Montaža vrat in korona ukrepi ??

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Jao kake neumnosti glede ukrepov. Vrata na garaži se ne sme zamenjat, pri nas v službi pa že od novega leta obnavljajo prazračevanje, skrete itd. pa se vsi gužvamo po istih hodnikih - zaposleni, monterji, ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in mercedes

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jao kake neumnosti glede ukrepov. Vrata na garaži se ne sme zamenjat, pri nas v službi pa že od novega leta obnavljajo prazračevanje, skrete itd. pa se vsi gužvamo po istih hodnikih - zaposleni, monterji, ...
Ja, prepovedana je dobava blaga in storitev le fizičnim osebam. Pri pravnih osebah ni problem.
Tudi tehnične trgovine v glavnem normalno prodajajo blago privatnikom, fizičnim osebam pa ne smejo.
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Ja eno je prodaja v trgovinah, kjer, če so samo pravne osebe, je polovica manj ljudi. Če pa primerjam situacijo pri nas v službi in pri montaži vrat na garaži je pa ogromno več stikov. Oz. pri garaži mu lahko samo pomahaš skozi okno in naj montira sam -> ni stika
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ja eno je prodaja v trgovinah, kjer, če so samo pravne osebe, je polovica manj ljudi. Če pa primerjam situacijo pri nas v službi in pri montaži vrat na garaži je pa ogromno več stikov. Oz. pri garaži mu lahko samo pomahaš skozi okno in naj montira sam -> ni stika
To so pač posamezni primeri, odlok je pa takšen kakršen je.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Sploh pa ne veš .ali montaže res ni zaradi korone ,ali je že drugače to njihov sistem poslovanja.

lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sploh pa ne veš .ali montaže res ni zaradi korone ,ali je že drugače to njihov sistem poslovanja.

lp
Koliko bo imel dobička, če opravi montažo? Kazen je 400eur po prisotni osebi in 4000eur za podjetje. Pa še računa ne more izdati, tako da se še furs zraven vmeša. Pa ves denar, ki ga je bil upravičen iz ukrepov mora vrniti. Si ti ziher, da bo nekdo zaradi tebe šel tvegat bankrot, osebni stečaj in zafurano življenje vsaj naslednjih 10 let?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.964
812
113
Tudi tehnične trgovine v glavnem normalno prodajajo blago privatnikom, fizičnim osebam pa ne smejo.

merkur laufa skor normalno.. poklikaš kaj bi rad, ti posljejo predracun/obvestijo kdaj je roba pripravljena za prevzem

+ tega je, da kupiš dejansko kar rabiš :p
+ v trgovini sem dejansko manj kot 2 min, ker te stvari pričakajo v košarci zložene
- tega je, da moraš vedet kaj kupuješ oz. kakšna zmišljevanja v zadnjem trenutku odpadejo
so pa prodajalci (vsaj pri nas) odzivni in pokličejo, če imam "ali ali" varianto
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
merkur laufa skor normalno.. poklikaš kaj bi rad, ti posljejo predracun/obvestijo kdaj je roba pripravljena za prevzem

+ tega je, da kupiš dejansko kar rabiš :p
+ v trgovini sem dejansko manj kot 2 min, ker te stvari pričakajo v košarci zložene
- tega je, da moraš vedet kaj kupuješ oz. kakšna zmišljevanja v zadnjem trenutku odpadejo
so pa prodajalci (vsaj pri nas) odzivni in pokličejo, če imam "ali ali" varianto
To je prodaja na daljavo, osebni prevzem na prevzemnem mestu, to se sme.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Koliko bo imel dobička, če opravi montažo? Kazen je 400eur po prisotni osebi in 4000eur za podjetje. Pa še računa ne more izdati, tako da se še furs zraven vmeša. Pa ves denar, ki ga je bil upravičen iz ukrepov mora vrniti. Si ti ziher, da bo nekdo zaradi tebe šel tvegat bankrot, osebni stečaj in zafurano življenje vsaj naslednjih 10 let?
Pa kdo je rekel da mora tvegati...Samo treba je pa pojasniti stranki kako in kaj.. Tale moj ,pa vsakič ko ga malo dregnem kar nekaj na suho obljublja. Edino dobro da sem potrpežljiv.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
ah dej dej....

povsod se dela.

če se zdele obrtnik izgovarja na krona ukrepe je, ali itak poln drugega dela ali pa tok ekstremno predan ljubljenemu vodji, da pač ne krši pravil, ki jih je vodja postavil. Druge razlage ne more bit.

a zdej, če imam pokvarjena vrata, da se ne odpirajo recimo, jih ne morem zamenjat al kaj? dej no... valda je to nujna zadeva in se jo lahko sanira. Če problem "naseljenost", gre lahko družina lastnika takrat na sprehod.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in mercedes

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.339
2.277
113
Ali ni da fizično lahko, če vzdržuješ nepremičnino. (en tukaj hod na Hrvaško veje na palmi obrezovat?!)
Pravno pa firma ali s.p. dela BP.
Je garaža ločena ali v hiši/parceli, kjer je mehurček
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Imam stranko, ki bi nujno potreboval malarja zaradi požara med prazniki. Noben privatnik mu sedaj nli hotel delat, ker gre za blok in se boji, je pa želel z računom zaradi zavarovalnice.
Moral se je odločiti za pavšalno izplačilo škode in poiskati fušarja. Fušarji se pa ne bojijo prepovedi ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Se meni tudi narahlo dozdeva da me počasi en mal... Sicer mi ni panike ,sam me pa moti ko ne pove jasno kaj je finta. V začetku januarja je rekel da sedaj pa bo v 10-14 dneh. Mu nakažem dogovorjeno tretjino ,pa še kar ni nič...

Zdaj je meni nerodno težiti njemu ,moralo bi biti pa nerodno njemu . Sva pa zelo blizu ,dejansko iz iste občine,tako da ravno straha da mi nebi naredil nimam.
Je pa moteče to obljubljanje.

So pa dvoja vrata na lesenem nadstrešku ,garaži simpl samo privijačiti vse , pa je fertik. Stran od hiše.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.021
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Imam stranko, ki bi nujno potreboval malarja zaradi požara med prazniki. Noben privatnik mu sedaj nli hotel delat, ker gre za blok in se boji, je pa želel z računom zaradi zavarovalnice.
Moral se je odločiti za pavšalno izplačilo škode in poiskati fušarja. Fušarji se pa ne bojijo prepovedi ...
Pa veš zakaj? Ker ste požrešni na zavarovalnici. Stranko ocurite, nočete dati toliko kot je treba, privatnik pa tudi ni samarijan, da bo delal v vašo korist!