Montažni bazen

jodl

zvon4
23. jul 2007
171
4
18
Nabavil sem bazen 7,3*3,6*1,32 nadzemni montažni s kovinskim obodom in konstrukcijo.
Ker imam malenkost neraven teren, bi ga izravnal s tamponom, ker sem ze itak postavil robnike za prane plošče. Zanima me, če ima kdo izkušnje ali je pametno to postavljati na tampon ali ne? Je le skoraj 30m3 vode.

Hvala
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.977
5.702
113
blizu močvirne prestolnice
No ja, ko sm ga imel so otroc bili non stop notri, pa še starejši smo šli kar nekaj krat v vodo. Ni potrata, ker nimamo vsi vikendice na morju.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Prvin teden vsak dan ne glede na vreme, drugi teden vsak dan ce je lepo vreme, potem dva tedn 2-3x,na teden, potem pa en mesef 1x teden. Zato ga enkrat okoli 20 avgusta poderem, ker ga ne mislim gledat se dva tedna na dvoriscu, zato da bodo pol ure v njem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Tla {asfalt in travo) sem niveliral z stiroderjem katerega sem pri mizarju pooblal v kajlo, kerbimam spodaj 10cm debeline, zgoraj pa v nulo pridem
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
dobr to!

ker jest imam podobna opažanja kot Hanži.... Sicer jest ga nimam, ampak ko poslušam in gledam okoli je tko...
 

jodl

zvon4
23. jul 2007
171
4
18
dobr to!

ker jest imam podobna opažanja kot Hanži.... Sicer jest ga nimam, ampak ko poslušam in gledam okoli je tko...
včeraj sem se še kopal oz plaval, voda čista kot prvi mislim, da sem za letos končal. sept je bil lep in vroč. zač nov posrpravim pumpo, znižam nivo vode pod povratne šobe, zimske kemikalije in zimsko pokrivalo in to je to. ni bla slaba sezona.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Lahko potrdim - imam enak bazen kot ti. Bil v uporabi vsak dan večkrat, čez dan vzdrževana temp. vode 27 - 28°C zarad majhnega otroka, da se je lahko kopal, zvečer pa spustil vodo med 23 - 25°C in je bil bazen v uporabi še do poznih nočnih ur.
Letos testno zmetal skupaj avtomatsko regulacijo pH, tako da čez zimo jo je treba spravit v lepšo obliko. Generator klora iz slane vode kar lepo dviguje pH...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jodl

jodl

zvon4
23. jul 2007
171
4
18
Lahko potrdim - imam enak bazen kot ti. Bil v uporabi vsak dan večkrat, čez dan vzdrževana temp. vode 27 - 28°C zarad majhnega otroka, da se je lahko kopal, zvečer pa spustil vodo med 23 - 25°C in je bil bazen v uporabi še do poznih nočnih ur.
Letos testno zmetal skupaj avtomatsko regulacijo pH, tako da čez zimo jo je treba spravit v lepšo obliko. Generator klora iz slane vode kar lepo dviguje pH...
Ja enako je bilo pei meni s temp. Sedaj imam pokrivalo sa ogrevanje vode in zadrzevanje toplote. Edini popravek ki bi ga naredul je, da bi namesto mivke dal za podlago stirodur zaradi boljse izolacije tal, tako bi obdrzal se bolj konst temp. Zanimiv mi je ta gen klora. Takole je zgledal ta moj projekt. Razn nadstreska sm se *jebu* sam:)))
 

Priponke

  • 18F990A9-9458-41F8-8648-DD987708373E.jpeg
    18F990A9-9458-41F8-8648-DD987708373E.jpeg
    2,1 MB · Ogledi: 761
  • 08E3EB3B-55EC-43FF-A40A-6898768432B8.jpeg
    08E3EB3B-55EC-43FF-A40A-6898768432B8.jpeg
    304,5 KB · Ogledi: 532
  • 6C27CE34-ECB9-43FA-A1E7-A2D43456757F.jpeg
    6C27CE34-ECB9-43FA-A1E7-A2D43456757F.jpeg
    1,3 MB · Ogledi: 603
  • A4C73127-BAF7-483F-9404-44F7E2D72C23.jpeg
    A4C73127-BAF7-483F-9404-44F7E2D72C23.jpeg
    1,8 MB · Ogledi: 676
  • 70A238BE-904D-4E17-9710-4EA7A2E7522E.jpeg
    70A238BE-904D-4E17-9710-4EA7A2E7522E.jpeg
    1,3 MB · Ogledi: 564
  • FF7B77E2-F858-4EF6-B7B7-B658FC04E211.jpeg
    FF7B77E2-F858-4EF6-B7B7-B658FC04E211.jpeg
    3,6 MB · Ogledi: 563
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz sem ga lasnko leto postavil samo na malo povaljano travo, ki sem jo na kritičnih mestih zravnal z mivko, čez pa nato ponjava. Noge so stale na "bosankah", ki pa jih je proti koncu sezone začelo zvijati zaradi velike teže in slabe (premehke) podlage.
leto sem reskiral pol vrta (itak je bil prevelik). Zravan zemljo, jo povaljal, okorg in okrog položil 50 x 50 betonske plošče, jih "podeskal" z duglazijo, kjer pa nalega noga od bazena (tišči navzven in navzdol) pa les v izmeri 40 x70, skozi pa 40 cm inox 10mm šipke. Raje preveč kot premalo, ker želi 32m3 nekam, bo tja tudi šlo :)
Pod bazenom je 30mm stiropor, čez pa pena, podobna 8morda celo ista) kot za pod laminate...
Za bazenom sem naredil še majhno hišico, kjer je strojnica - glavna pumpa z generatorjem klora, pomožna pumpa za toplotno črpalko (ogrevanje in hlajenje vode) ter uravnavanje pH z merjenjem temperature.
Generator klora je prišel zraven z bazenom (Intex Ultraframe) in sem ga vzel predvsem zaradi otroka, da ga nisem izpostavljal kloru. Na začeku sezone vsipaš v bazen cca. 100 kg čiste soli in pozabiš. Je pa res, da generator klora zvišuje pH in ga je potrebno kar močno popravljati. Po mojih meritvah je bilo skoraj 0.1 pH na dan, s tem da se nekj proti vrednosti 8 začne umirjat. Zdaj pred zimovanjem sem delal klor šok in opazil, da je pH začela padati (izklopil klor generator ter v skimer dal 2 veliki tableti). Padla je na 7.4 in je še padala... Sam vzdržujem ph med 7.6 in 7.8....

2018-10-01_13-41-17.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: jodl

jodl

zvon4
23. jul 2007
171
4
18
Jaz sem ga lasnko leto postavil samo na malo povaljano travo, ki sem jo na kritičnih mestih zravnal z mivko, čez pa nato ponjava. Noge so stale na "bosankah", ki pa jih je proti koncu sezone začelo zvijati zaradi velike teže in slabe (premehke) podlage.
leto sem reskiral pol vrta (itak je bil prevelik). Zravan zemljo, jo povaljal, okorg in okrog položil 50 x 50 betonske plošče, jih "podeskal" z duglazijo, kjer pa nalega noga od bazena (tišči navzven in navzdol) pa les v izmeri 40 x70, skozi pa 40 cm inox 10mm šipke. Raje preveč kot premalo, ker želi 32m3 nekam, bo tja tudi šlo :)
Pod bazenom je 30mm stiropor, čez pa pena, podobna 8morda celo ista) kot za pod laminate...
Za bazenom sem naredil še majhno hišico, kjer je strojnica - glavna pumpa z generatorjem klora, pomožna pumpa za toplotno črpalko (ogrevanje in hlajenje vode) ter uravnavanje pH z merjenjem temperature.
Generator klora je prišel zraven z bazenom (Intex Ultraframe) in sem ga vzel predvsem zaradi otroka, da ga nisem izpostavljal kloru. Na začeku sezone vsipaš v bazen cca. 100 kg čiste soli in pozabiš. Je pa res, da generator klora zvišuje pH in ga je potrebno kar močno popravljati. Po mojih meritvah je bilo skoraj 0.1 pH na dan, s tem da se nekj proti vrednosti 8 začne umirjat. Zdaj pred zimovanjem sem delal klor šok in opazil, da je pH začela padati (izklopil klor generator ter v skimer dal 2 veliki tableti). Padla je na 7.4 in je še padala... Sam vzdržujem ph med 7.6 in 7.8....

Poglej priponko 24064
Kako je pa z napravami, folijo itd zaradi soli?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ni težav. Sol ni jodirana. Ponekod se v povezavi z generatorji klora pojavlajo težave na kovinskih delih (ki niso inox), nekateri generatorji tudi uporabljajo dodatek bakra (mislim da so elektrode bakrene), kje je ob nepravilni uporabi nevarnost, da ti začne najedati folijo (pojavijo se zelene lise, podobne algam, ki počai grizejo skozi folijo), nekateri so celo (extremni primeri) poročali, da so se peroksidnim blondinkam lasje obarvali zelenkasto...
Teh težav z Intexovim generatorjem ni. Ni ravno high-end roba, ampak deluje. Tudi tedenske meritve so pokazale pravilne vrednsoti prostega in skupneg klora. Plošče generatorja so titanove. Ob trši vodi se prične kalcij nabirat na elektrodah, ki čez čas lahko privedejo do napake. Generator napako javi in izključi generiranje klora. Pumpa deluje normlano naprej. Elektrode se nato pomoči v alkoholni kis za pol ure in je OK. Sicer Intex na vsakih 20 ur obrača polariteto med elekrodami in tako očisti elektrode (plast se prične prav luščit dol) vendar pri izrazito trdi vodi bo vseeno prišlo do težav. Ni pa to probelm Intexa, temveč vseh generatorjev...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jodl

jodl

zvon4
23. jul 2007
171
4
18
Ni težav. Sol ni jodirana. Ponekod se v povezavi z generatorji klora pojavlajo težave na kovinskih delih (ki niso inox), nekateri generatorji tudi uporabljajo dodatek bakra (mislim da so elektrode bakrene), kje je ob nepravilni uporabi nevarnost, da ti začne najedati folijo (pojavijo se zelene lise, podobne algam, ki počai grizejo skozi folijo), nekateri so celo (extremni primeri) poročali, da so se peroksidnim blondinkam lasje obarvali zelenkasto...
Teh težav z Intexovim generatorjem ni. Ni ravno high-end roba, ampak deluje. Tudi tedenske meritve so pokazale pravilne vrednsoti prostega in skupneg klora. Plošče generatorja so titanove. Ob trši vodi se prične kalcij nabirat na elektrodah, ki čez čas lahko privedejo do napake. Generator napako javi in izključi generiranje klora. Pumpa deluje normlano naprej. Elektrode se nato pomoči v alkoholni kis za pol ure in je OK. Sicer Intex na vsakih 20 ur obrača polariteto med elekrodami in tako očisti elektrode (plast se prične prav luščit dol) vendar pri izrazito trdi vodi bo vseeno prišlo do težav. Ni pa to probelm Intexa, temveč vseh generatorjev...[/QUOTENaslednjo sezono razmisljam o tem generatorju, in si mi kar dal nekaj koristnih nasvetov. Hvala. Nameravam se nabavit robota, ker mam dost rocnega sesanja pa podest s stopnicami in bo pocasi mnda zakljucen projekt:)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

intex ima dobrega robota, ki deluje na dovodnem vodu - poganja ga pritisk. Voda teče čez kanale, ki ustvarijo podtlak in posesa umazanijo od tal. Pritisk vode pa ga tišči naprej, podobno kot jet-ski. Edina težava tukaj je, da pritisk, sploh ko obrne smer, iz tal dvigne lahko umazanijo, ki potem nekaj časa lebdi v vodi, preden spet pade na tla. In ker je skimmer nameščen na vodni gladini, te umazanije ne pobere in čez čas pade spet dol. Ponavadi se začne nabirati na šivih folije in je raj za rast alg :) Tako da jaz 1x na dva tedna po šivih potegnem z ročnim sesalcem (ki je priključen na vlečno cev), da odstranim to nesnago. Vzame 10 minut.
nekateri sesalci pa delajo direkt na vakuumski cevi, tisti teh težav nimajo, mislim pa, da je manjša moč sesanja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jodl

jodl

zvon4
23. jul 2007
171
4
18
intex ima dobrega robota, ki deluje na dovodnem vodu - poganja ga pritisk. Voda teče čez kanale, ki ustvarijo podtlak in posesa umazanijo od tal. Pritisk vode pa ga tišči naprej, podobno kot jet-ski. Edina težava tukaj je, da pritisk, sploh ko obrne smer, iz tal dvigne lahko umazanijo, ki potem nekaj časa lebdi v vodi, preden spet pade na tla. In ker je skimmer nameščen na vodni gladini, te umazanije ne pobere in čez čas pade spet dol. Ponavadi se začne nabirati na šivih folije in je raj za rast alg :) Tako da jaz 1x na dva tedna po šivih potegnem z ročnim sesalcem (ki je priključen na vlečno cev), da odstranim to nesnago. Vzame 10 minut.
nekateri sesalci pa delajo direkt na vakuumski cevi, tisti teh težav nimajo, mislim pa, da je manjša moč sesanja...
ja res je, poznam ta intexov vakumski sesalec, ga kar dosti ljudi uporablja, s katerimi sem se pogovarjal in so kar zadovoljni. Jaz sem vseeno odločil za drugačno varianto , ker poznam težave, ki si jih ti opisal. Identične so namreč z ročnim vakumskim sesalcem, ki ga imam sedaj. Obrnil sem vse možne portale,nasvete, mnenja in ponudbe glede teh sesalcev ter se odločil za tegale...https://garden.jardinitis.com/produ...afondos/robot-limpiafondos-gre-kayak-jet-blue
to je najboljša opcija po moji oceni za takšen bazen kot ga imam glede na ceno vs enostavnost, način uporabe, način čiščenja, uporabnost.