montažne hiše

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik JustOne pravi:
Mater ste bili pridni ni kaj. A tisto next to hiša je "gradbena baraka" ali je to že vrtna uta??
Trenutno je še "gradbena baraka"
grin1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Lepa!

Dej še kakšno sliko od finiš bajte.
Bom slikal čez vikend, če bo lepo vreme
grin1.gif
(fak je to, ker grem zjutraj v temi na šiht, popoldne se pa spet v temi vrnem).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Imam eno manjšo zazidljivo parcelo. Pa nekaj razmišljamo o mini vikendu. naletel sem na hiške Ekokoncept. Ima kdo kake izkušnje z njimi. V oči mi je padla tale

http://www.ekokoncept.com/montazne-hise/montazna-hisa-ek-015-ek-016/

EK 16 paviljon z spalnico na galeriji. Morda kake modifikacije na elektriki, da bi za el. radiatorje imel posebej razvode in varovalko, morda kak meter hišo povečat, da bi imel še spodaj spalnico.

Morda tudi kej takega

http://www.ekokoncept.com/montazne-hise/montazna-hisa-ek-020/

Morda ima kdo kake izkušnje, priporoča katerega drugega proizvajalca mini hišk?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
jaz ti predlagam da greš do večih, misliš imet tipsko al boš kompliciral? ker različne firme so različno naklonjene (€€) do sprememb
grin1.gif

Marles meni ni odgovarjal, oz tlorisi so kr nekaj, spremembe so drage.
Lumar se mi je zdel drag
Rihter so mi bile top, ampak potem glede na želje pa z omejitvami parcele tudi nismo prišli skupaj
se vedno bolj nagibam k hrvatom

pa noben nima vzorčne pritlične za pogledat
grin1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
33
48
Sam bi se izogibal novim, nepreverjenim ponudnikom. Hkrati bi se izogibal ponudnika, ki je oddaljen ali celo v drugi državi. Preveč stvari gre tukaj lahko narobe, da potem izgubljaš čas še zaradi oddaljenosti ali kakšnih drugih preprek.

Ko sem sam gradil in iskal ponudnika, mi je bilo pomembna fleksibilnost firme, da so moj lastni načrt hiše uspelo realizirati. Nekateri so že vnaprej postavili čudne pogoje, drugi so se tega branili, pri tretjih ni bilo težav. Tako sem izbiral le med tremi na koncu (Kager, Lumar, Jelovica). Kager mi je bil predrag za enako storitev. Lumar gradnjo na ključ sem imel priložnost videti pri dveh kolegih in se takrat odločil, da na ključ sigurno NE BOM gradil svoje hiše. Za svojo ceno sem pričakoval tudi več kot so pokazali.

Tako sem se odločil za Jelovico. Bi se še enkrat? Vprašanje. Oz., da, ampak bi nadzoroval vsako sekundo gradnje in bil zoprn kot hudič. Problem je bil, da se da zmeniti vse, resnično naredijo marsikaj, kar drugi niso mogli. Šepa pa končna izdelava in natančnost. Žal opažam, da je kar enako tudi pri ostalih.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
33
48
Imel nadzornika, ki so ga bila polna usta pri podpisu pogodbe. Ko je bilo potrebno pa kaj naredit ga pa ni bilo nikjer in je bilo vse kao ok zanj.

Tako, da ja, v bistvu priporočam, da če sam nimaš dovolj časa, obvezno moraš imeti dobrega/zoprnega nadzornega. Žal bajte ne dela človek večkrat (običajno), da bi se učil na napakah, ki jih narediš
tongue-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.098
6.480
113
Pri tretji bo že druače ne
smile-1.gif


Pa ne moreš zdaj terjat od nadzornika neko odgovornost? bilo bi sila čudno, če za svoje delo ne bi tudi odgovarjali, ker drugače so pa res nepotrebni in je škoda denarja za njih
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
verjetno gre tu bolj za osebne "kaprice" kot pa neke dejanske pomankljivosti specificirane v pogodbah, tak da težko kaj dosežeš
smile-1.gif
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Viper_XxL ,
bolj se nagibam k domačim ponudnikom. Razen Jelovice , sem bil na ostalih zraven. pritlična montažna hiša se da pogledat v živo. Ne vem , pa če je tipska.
Menim, da so naše ( izdelovalci) montažne hiše v redu.
V lastni režiji se lahko privarčuje podobno kot pri klasični zidani. A pozor, fantje instalaterji, naj imajo izkušnje z delom na montažni hiši. Investitor zamenjal dva (2 ) električarja in tri (3) strojnike. Fantje na žalost niso imeli izkušenj na montažni; klasična ni bila problematična!
Napake se pojavljajo pri vseh, ki delajo.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
Bom malo obudil temo...

Nagibava se v smeri nakupa montažne hiše.
Cene so v zadnjem času zrasle ampak se nama precej mudi tako da se mi zdi da je to najboljša izbira. Ima mogoče kdo kakšne izkušnje z Jelovico ali pa Kager? Zaenkrat sta ti dve podjetji v ožjem izboru..
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Si bil pri vseh izvajalcih? A projekt imaš svoj, ali boš uzel njihovega-tipskega?

Drugače pa dobiš tudi zidano hišo "na ključ" in pravtako obljubljajo ,da prideš do vselitve v enem letu.

Drugače,pa tudi mene zanimajo odgovori.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
kager ima skeletne hiše. Kot recimo tudi bauta in damahaus.

jelovica so montažne. v tej kategoriji imaš še lumar in marles npr...

zidana se da v enem letu biti notri, če se zida z denarjem, kot v zgornjih primerih. Vleče se, če se špara na račun dela, ko delaš veliko sam in pač kolikor čas dopušča. in pa, ko se naprej "zida", ko se malo prišpara. sploh slednja lahko traja 10 let potem. Svak je bil notri v manj kot enem letu, midva pa kaki mesec več, ker se je vmes gradnja povsem ustavila za 3 mesece, ko je vmes prišel naraščaj... to niso bile gradnje na ključ od izkopa do vselitve, ampak sprotno iskanje vsakega majstra posebej. če je pa na ključ od štarta, potem ni razloga, da vmes stoji...
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
Si bil pri vseh izvajalcih? A projekt imaš svoj, ali boš uzel njihovega-tipskega?

Drugače pa dobiš tudi zidano hišo "na ključ" in pravtako obljubljajo ,da prideš do vselitve v enem letu.

Drugače,pa tudi mene zanimajo odgovori.
Nisem še bil pri vseh. Bil sem pri Žiher in Jelovici. Ta teden sledi Kager.

Glede Žiher sem našel veliko slabih izkušenj in zato sem jih načeloma kar odpisal. Poleg tega se mi zdi da je pri njih veliko marketing. Oglašujejo cene z odbito subvencijo Eko sklada, rekuperacijo, sončno elektrarno, itd. Saj je vse to super ampak na koncu je pomembna kvaliteta same hiše, trajnost materialov ter dobra izvedba.

Dobil sem informacije da je dobro, če zunanje stene ne vsebujejo OSB plošč ampak cementne plošče. Ne vem zdaj koliko je res... Malo sem pregledal in OSB plošč nimajo Jelovica, Kager ter Lumar. Lumar odpade zaradi dolgih rokov izvedbe(cca. 1.5 leta).
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
kager ima skeletne hiše. Kot recimo tudi bauta in damahaus.

jelovica so montažne. v tej kategoriji imaš še lumar in marles npr...

zidana se da v enem letu biti notri, če se zida z denarjem, kot v zgornjih primerih. Vleče se, če se špara na račun dela, ko delaš veliko sam in pač kolikor čas dopušča. in pa, ko se naprej "zida", ko se malo prišpara. sploh slednja lahko traja 10 let potem. Svak je bil notri v manj kot enem letu, midva pa kaki mesec več, ker se je vmes gradnja povsem ustavila za 3 mesece, ko je vmes prišel naraščaj... to niso bile gradnje na ključ od izkopa do vselitve, ampak sprotno iskanje vsakega majstra posebej. če je pa na ključ od štarta, potem ni razloga, da vmes stoji...
Vem da se tudi zidana lahko naredi v enem letu ampak nekako ne upam iti v to v teh razmerah.. Pri montažni takoj izveš ceno za izvedbo "na ključ". Vem da se tudi to lahko malenkost spremeni samo imaš še vedno večji nadzor nad končno ceno. Sam nimam namena in ne časa gradit čeprav se zavedam da bi s tem nekaj prišparal...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Bom malo obudil temo...

Nagibava se v smeri nakupa montažne hiše.
Cene so v zadnjem času zrasle ampak se nama precej mudi tako da se mi zdi da je to najboljša izbira. Ima mogoče kdo kakšne izkušnje z Jelovico ali pa Kager? Zaenkrat sta ti dve podjetji v ožjem izboru..
Poglej tudi Marles
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Bom malo obudil temo...

Nagibava se v smeri nakupa montažne hiše.
Cene so v zadnjem času zrasle ampak se nama precej mudi tako da se mi zdi da je to najboljša izbira. Ima mogoče kdo kakšne izkušnje z Jelovico ali pa Kager? Zaenkrat sta ti dve podjetji v ožjem izboru..
Zanimivo zveni tudi Noah
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Mi2 z mojo sva bla pri marlesu še najbolj dobro sprejeta. Lumar, kukr berem po fb, ma kr ene svoje fore, pa še ne vem, če opraviči tolk višjo ceno.
Zidano na ključ ponujajo npr jub hiše, pa zelene gradnje, kjer ti oni iščejo izvajalce (oz imajo svoje kooperante), da ti potem oni vse zrihtajo, sam ne vem, kako so cenovno