Montaža vrat in korona ukrepi ??

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Sicer, pa dokler ni plačal avansa in tudi nima sklenjene nobene obvezujoče pogodbe, lahko samo čaka ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Če me slučajno malo nateguje ima sedaj dober izgovor. Predračun je bi narejen 20.11. . Že malo zavlečens montaža je bila potem predvidena za okrog 20-tega decembra. Načeloma zaradi korone spet odpadlo z novim terminom od 4.1.2021 naprej..A spet vse tiho. V normalnih pogojih bi to pomenilo vsaj kakšen dodaten popust. Sedaj sploh ne vem pri čemu sem..

z novim letom so cene vrat poskočile za 8%.
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
191
58
28
Kar se tice ukrepov, kolikor spramljam, se tedensko dolocajo in v vecini primerov samo podaljsujejo. Torej on ti je verjetno rekel, da pride drugi teden, ko koncajo trenutni ukrepi, vmes jih vlada ponovno podaljsa. A ni jasno, da bo tudi izvajalec obvestil stranko, da se izvedba ponovno zamika.

In kakor sam ugotavljas v zadnjem odstavku, ce se gre za nekega privatnika in ne neko svetovno korporacijo, predvidevam, da mu je res v interesu opravit zatevo in poslednicno pokasirat, da lahko za ta denar kupi struco kruha. Ker drzava zal slabo skrbi za svoje drzavljane.

Izvolijo se trenutno veljavne odloke:https://www.uradni-list.si/glasilo-...ev-potrosnikom-v-republiki-sloveniji/#2. člen
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Evo sklep vlade:

Odlok o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji v prazničnem času
Vlada je izdala Odlok o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji, ki začne veljati 9. januarja 2021 in velja do vključno 15. januarja 2021.

Z namenom, da se omeji gibanje prebivalstva in zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19 se predlaga nov Odlok o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji, ki začasno prepoveduje ponujanje in prodajanje blaga in storitev neposredno potrošnikom na območju Republike Slovenije z nekaterimi izjemami, ki so nujno potrebne za zagotavljanje osnovnih potreb družbe oziroma so pomembne za zagotavljanje varnosti in zdravja.

Z zadevnim odlokom se ohranijo izjeme, kot veljajo v obstoječem odloku, k njim pa se dodajo še sledeče:

  • geodetske storitve,
  • gradbena dela v oziroma na nenaseljenih gradbiščih, hišah oziroma stanovanjih, pri izvajanju katerih je zagotovljeno, da ni stika s potrošniki,
  • medicinska pedikura
  • čistilni servisi.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Evo sklep vlade:

Odlok o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji v prazničnem času
Vlada je izdala Odlok o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji, ki začne veljati 9. januarja 2021 in velja do vključno 15. januarja 2021.

Z namenom, da se omeji gibanje prebivalstva in zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19 se predlaga nov Odlok o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji, ki začasno prepoveduje ponujanje in prodajanje blaga in storitev neposredno potrošnikom na območju Republike Slovenije z nekaterimi izjemami, ki so nujno potrebne za zagotavljanje osnovnih potreb družbe oziroma so pomembne za zagotavljanje varnosti in zdravja.

Z zadevnim odlokom se ohranijo izjeme, kot veljajo v obstoječem odloku, k njim pa se dodajo še sledeče:

  • geodetske storitve,
  • gradbena dela v oziroma na nenaseljenih gradbiščih, hišah oziroma stanovanjih, pri izvajanju katerih je zagotovljeno, da ni stika s potrošniki,
  • medicinska pedikura
  • čistilni servisi.
Kako se potem to smatra ?

V leseni garaži ne živim , je pa cca 10 metrov oddaljena od stanovanjske hiše ,brez stika.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Ne se sekirat.
Vrata ti lahko pripelje. Ti pa poglej na you Tube kak se to naredi in jih vrzi not.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Kaj pa vem... Tistih 9,5 davka meni ne bo dal ,čisto tako hipotetično pa v najslabšem primeru tudi izgubim možnost kakšne reklamacije ,garancije..
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Sosed, ki je obrtnik, mi je pred tedni rekel, da so en posel z nadstreškom lahko dokončali, ker je druga parcelna številka kot hiša. In na tej parcelni številki nihče ne živi. Sicer pa ne dela za fizične osebe nič, ker so kazni enostavno previsoke, dobri sosedje pa tudi zmeraj radi prijavijo.
Naredi svojo parcelo za garažo, geodetske storitve se lahko izvajajo ...
:evil:
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
mal off topic - ampak meni so včeraj prišli in priklopili optiko.. sami določili datum - nisem nič priganjal. Monter z masko, jest kot stranka z masko.. fertik v pol ure.. brez kofeta, podpisovanja prevzemnic.. da pa na 2m narazen stojimo je pa pomoje že v podzavesti
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
To je to..Meni ni sile ,samo da vem pri čemu sem...Se pa vidi glupost nekatetih ukrepov. Načeloma jaz tiste dva tri monterje niti pozdraviti ne rabim. Ve vse ,zmontirajo ,plačam preko spletne banke in čao..
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Sosed, ki je obrtnik, mi je pred tedni rekel, da so en posel z nadstreškom lahko dokončali, ker je druga parcelna številka kot hiša. In na tej parcelni številki nihče ne živi. Sicer pa ne dela za fizične osebe nič, ker so kazni enostavno previsoke, dobri sosedje pa tudi zmeraj radi prijavijo.
Naredi svojo parcelo za garažo, geodetske storitve se lahko izvajajo ...
:evil:
Ni take panike..A zopet se vidi en nesmisel..Geodet pa lahko pride k hiši..
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Je kdo podučen ,če je v vsem tem pinpongu odprto ,zaprto že dovoljeno uradno montirati vrata na garaži ?? Lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Je kdo podučen ,če je v vsem tem pinpongu odprto ,zaprto že dovoljeno uradno montirati vrata na garaži ?? Lp
Ne še. Ko bo tvoja regija oranžna, v celotni Sloveniji pa tedensko dnevno povprečje pod 1000 okuženih in pod 1000 hospitaliziranih. Naslednji 14 dni bo ključnih. Glede na obnašanje Koprčanov ne pričakuj prej kot čez 2 meseca ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes