montažne hiše

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
grezilo sori, zdaj nisem točno razumela, kdo je delal kaj. Montažerji ponudijo tudi opcijo teh del v kleti ali ne? Ali kakor kdo? Če je odgovor ne in moraš iskati ali "zidarje" na ključ ali vsakega zase za klet, je povsem vseeno, če pozidajo vse. Montažerja ne rabiš oziroma je samo dodatno zraven in še en "majstr" več oziroma v tem primeru dvojni set.

Moj zidar skoro 10 let nazaj je ponujal že na ključ. Je bila grupa majstrov, ki so si takole "rihtali" posel. Vsi na nivoju, takrat so bili nišni z zidano PH. Ki je kar zalogaj še dandanes marsikomu, če ne ve, na kaj paziti.

Zdaj dela svak, sicer obnovo, torej zidarija in streha odpade (ampak to je še najmanj) in je dal tudi na počez. Že pri obnovi kopalnice so se ustvarile skupinice, ki skupaj delujejo in si rihtajo posel. Se mi zdi, da je tega danes še več, kot je bilo 10 let nazaj.
 
Nazadnje urejeno:

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Jaz zakljucujem gradnjo in lahko priporocim izvajalca na tistem koncu. Pisi v privat ce rabis info.
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Jabe, ja malce skupaj in morda nerazumevajoče sem napisal, a
načrt za objekt ( komplet ) je izdelan v firmi , ki postavlja montažni del hiše. Drži.
Klet pa izdela gradbinec, ki si ga investitior mora sam poiskati.
Sem napisal glede opcije.
Gradbenih del ( ometi, hidroizolacija za zasutimi stenami, toplotna izolacije teh sten, drenaža, zasip za stenami,..razvod in izvedba prebojev za instalacije...) to montažniki ne izvajajo. Da, to si moraš sam organizirat/izvest.
Maltene podobno AB temeljninplavajoči plošči.
Kontrola dimenzij AB plošče, na katero se postavi montažni del hiše, je njihov začetek.
Tu , na dotični, bodo v kleti izdelali komplet Strojne instalacije; Elektro bomo mi , a v sodelovanju in koordinaciji z montažniki oz. njihovim projektantom, čeprav bi raje videl/slišal se, z njihovim izvajalcem E razvoda v hiši.
Glede zidanja: tip gradnje je odvisen od izbire investitiorja. Leseno hišno konstrukcijo, se pač ne da kar tako zakopati v breg, žal. Tu potrebuje nekaj zidanega/betonskega. Tudi temeljenje je tu bilo zelo zahtevna izvedba.
Dvonji set pri montažni imaš vedno. AB temeljna plošča - razvod zaščitnih cevi instalacij - kompletna zemeljska dela - hidroizolacija - dostopna cesta - plato za dvigalo - zasip ob plošči = to je en izvajalec. Nato pa montažna ekipa.
Moja prva PH hiša , skeletna, sega v leto 1999 , izdelna v lastni režiji investitiorja z mojim kompletnim dodatkom za izvedbo.
Drži, takrat še ni bilo veliko t.i. " Iženiring Birojev " ; posebej za klasične individualne hiše.
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Zdravo,
berem tole: https://siol.net/trajnost/gremo-na-sonce/modularne-hise-ki-so-obnorele-slovence-605006, drži že pred časom.
Nikjer možnosti komentiranja zapisa v prispevku. Niti tema dvema pisateljima/ustavrjalcema.
Prava usladna svinjarija tale zapis.
Sem hotel poslati odgovor in komnetirati , tema dvema ustvarjalcema, kaj so ga vse usrali v tem prispevku.
Čudno, da ne gredo do kakšnega investitiroja , v zadnjem času , ki gradi z omenjenim podjetjem.
Bi se , vsaj menim takoj stran obrnili . Zapisali pa pravo lice zgodbe. Danes bil na Žiher hiši , pri investitorju in moram prizanti prava katastrofa v vseh pogledih , izpred let , ko je še ata Žiher držal roko nad firmo.
Žal tudi nista edina, ki sta se tako nategnila. Kolikor sta omenila, so njune komnetarje izbrisali iz forumov . Pa tudi grožnje direktorja; admini so se tudi usrali; sploh ne preverijo dejstev, predno zaprejo/zbišejo temo.
Ma sem resnično bil razočaran nad zgodbo/hišo=izvedbo.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Zdravo,
berem tole: https://siol.net/trajnost/gremo-na-sonce/modularne-hise-ki-so-obnorele-slovence-605006, drži že pred časom.
Nikjer možnosti komentiranja zapisa v prispevku. Niti tema dvema pisateljima/ustavrjalcema.
Prava usladna svinjarija tale zapis.
Sem hotel poslati odgovor in komnetirati , tema dvema ustvarjalcema, kaj so ga vse usrali v tem prispevku.
Čudno, da ne gredo do kakšnega investitiroja , v zadnjem času , ki gradi z omenjenim podjetjem.
Bi se , vsaj menim takoj stran obrnili . Zapisali pa pravo lice zgodbe. Danes bil na Žiher hiši , pri investitorju in moram prizanti prava katastrofa v vseh pogledih , izpred let , ko je še ata Žiher držal roko nad firmo.
Žal tudi nista edina, ki sta se tako nategnila. Kolikor sta omenila, so njune komnetarje izbrisali iz forumov . Pa tudi grožnje direktorja; admini so se tudi usrali; sploh ne preverijo dejstev, predno zaprejo/zbišejo temo.
Ma sem resnično bil razočaran nad zgodbo/hišo=izvedbo.
Pod PR -EPP članki običajno izklopijo kometarje, ker resnica običajno ne potrjuje pocukranih EEP fraz.

Drugalče je pa SIOL itak pred cca 1 tednom izklopil VSE komentarje... Da se ne bo Narod vznemirjal... Svoboda je in plešejo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Zdravo,
berem tole: https://siol.net/trajnost/gremo-na-sonce/modularne-hise-ki-so-obnorele-slovence-605006, drži že pred časom.
Nikjer možnosti komentiranja zapisa v prispevku. Niti tema dvema pisateljima/ustavrjalcema.
Prava usladna svinjarija tale zapis.
Sem hotel poslati odgovor in komnetirati , tema dvema ustvarjalcema, kaj so ga vse usrali v tem prispevku.
Čudno, da ne gredo do kakšnega investitiroja , v zadnjem času , ki gradi z omenjenim podjetjem.
Bi se , vsaj menim takoj stran obrnili . Zapisali pa pravo lice zgodbe. Danes bil na Žiher hiši , pri investitorju in moram prizanti prava katastrofa v vseh pogledih , izpred let , ko je še ata Žiher držal roko nad firmo.
Žal tudi nista edina, ki sta se tako nategnila. Kolikor sta omenila, so njune komnetarje izbrisali iz forumov . Pa tudi grožnje direktorja; admini so se tudi usrali; sploh ne preverijo dejstev, predno zaprejo/zbišejo temo.
Ma sem resnično bil razočaran nad zgodbo/hišo=izvedbo.

No ja, sodelavec je naročil pri Marlesu. Toliko nategovanja in napačne izdelave še nisem videl. Ravno včeraj mi je rekel, da je pri Marlesu vzel, ker naj bi bili "resna" firma... Tako da očitno so kar vsi isti :D
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Ksz
Enostavno je preveč naročil, potem pa kupce nategujejo, namesto da bi jim povedali nek realen rok,kdaj bo delo opravljeno. Problem je denar, saj tudi zunanji izvajalci nočejo delati za drobiž.
Lakomnost je hudič
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
" guardy" kaj velikega v smislu pizdarij=napak pri Marlesu nisem videl vsaj do sedaj. So imeli felerje; tudi ostali ponudniki jih imajo. So jih posanirali sproti.
Bi držalo, da je kombinacija tega, " 8888 ". Poleg še to, da podizvajalci nimajo primernih delavcev za delo/izvedbo= niso izobraženi. Vsi nekako samo " biznis " , ostalo slobo. Pa še, ko se naredi napaka se izogibajo sanacije.
Komentar nekaterih investitorjev; :mad: zakaj jih ne prisilijo da v danem trenutku ne sanirajo, se samo skomigne z rameni, : pa sej tega nisem vedel.
Bolj neumno se mi zdi, da investitorji preberejo / najdejo komnetarje , kako se primerno -neprimerno firma onaša ( slednje predvsem Neprimerno) , pa še kar rinejo k njej!!
Tudi ko se jih opozori, da pri dotičnem investitorju preverijo negativno izvedno , tega ne naredijo!! Potem so pa drugi krivi!
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
Ena zanimivost...marles ima oddelek za reklamacije, pri lumarju to dela en postransko, ob ostalem delu