihanja, kot je bilo letos. takrat se pa razpasejo alge in folk obupa, ker še ena klor tableta ne bo pomagala. ali pa našopajo noter klora še pa še, pol pa jih vse peče...
Se strinjam, za vodo je potrebno skrbet konstantno. Konec sezone in je taksna kot prvi dan. Izkusnje in interes pa pokaze kaksen bazen in ali sploh. Vgradni pri nas mogoce bo mogoce ne, nisem do sedaj se nasel posebnega plusa da bi ga vgrajeval, razen da mi recimo ni treba po lojgri gor in dol v bazen. Pa se to bom naredil en podest in lepe stopnice iz jelke ali macesna. Hitreje se segreje voda pocas eje se ohlaja, manj umazanije, pei nas je moznost divjih zivali da se pridejo napajat ponoci in se kj not pade pa je takoj dodatna tezava. Te bom pa spomladi se kaj mogoce vprasal glede generatorja klora ker imas ze izkusnje, thx
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Je to za kupiti:

Bo zdržalo nekaj let? Katere so ok alternative? Nočem vgradnih variant.

PS
Sem prebrala celo temo in vidim, da ima Gargy takega. Je ok? Bi vzel danes kaj drugega?

Ne, še vedno bi kupil enakega (dokler še otroci ne znajo plavat). BP drži že 4. sezono. Novi Intexi imajo še bolj debelo folijo, ne vem kako je z ogrodjem, a zadeva mora zdržat vsaj 5 let.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
super, hvala za info... zdaj imamo 2. leto enega z napihljivim robom in nizko vodo (366x70cm), pa je še dober, računam, da so tile bistveno robustnejši. mika me fejst, čeprav nobeden od otrok ne bo mogel stati v bazenu, ker so premali. eden še ne zna plavati.

cena je OK ali nabita zdaj, ko smo vsi navalili? 700€ za 7,5m oziroma 1k€ za 9m? Prej sploh ne vem, kake so bile. nimam težav počakati, v vsakem primeru bo najbrž stal šele drugo leto.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ja sej mislim, da zdaj niso dobavljivi oz. sredina/konec avgusta ali pa september... Cena za base set je OK, jaz bi vsekakor priporočal genrator klora. Na začetku sezone vsipaš noter 100kg soli in pozabiš na klor, preverjaš in reguliraš samo pH. Tudi ni vonja po kloru ali da pečejo oči. Kot "obevzna" dodatna oprema je še sesalec (meni je prilože Intexov iz DeLuxe seta letos odpovedal) - sam sem nabavil Berlan Swimming BAPR100, top shit zadeva, pleza tudi po zaobljeni vinilni steni, cena slabih 80€. Kot druga "obevznost" je skmmer - dolgo nam je služil Intexov, ki se obesi na okvir in deluje zelo dobro. Probelm je edino pri norenju v bazenu, kjer se zna hitro odpeti. Letos namontiral vgradnega/stenskega. Pa letos sem zamenjal filtracijsko sredstvo - iz steklenega peska sem šel na filter žogice, lahko jih samo prehvalim...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Je to za kupiti:

Bo zdržalo nekaj let? Katere so ok alternative? Nočem vgradnih variant.

PS
Sem prebrala celo temo in vidim, da ima Gargy takega. Je ok? Bi vzel danes kaj drugega?


Cene so tu nekje. Glede tega al so v redu al ne so ti povedali. Jaz se oglašam samo, ker misllim da sem prejšnji teden (ali dva teda nazaj) v bauhasu na Rudniku videl okroglega 7 m premera za slabih 700 (ne spomnim se točne cifre). Takega imamo pri naši hiši in je super. Da se plavat neskončno :fredi: . V krogu sicer pa vseeno (včasih se počutim ko hrček). Mi smo ga tri leta nazaj plačali okrog 900, pa še to je bila neka akcija. Polna cena, če se prav spomnim je bila za tega dotičnega čez 1200. Sicer ne vem ali je še tam ...
Smo ga pa že flikali, ampak to ni posebna težava. Če imaš plac....
Je pa zajeban za pokrivat. Kar pomeni da ga mi ne pokrivamo. In gledam lastovke kako izvajajo desant na vodo (jaz v vodi na šlaufu). Tri, štiri, ena za drugo zajemajo in letijo naprej. Lep prizor...
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Ja sej mislim, da zdaj niso dobavljivi oz. sredina/konec avgusta ali pa september... Cena za base set je OK, jaz bi vsekakor priporočal genrator klora. Na začetku sezone vsipaš noter 100kg soli in pozabiš na klor, preverjaš in reguliraš samo pH. Tudi ni vonja po kloru ali da pečejo oči. Kot "obevzna" dodatna oprema je še sesalec (meni je prilože Intexov iz DeLuxe seta letos odpovedal) - sam sem nabavil Berlan Swimming BAPR100, top shit zadeva, pleza tudi po zaobljeni vinilni steni, cena slabih 80€. Kot druga "obevznost" je skmmer - dolgo nam je služil Intexov, ki se obesi na okvir in deluje zelo dobro. Probelm je edino pri norenju v bazenu, kjer se zna hitro odpeti. Letos namontiral vgradnega/stenskega. Pa letos sem zamenjal filtracijsko sredstvo - iz steklenega peska sem šel na filter žogice, lahko jih samo prehvalim...

Kako pa zgleda tak skimmer, pa kje se to dobi? Pa če lahko daš še link za sesalec:)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
Gargy , mene pa zanimata 2 stvari iz tvoje "prve roke"...

1.) Klor generator: imaš filtritrno napravo z vgrajenim klor generatorjem ali imaš klor generator posebej? Ta naprava sama skrbi za primeren novi klora, kajne? Si kdaj meril z onim merilcem na tablete, kolikšna je nekje vsebnost klora? Verjetno si prej imel na klor tablete in praviš, da voda s klor generatorjem nima vonja po kloru? Ima voda okus po soli?

2.) sesalec Berlan Swimming BAPR100: kako močno črpalko rabiš, da sesalec deluje? Kako velik bazen imaš in v kolikšnem času ti zadovoljivo posesa cel bazen? Pri tašči imajo robota od Intex (https://www.amazon.de/dp/B0033SV5DC?tag=plitschnass-21&linkCode=osi&th=1&psc=1) in zadovoljivo posesa bazen 549 x 122 (v sesalcu je mrežica in lahko vidiš, koliko smeti je pobralo)... Ima podobno tudi tvoj sesalec? In pa za ta Intex sesalec rabiš črpalko z vsaj 5700l/h pretoka...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Cene so tu nekje. Glede tega al so v redu al ne so ti povedali. Jaz se oglašam samo, ker misllim da sem prejšnji teden (ali dva teda nazaj) v bauhasu na Rudniku videl okroglega 7 m premera za slabih 700 (ne spomnim se točne cifre). Takega imamo pri naši hiši in je super. Da se plavat neskončno :fredi: . V krogu sicer pa vseeno (včasih se počutim ko hrček). Mi smo ga tri leta nazaj plačali okrog 900, pa še to je bila neka akcija. Polna cena, če se prav spomnim je bila za tega dotičnega čez 1200. Sicer ne vem ali je še tam ...
Smo ga pa že flikali, ampak to ni posebna težava. Če imaš plac....
Je pa zajeban za pokrivat. Kar pomeni da ga mi ne pokrivamo. In gledam lastovke kako izvajajo desant na vodo (jaz v vodi na šlaufu). Tri, štiri, ena za drugo zajemajo in letijo naprej. Lep prizor...

okrogel mi ne diši, raje potem 9m kocko. več imam maneverskega prostora v tej smeri, ker bo na terasi. na travo moj ne pusti, pa saj je dovolj. nekega plavanja se ne moreš iti, se pa lahko vsi naenkrat namakamo. zdaj je 3,66m okrogel pa smo notri na smene. ali otroci ali jaz.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Sonce. Zdaj je temperatura okrog 25. Hudo fino za ohladit se po kakšnem švicanju okrog hiše. Al pa po šihtu....
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
Mi sicer nimamo tak fejst velikega (imamo 427x107 - dobrih 12000 l vode) in ja, voda se kar hitro segreje... Sicer imam spodaj 3cm stirodur in filc, vendar dvomim, da to kaj dosti pospeši gretje vode.

Primer: ta vikend sem ga polnil iz vodovoda - v soboto popoldne začel, v nedeljo zjutraj nadaljeval in voda je bila nalita v nedeljo okoli poldne. V nedeljo zvečer še je bla voda mrzla ko hudič, v ponedeljek popoldne pa sm se že kopali (sicer ni bla ravno tolpa, ampak je bila ok).

Imam pa en trik za hitrejše gretje vode: ker sonce najbolj ogreje samo zgornjih nekaj centimetrov vode, sem čez dan nastavil timer na črpalki, da se vklopi med 12 in 13h ter med 15 in 16h - tako premeša vodo (zgornjo vročo plast z mrzlo spodnjo plastjo) in moram rečt, da deluje...

Drugače ko smo prišli iz službe okoli 17h, je bla zgornja plast prav vroča, spodaj plast vode pa mrzla... ;)
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Ja sej mislim, da zdaj niso dobavljivi oz. sredina/konec avgusta ali pa september... Cena za base set je OK, jaz bi vsekakor priporočal genrator klora. Na začetku sezone vsipaš noter 100kg soli in pozabiš na klor, preverjaš in reguliraš samo pH. Tudi ni vonja po kloru ali da pečejo oči. Kot "obevzna" dodatna oprema je še sesalec (meni je prilože Intexov iz DeLuxe seta letos odpovedal) - sam sem nabavil Berlan Swimming BAPR100, top shit zadeva, pleza tudi po zaobljeni vinilni steni, cena slabih 80€. Kot druga "obevznost" je skmmer - dolgo nam je služil Intexov, ki se obesi na okvir in deluje zelo dobro. Probelm je edino pri norenju v bazenu, kjer se zna hitro odpeti. Letos namontiral vgradnega/stenskega. Pa letos sem zamenjal filtracijsko sredstvo - iz steklenega peska sem šel na filter žogice, lahko jih samo prehvalim...

No klor generator je ravno dovolj močen, morda imaš srečo, ampak klor sok po kakšnem deževju se vedno rabiš. S pravilnim doziranjem klora ga enako ne čutiš, saj to ni javni bazen, kjer je nujno močno klorirat. Drugo je seveda cenovni vidik, za večji bazen lahko veliko stane, fajn je pa seveda avtomatsko delovanje. Skratka preživiš brez njega komot.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kako pa zgleda tak skimmer, pa kje se to dobi? Pa če lahko daš še link za sesalec:)


To je model "S1" obstaja pa več verzij, grem pa za več ali manj enak model (mislim, da je glavni proizvajalec Hayward). Potrebuješ pa malo "jajc2 saj je potrebno z olfa nožekom zarezat (odrezat) kos folije. Ni za tiste s slabimi živci :) Drugače pa poleg Intexovega bazena dobiš njihov skimmer zraven, nam je čisto OK služil par sezon.

Še sesalec:

Ne rabi bit nujno ta, lahko je nekaj podobnega, variant je več, od cenenih do zelo dragih (recimo Zodiac). Ta je bil več kje priporočen in tudi jaz sem z njim zadovoljen...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl
I

Izbrisan uporabnik 474

Gargy , mene pa zanimata 2 stvari iz tvoje "prve roke"...

1.) Klor generator: imaš filtritrno napravo z vgrajenim klor generatorjem ali imaš klor generator posebej? Ta naprava sama skrbi za primeren novi klora, kajne? Si kdaj meril z onim merilcem na tablete, kolikšna je nekje vsebnost klora? Verjetno si prej imel na klor tablete in praviš, da voda s klor generatorjem nima vonja po kloru? Ima voda okus po soli?

Imam filtrirno z vgrajenim klor generatorjem. Klor se generira tako dolgo, dokler dela črpalka. Dalj časa dela, več klora zgenerira. Jaz jo imam nastavljeno na 8 ur in vzdržuje raven prostega klora okrog 3. Če ugotoviš motno vodo ali pojav alg, lahko ali dodaš kakšno počasi topno tableto klora ali pa podaljšaš delovanje črpalke... Merim pa drugače z tem:

Klor generator imam že od začetka, je pa res da z klorom delam klor-šok na začetku sezon, da zbistrim vodo. Slanost vode se občuti čisto na začetku, ko se vsipa sol v vodo, nato več ne.


2.) sesalec Berlan Swimming BAPR100: kako močno črpalko rabiš, da sesalec deluje? Kako velik bazen imaš in v kolikšnem času ti zadovoljivo posesa cel bazen? Pri tašči imajo robota od Intex (https://www.amazon.de/dp/B0033SV5DC?tag=plitschnass-21&linkCode=osi&th=1&psc=1) in zadovoljivo posesa bazen 549 x 122 (v sesalcu je mrežica in lahko vidiš, koliko smeti je pobralo)... Ima podobno tudi tvoj sesalec? In pa za ta Intex sesalec rabiš črpalko z vsaj 5700l/h pretoka...

Mislim, da je za ta sesalec min. pretok okrog 3m3/h. Ima en ventil, ki je pod vodo in se odpira avtomatsko, če imaš večji pretok črpalke, tako da sesalec dela vedno optimalno, če je le dosežen min. pretok vode. Tega Intexa sem imel do letos, pa je crknil pogon - na eno stran je šel, v drugo več ne. Je hiter in super pobira večje kose nesnage, tudi pesek, žal pa ne očisti alg, če se naberejo na steni ali med lepljenimi robovi, medtem ko ta Berlan zglanca bazen v nulo. Smeti gredo direktno po cevi skozi črplako v filter...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl
I

Izbrisan uporabnik 474

okrogel mi ne diši, raje potem 9m kocko. več imam maneverskega prostora v tej smeri, ker bo na terasi. na travo moj ne pusti, pa saj je dovolj. nekega plavanja se ne moreš iti, se pa lahko vsi naenkrat namakamo. zdaj je 3,66m okrogel pa smo notri na smene. ali otroci ali jaz.

Preveri nosilnost terase - v ta bazen gre 32m3 vode, kar je 32 ton na dokaj mali površini - 1200kg/m2. Razen če je govora o zemeljski terase...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi