Mondeo vs. Superb vs. Insignia vs.??

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Se strinjam s predhodnikom. Prej sem imel Superba, zdaj S-maxa. Škoda ima morda slabše materiale in bolj "robustne" oblike, samo avto je pa narejen res kvalitetno. Ford pa ravno obratno, boljši materiali (sploh izolacija vrat je ene par stopenj boljša) in lepše oblike, a kakšna vratca malo čudno štrlijo, reže so malo večje itd... Se pa Ford res dobro pelje. O tem sem že poslušal in zdaj vidim, da je res.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Jaz pa prej Galaxya pa sedaj Kodiaqa, pa se mi zdijo materiali in izdelava pri Kodiaqu boljsi. Pri Galaxyju se je vse kar je bilo krom zacelo lusciti in to tako, da so bili ostri robovi.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Kaj pa leta forda in škode? sicer verjamem, da je ford bolj na aufbiks narejen..
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Evo še jaz dam glas za Mondea. Imam sicer karavana z dieselskim motorjem. Med tednom delam kratke relacije prot koncu tedna pa daljše. S tem avtom nimam nikakršnih problemov. Vse dela kot mora,v notranjosti nič ne škripa,... Kot so ti že zgoraj omenili avto ima res prostora kolker češ, vozi se naravnost odlično. Bi te pa opozoril na to, da je avto precej težek in zna biti kakšen manjši motor bolj povod za veliko porabo pa še premaknil se ne bo ravno hitro. So pa bile pri hiši že 3 generacije mondejev in z nobenimi ni bilo večjih (dragih) problemov. Se pa strinjam, da je škoda Superb tudi odličen in lep avto. Žal izkušenj z slednjim nimam.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Kaj pa leta forda in škode? sicer verjamem, da je ford bolj na aufbiks narejen..
Ford 2011, Skoda 2019

Pa tudi ce primerjam Skodo Octavio 2007 in Forda G. 2011 je stanje notranjosti pri Skodi precej boljse. Tekstil lepse ohranjen, pokromani deli se ne luscijo, predali v Fordu so imeli resne tezave z zapiranjem. Oba sta visji nivo opremljenosti za tist cas, Ford je bil Ghia, Skoda pa Elegance. Kilometri pri obeh cc 250.000.

Elektricnih bugov pri Fordu ne bom niti omenjal. Ampak, avto je sluzil svojemu namenu. Gre zgolj za primerjavo dveh avtomobilov. Z Kodiaqom itak ne gre primerjati, ker je nov.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ok, bom povedal iz prve roke...imam Superba l2009...pri notranjih rockah na obeh straneh na vratih se je plastika zacela topiti oz. sprijemati...torej una soft nezna plastika, ko primes vrata, da jih odpres.
Sem zamenjal...nove so cisto plasticne.
Na rocki za dsg se je spredaj polovica kroma odluscila, tako, da je sedaj ostro, kot noz, ampak ni videti iz sedeza, tako, da me ne moti.
Ostalo glede materiala me ne moti...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Jaz sem vozil Superba karavan 7 let (od 2011 - 2018), 2.0 dizel 170KM.

Je bil izredno prostoren, prve 4 leta zanesljiv, dobro je šel, skratka čisto ok avto. Dizel je bil sicer zoprno glasen, sploh mrzel.

Slabosti... Hja, mogoče sem imel nesrečo, ampak okvare in napake:

Lupljenje ročajev vrat.
Lomljenje vzvodov za zračnike.
Lambda sonda.
Dpf.
Elektrika za nastavljanje ogledal.
Rjavenje in razpad nekih ščitnikov diskov na kolesih.
Sistem pomikanje stekel v vratih.
Random težave z elektriko.
Po software upgradu zaradi goljufivega motorja konstantni bel dim iz izpuha.

Kolega ima novejšo generacijo 2 leti in je imel do sedaj več težav z radarjem in random odklepanjem avta. Oboje software težave.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Btw, kako to, da si sel na upgrade, ce je splosno znano, da ima avto potem tezave?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ker je za to, da postane splošno znano da so težave, potrebno, da najprej nekdo (več njih!) gre na update. Če je bil avto v garanciji pa tako ali tako ni vprašanje da ali ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Btw, kako to, da si sel na upgrade, ce je splosno znano, da ima avto potem tezave?

Takrat se je govorilo marsikaj, tudi to, da ne bo mogoče tehničnega naredit brez upgrada, itd. Par tisoč se jih mora nategniti, da imajo potem ostali možnost zadevo izpustiti zaradi poročanih težav. Jaz sem eden tistih par tisoč.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem vozil Superba letnik 2013, imel sem ga 7 let in naredil z njim 180.000km. Imel nisem niti ene od naštetih napak. Avto je šel na alter, tako da lahko morda novi lastnik pove kako je sedaj. :)

Software updata pa nisem delal, ker sem videl, kaj je naredilo Octavii od sodelavca. Lambda in DPF je verjetno povezano s tem, ker jaz nisem imel nobenih problemov s tem. O kakršnemkoli luščenju ali lomljenju niti sledu ( to je verjetno odvisno tudi od načina uporabe, jaz sem vedno delal z avtom "previdno", tako kot z vsakim), avto je v notranjosti zelo dobro prenašal uporabo, edino na voznikovem sedežu se je na stranici začela poznati obraba, kar pa je verjetno tudi zaradi moje "kurpulentnejše" postave. Težave z elektriko sem imel samo takoj po nakupu, ker so ni radio naložili napačen firmware (imel sem doplačljivi soundsytem, ki ima drug firmware). Elektrika ogledal, stekel in ostalo pa brez problema. Kakršnegakoli rjavenja tudi ni bilo, je pa res, da je bil avto tako doma kot v službi v garaži (oziroma pod streho).

Edine težave, ki sem jih imel so bile vodna pumpa po cca 160.000km (začela je puščat) in pa ob starosti 5 let akumulator, ki so mi ga mulci "dotolkli" z vztrajnim prižiganjem radia kljub opozorilo o nizki bateriji (avti z vgrajenim ojačevalcem so malo bolj občutljivi na to). To je pa to.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kako je z novimi Superbi? 2.0 Diesel 150 in 190KM, automatic? Znani kaki felerji?
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Znanec ima 190 4x4. Po letu in pol brez težav (bi se tudi zelo čudil če bi bile tako kmalu). Avto je sicer fajn, prostoren, a vsaj v opremi Ambition malo preveč pust, tudi lega na cesti je samo povprečna. Poraba je okoli 7,5.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
884
84
28
select 1 from dual;
Moj L&K 150KM ima sedaj 70k km in malo več kot 2 leti. Zaenkrat brez težav (prvi teden je bilo potrebno posodobiti programsko opremo za volan na novo verzijo). Porabo imam nekaj pod 5 (po BC).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Poraba pod 5? Na avtocesti pa tempomat na 110?
To je edina pametna hitrost okoli Ljubljane. Kar odstopa več kot 20% od tega, je škoda mojih živcev.
Da pa v Rush urah greš 150+moraš pa precej daleč od Ljubljane več kot 150 pa tempomat ne prime, pa tudi ne zdi se mi smiselno biti skoz z nogo na bremzi ter cakat kdo me bo spregledal ko bo šel prehitevati. Ker ogledala in zmigavci so prevečkrat španska vas