Mondeo vs. Superb vs. Insignia vs.??

huehue99

Zelenc'
2. jul 2020
8
1
3
Pozdravljeni,

v roku nekaj mesecev nameravam menjati avto. Zelim si obliko limuzine, ker se mi karavani vizualno sploh ne dopadejo, bi pa rad imel, da se prtljaznik odpira "od strehe", se pravi ta sportsback oblika avta.
Budget imam nekje tam do 15k, kupil bom rabljenega nekaj let.
Ker imam dnevno kratko relacijo cca 16km do šihta gledam bencinske motorje.
Ima kdo kaksne izkusnje s temi modeli/motorji, dobre ali slabe?
Vsi ti omenjeni so nekje okoli 2015-16 letnik za ta denar, insignija malo vec, ker je novejsa.
Gledam sicer tudi Audi A5 in Bmw 4, da bi si ga uvozil iz Nemcije mogoce, malo visji letnik seveda, za podoben budget. Kako je 1.8ftsi motor? Ne vem kak je z vzdrževanjem teh avtov, verjetno kaj izrednega zelo udari po žepu?
Hvala za ideje, predloge, prosim za konstruktivno debato :)
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Jaz sem gledal samo karavane, na koncu v DE vzel Mondeo 2018 (ampak dizla), če si gledal, da bi vzel v Nemčiji, bi rekel da tudi Mondeo /Superb / Insignia glej v DE.
Še to, najprej se odloči kaj iščeš, se pravi znamko in motor, in potem začni gledat cene in kaj se dobi konkretno.
Dileme siv Mondeo 2016 ali bela Insignia 2015 samo komplicirajo izbor.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Jaz imam mondea karavan z 2.0 dizelskim motorjem letnik 2015. Vozim ga 3 leta, avto je vrhunski za vozit, kar se tiče udobja, lega na cesti za moj stil vožnje odlična. Ima dovolj navora, da ko je treba tudi pri 130 lepo potegne na 160....Porabo imam realano okrog 7l/100 km s tem, da imam cca 50% vožnje v službo ko delam 5 km v eno smer in cca 50% vožnje po avtocesti in regionalkah. Če delam več relacije in vozim tja do 140 je poraba malo pod 6 l po računalniku. Prostora za potnike je ful, sedeži so meni udobni, tako da ne čutim večje utrujenosti po daljših vožnjah.
Meni moteča stvar je edino to, da sem jaz vzel rabljenega in ima navadne H7 žaromete, ki so pač taki kot so. Žarnice, ne moreš menjati sam, pa če si zlomiš roko zraven; je pa menjava na servisu poceni 15 EUR.
Boš pa težko našel v SLO model limuzine s takim prtljažnikom, če iščeš točno to, potem ti ostane samo iskanje v Nemčiji.
 

huehue99

Zelenc'
2. jul 2020
8
1
3
Hvala za povratne infoje, žal mislim, da diesel ne pride v poštev, glede na pretežno kratke proge.. V sloveniji je težko najti kombinacijo teh sportsback in bencinskega motorja kolikor gledam. So sploh ti 1.5 ecotech v mondeu in 1.8ftsi v audiju in superbu ok motorji?
Pozna kdo koga z A5 bencinarjem tam letnik okoli 2013?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.574
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kar se tiče Fordovih bencinskih motorjev, so vsi zelo pohvaljeni, je pa res, da so to bolj 1.0 in 1.2 motorji, ki so v manjših avtih, so bili tudi večkrat proglašeni kot najboljši motorji. mislim, da 1.5 ni daleč od teh dveh.

žal pa ne poznam 1.8tfsi motorjev osebno, sem pa že zasledil debate, da to še ni čisto to (par let nazaj sem sanjal o Sciroccotu, pa je bilo takrat za ta motor moč najti več slabega kot dobrega).

so pa tako veliki avtomobili z bencinskim motorjem precejšnja redkost ... bi pa gledal predvsem pri kakšnih uradnih prodajalcih, ker se zna prej najti, kot pri "dealerjih", ker oni pač morajo najti avto tak, da ga bodo z lahkoto prodali, torej tak avto izključno vidiš dizelski.
 

B81

22. jul 2007
34.472
8.949
113
Pozdravljeni,

v roku nekaj mesecev nameravam menjati avto. Zelim si obliko limuzine, ker se mi karavani vizualno sploh ne dopadejo, bi pa rad imel, da se prtljaznik odpira "od strehe", se pravi ta sportsback oblika avta.
Budget imam nekje tam do 15k, kupil bom rabljenega nekaj let.
Ker imam dnevno kratko relacijo cca 16km do šihta gledam bencinske motorje.
Ima kdo kaksne izkusnje s temi modeli/motorji, dobre ali slabe?
Vsi ti omenjeni so nekje okoli 2015-16 letnik za ta denar, insignija malo vec, ker je novejsa.
Gledam sicer tudi Audi A5 in Bmw 4, da bi si ga uvozil iz Nemcije mogoce, malo visji letnik seveda, za podoben budget. Kako je 1.8ftsi motor? Ne vem kak je z vzdrževanjem teh avtov, verjetno kaj izrednega zelo udari po žepu?
Hvala za ideje, predloge, prosim za konstruktivno debato :)
Za avte ne vem, čestital bi le za nakup hatchbacka, ne stejšnvagna.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Mondeo 1.5 ecoboost(bencinski motor) je prava izbira. 160 konjev je več kot dovolj. V kombinaciji z avt.menjalnikom ni boljšega.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Mene mika 2.0 ecoboost, 1.5 160 se naložen kar matra. Še 2.0 190 dizel gre slabo za svoje konje, res pa da je bil awd in avtomatik, nekih dobrih 9 s do 100, bogo...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Ksz

Če je budget rahlo raztegljiv, je alternativa tudi Honda Civic Grand 1.5. Če le lahko preživiš z majhno posodo za gorivo (in glede na relacije lahko).
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ce te skrbijo kratke relacije potem noben "turbo motor" ni primeren. Namrec oba se dolgo segrevata.
 

huehue99

Zelenc'
2. jul 2020
8
1
3
Honda Civic ima prtljažnik tipično limuzinski, kar mi je zelo pomembno, da ni tak, tako da odpade.

Dopade se mi seveda vw Arteon (najbolj) in pa Peugeot 508, vendar sta izven budgeta.

Rad bi seveda vozil A5 ali bmw 4, nakup ni tak problem kot morebiten servis, in kaka dražja izredna popravila, ne bi rad delal samo za avto, zato gledam bolj "ljudske" voze.

Se pravi tisti, ki si lastite Mondeota (poznate koga) ste zadovoljni z njim? Je kdo, ki ima Insignio ali Superba?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Imel prejšnjega Superba, veliko vozil tudi aktualno generacijo, avto dober, zanesljiv, z zelo poceni vzdrževanjem. Kot sem napisal, pa ne vem, če bi ga priporočal z 1,5 motorjem. Pelje se pa Mondeo bolje. BMW 4 je noter manjši, sosed ki ima trojko nimam kakšnih večjih težav. A5 z a ta denar jaz ne bi jemal, sploh ne 1,8 motor.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Se pravi tisti, ki si lastite Mondeota (poznate koga) ste zadovoljni z njim? Je kdo, ki ima Insignio ali Superba?
Jaz vozim prejšno generacijo že deseto leto. Letos bom z njim naredil 200000km (ali pa šele drugo leto zaradi korone). Vsak dan v službo 6 km čez mesto s sedmimi semaforji. Sklopka in turbina še prvi. Z avtom sem načeloma zadovoljen (moti me ropot dizla, novejši motorji so tišji in bolje izolirani), prej sem vozil le bencinarje. Menjan je bil hladilnik - puščanje, letos zavorne ploščice, enkrat ležaj enkrat končniki, nosilec motorja, letos bom še enkrat moral menjat prednje ležaje (se že oglašajo). Vse okvare (razen hladilnika) so posledica stila moje vožnje - se pač rad hitro peljem skozi ovinke.
Olja tudi ne pije nič. Servisi me pridejo med 150 - 250 € uradni servis.
 

huehue99

Zelenc'
2. jul 2020
8
1
3
Kakšna pa je primerjava kvalitete izdelave med Superbom in Mondeotom? Vizualno sta mi oba všeč, mondeo sicer bolj, kaj pa bencinski motorji? vse kaj najdem pri nas so dizelske varijante, manj kot 10% je benza. Skoraj verjeti ne morem, kako je diesel še popularen pri nas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: clarus

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Mi imamo kar nekaj Mondeov v firmi in smo izredno zadovoljni. So pa vsi dizli.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Kakšna pa je primerjava kvalitete izdelave med Superbom in Mondeotom? Vizualno sta mi oba všeč, mondeo sicer bolj, kaj pa bencinski motorji? vse kaj najdem pri nas so dizelske varijante, manj kot 10% je benza. Skoraj verjeti ne morem, kako je diesel še popularen pri nas.
Superb po kvaliteti materialov in ostalem šiša Mondeota. Edino 1.8TSI pa ni ravno za vzeti. Glede na tvojo vožnjo ne boš imel težav z 2.0TDI.