molji v kuhinji

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
torej, v kuhinji so se mi u kornfleksih zaredil molji, čeprav se mi to še nikol prej ni zgodilo, ker zadeve precej redno ponucam. No, zdej sem vse zadeve spucala oz. pometala stran vse odprte zadeve, zdej me pa zanima, kako naj v prihodnje preprečim, da bi se zgodilo kaj podobnega? A bi kakšna vrečka sivke pomagala oz. kako naj še preostale molje ven spravim, da se ne bojo še enkrat zaredil?
confused-1.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
mal naspricaj s kaksno zadevo, pa za kakšen dan, pac iz tiste omare vse ven pomeči, pobij vse do konca na hard. Potem pa prijatleja povab naj se k teb vseli, da bosta še prej pogrickala vso hrano.
wink-1.gif
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Grisbi ti je dobro svetovala, tudi jaz imam vse shranjeno v plastičnih prozornih posodah in pokrito s pokrovčki.
Tako lahko takoj opaziš, če se v posodici kaj premika in še pravi čas vržeš proč.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
mah, sej tiste stvari, ki jih ne porabim prav hitro, ponavadi spravim v zaprte posode, ravno zaradi teh nadležnih nebodigatrebov, ampak očitno so se zaredil molji v eni velki vreči kosmičev, ki sem se jih naveličala in so stali tam kake dva meseca
frown-1.gif


se mi zdi pa čudno, ker se mi to še nikoli ni zgodilo-ok, une male črne žužke, ki pridejo v moko, se je včasih našlo v moki, ampak v kosmičih pa nikoli.

no, vsaka šola nekaj stane. Zgleda, da bo treba zdej vse lepo u taprvere spravljat
smirk-1.gif
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Obstaja pa tudi možnost, da so tiste živlce že bile v vrečki, ki si jo prinesla domov.
Meni se je večkrat zgodilo, da sem kupila pšenični zdrob, ga hotela pretresti v plastično posodo, pa je vse migetalo notri.
Ni se mi dalo nositi tega nazaj v trgovino, ker je bilo to vedno v eni in isti vrsti zdroba, ne glede na to v kateri trgovini sem ga kupila.
jezen.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
tudi moji ženi so se v kuhinji (shrami točno) zaredili molji.
evil.gif


zdaj pa mene pošilja v boj naj jih eleminiram.

kaj narediti? nič! Poskrbi edino to da odprta hrana čim prej zgine s police oz. je le ta čim boljše zaprta. Pač golazen ima krila in je mobilna...in kot kaže je ravno sezona, ko se selijo.

naju čaka v teh dneh spraznjenje celotne shrambe in iskanej zajedalcev - bili so v rižu, ki ježe v smeteh - ostalo bomo pa pogledali.

jaz sem v štartu le tloiko pipsnil noter s pipsom za muhe (ja kar v prostoru s hrano) da je vsaj po večini golazen pocrkala.

vincent
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
'moji' molji so pa najprej itak poletel iz omare na strop kuhinje, pol sm jih pa kr lepo posesala. Pol sem pa še fino napipsala in v roku dveh dni so več ali manj obnemogli
evil.gif


zdej je pa vse varno spravljeno...čaka me le še shramba, kjer je še mamina zapuščina raznoraznih scen, od katerih nekatere pomoje že leta tam stojijo in se moram še psihično pripravit, da jih eliminiram.
hysterical-1.gif

bo pa zgleda treba še polno taprverov nabavit...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
no jaz sem pa v soboto 'moji' pomagal pospraviti pisalno mizo - tako da sva držuno spraznila celotno shrambo, zmetala vso hrano stran ki jebila odprta oz. se je videlo da so jo nažrli (nisem vedel da pregrizejo celo plastiko), pošpricala, prebrisala, posesala....pa zdaj upava da jih več ne bo v goste.

je pa res da bi tak generalko rabil delat vsaj 1 x letno...prav presenečena sva bila kaj vse smo hranili (predvsem žena)...najbolj pa me fascinira da je bilo hkrati odprtih 8 škatel z makaroni....da o roku trajanja živil niti ne govorim - prave antične zbirke.

Pa še prostor se je zdaj naredil....in ko stopiš noter z enim pogledom pregledaš kaj pravzaprav imaš na policah.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
sej to je problem pri shrambah oz. ko nimaš stvari na dosegu roke in kar nekako pozabiš na njih. Potem pa nalagaš eno na drugo in sčasoma ugotoviš, da imaš polno enih stvari, katerim je potekel rok ali pa so jih napadle raznorazne žužke.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
ma sej pri nas je shramba od kuhinje samo čez vrata...tako da se dnevno uporablja...torej je praktično del uhinje.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
no, to je kul. Pri nas moraš pa čez cel hodnik (ok, res, da je samo kakih 8 metrov) in grem sama bolj poredko tja. Problem pri shranjevanju se mi zdi tudi, ko natrpaš stvari eno čez drugo oz. eno pred drugo in se tiste zadaj kar nekako skrijejo.

Tko da, ko se preselim, bom skušala naredit tako razporeditev, da do tega ne bo prihajalo oz. bodo stvari urejene na pregleden način. Tukaj, kjer sem zdaj, sem pa ureditev nažalost 'podedovala' od mame, ki se je leto nazaj preselila drugam, jst se pa tut čez par mesecev selim in se mi ne da zdaj vsega preurejati po mojem okusu.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Tudi pri nas smo imeli enkrat invazijo te golazni, mislim da so se ti molji še v hudo papriko zavlekli. Seldila je radikalna čistka in nakup specialnih imanic za kuhinjske molje. Vsakih nekaj mesecev te limanice zamenjamo z novimi, da se imajo hudirji še kam zalepit in je mir. Prve take limanice smo kupili v Intersparu, zdaj pa mislim da jih je našla tudi v Merkatorju na policah z Raid-i in Pips-i. Gre za limanice, kjer nastaviš zraven eno (menda) hormonsko vabo in ta privablja molje precej bolj kot papica
aplauz.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
drugače pa še en učinkovit in zastonj recept moje mame kako odganjat molje....tiste kuhinjske kakor tudi 'tekstilne'

v vsako omaro daš po par divjih kostanjev....recimo za shrambo jih lepo prevrtaš in iz njih narediš 'verižico' ter obesiš na kak žebelj.


tako da...zdaj bo sezona divjih kostanjev pa jih bo treba malo nabrati in pometati na policah.

pravi da jih ima ona povsod (omare) kjer je hrana pa da ni tudi pod razno nikjer nobenega molja.
 

IAmLost

Pripravnik
3. sep 2007
87
0
6
lahko pa poizkusiš kupit pasti za molje- naredi se trikotnik iz kartona, ki je z notranje strani namazan z lepilom, v sredi pa daš (dobiš drazen) eno majhno kapsulo z nekim feromonskih Molj N 5 vonjem, ki jih privabi da ni res
pa najbolje je, da nič ne smrdi
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Proti moljem ti ne bo pomagalo nič drugega kot dobra higiena v omari (nič strešene moke, česarkoli). Pri nas so se že nekaj časa nazaj zaredili in jih ne spravim opre. Zakaj? ker je mtki škoda nekaj stvari preč dat, poj se pa zgleda pojavljajo v različnih vrečkah
rolleyes-1.gif
).
Sivka ti ne bo pomagala pomoje nič, ker ta jih odganja, ne pa tudi preprečuje njihovega razvoja.
Na kratko, čim manj odprtih stvari, vsako odprto stvar pa v vrečko pa gumico čez.
Aja, pa če se ti spet pojavijo, omaro spraznit pa z nečim pomit, pa šele poj nazaj - imajo radi mirne kotičke...

lp
Peter