Modra zavarovalnica - dvig denarja

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Žena je bila v JS zaposlena 2 leti (pogodba za določen čas) in ta čas ji je baje delodajalec plačeval dodatno zavarovanje pri modri zavarovalnici. Sicer je bila zaposlena kot pomočnica vzgojiteljice, če je pomembno.

Pogodba ji je sedaj potekla, tako da ni več zaposlena. Sedaj me zanima ali je ta denar (če ga je sploh kaj) mogoče dvigniti oz. kako naprej?
JBG, se gremo eno adaptacijo, pa vsak € prav pride
grin1.gif


TNX
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kaj se zgodi z osebnim računom, če član sklada izgubi službo?

Član lahko v takem primeru skladno s Pokojninskim načrtom KVPS predlaga, da začasno preneha s plačevanjem premije.

Nastopi mirovanje prostovoljnega dodatnega pokojninskega zavarovanja. Mirovanje lahko traja najdlje do izpolnitve pogojev za pridobitev dodatne starostne pokojnine po pokojninskem načrtu.

V vsakem primeru pa se lahko član odloči, da z vplačevanjem premij nadaljuje samostojno.

http://www.modra-zavarovalnica...varovanje/kvps/
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Evo, lahko vpogledaš tudi v stanje.
smile-1.gif

---------------------------
Ali lahko člani sklada KVPS spremljajo stanje na svojih osebnih računih?

Vsi člani pokojninskih skladov, ki jih upravljamo na Modri zavarovalnici imajo brezplačen 24 urni vpogled v svoje osebne račune preko spletne aplikacije Modri e-račun.
 
25. sep 2013
2
0
1
Mare 2, hvala za korekten odgovor, vendar bi radi opozorili, da je bila gospa kot javna uslužbenka vključena v Zaprti vzajemni pokojninski sklad za javne uslužbence (ZVPSJU). Tudi v tem primeru sredstva na njenem osebnem pokojninskem računu mirujejo in se še naprej plemenitijo, lahko pa se seveda odloči, da z vplačevanjem premij nadaljuje v skladu KVPS.

Višino privarčevanih sredstev za dodatno pokojnino lahko vsak zavarovanec Modre zavarovalnice kadarkoli preveri na Modrem e-računu. Dostop je omogočen z naše spletne strani: http://www.modra-zavarovalnica.si/posamezniki/modri-e-racun/

Trigger, čeprav so sredstva namenjena dodatni pokojnini (in ne adaptaciji), je predčasen dvig sredstev mogoč, če je od vključitve v ZVPSJU minilo vsaj 10 let in gospa ni več zaposlena v javnem sektorju. Naj vas opozorimo, da je nenamenska poraba sredstev davčno zelo neugodna. Za konkreten odgovor in vsa pojasnila smo vam na voljo na brezplačni telefonski številki 080 23 45 (od ponedeljka do petka, med 8. In 16. uro) ali na elektronskem naslovu info.zvpsju@modra-zavarovalnica.si

Lepo pozdravljeni,
Modra zavarovalnica
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
In kakšno dokumentacijo je v tem primeru potrebno posredovati Modri zavarovalnici? Sem namreč tak primer - v ZVPSJU sem bil od odprtja sklada (če se ne motim, 2002) in sem že 5 let v zasebnem sektorju.
 
25. sep 2013
2
0
1
Zahtevek za enkratno izplačilo sredstev se nahaja na naši spletni strani http://www.modra-zavarovalnica.si/javni-usluzbenci/varcevanje-za-dodatno-pokojnino/obrazci/. K obrazcu je potrebno priložiti kopijo osebnega dokumenta ter fotokopijo bančne izkaznice.
Ob dvigu je avtomatsko odvedena akontacija dohodnine v višini 25%, dokončno pa se dohodnina obračuna drugo leto skupaj z vsemi vašimi prihodki. Za lažjo predstavo si lahko naredite tudi infomativni izračun dohodnine na http://www.modra-zavarovalnica...ativni-izracun/

Za vsa pojasnila smo vam na voljo na brezplačni telefonski številki 080 23 45 (od ponedeljka do petka, med 8. In 16. uro) ali na elektronskem naslovu info.zvpsju@modra-zavarovalnica.si

Lepo pozdravljeni,
Modra zavarovalnica
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.620
6.382
113
Moj bivši delodajalec je pri Modri zavarovalnici vplačeval za vse zaposlene dodatno pokojninsko zavarovanje, ali kako se temu že reče... Ker sem že več kot eno leto zaposlen drugje, me Modra zavarovalnica ne zanima in bi sam denar seveda dvignil.
Nisem prepričan, če sem prebral prav, vendar naj bi denar lahko dobil šele po 10 letih, ali pa takrat, ko bom šel v pokoj. Je to točno, ali obstajajo tudi kakšne drugačne informacije. Ko jih kličem, sem non stop v čakalni vrsti, ki se ne premakne nikamor.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.324
113
Če govorimo o tretjem strebru zavarovanja, potem, če me spomin ne vara, teh sredstev ne moreš dvigniti. Včasih se je pa res dalo. Sredstva boš lahko črpal, ko boš v pokoju.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.763
2.643
113
Zgleda imaš prav Davidoff. Kopirano iz modra.si

Izplačilo privarčevanih sredstev v enkratnem znesku je možno pod naslednjimi pogoji:

  • ob upokojitvi, če ste z vplačili vašega delodajalca privarčevali manj kot 5.000 evrov,
  • kadarkoli za vsa sredstva, ki ste jih privarčevali sami z lastnimi vplačili in
  • kadarkoli za sredstva, ki ste jih privarčevali s pomočjo vplačil delodajalca do 31. 12. 2012 in ob pogoju, da je od vključitve v dodatno pokojninsko zavarovanje preteklo 10 let.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.620
6.382
113
Denarja je gor za dobrih 1500€. Torej se lahko naslednjih 10 let jjebem.
So se izgleda zaščitili, ker bi jim verjetno folk izpraznil blagajno.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.911
4.970
113
Naj vas opozorimo, da je nenamenska poraba sredstev davčno zelo neugodna.

Torej dokazano da je plačevanje v namesnke sklade en sam nateg. Ko denar noter nosiš so vsi sladki, ko ga rabiš, in bi ga rad dvignil, pa kar naenkrat problem. Davčno zelo neugodna situacija, ja. Pa pizdavammaterna to je moj denar, kaj me imaš za to že enkrat obdavčevat.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Torej dokazano da je plačevanje v namesnke sklade en sam nateg. Ko denar noter nosiš so vsi sladki, ko ga rabiš, in bi ga rad dvignil, pa kar naenkrat problem. Davčno zelo neugodna situacija, ja. Pa pizdavammaterna to je moj denar, kaj me imaš za to že enkrat obdavčevat.
Če dvigneš naenkrat, ti pade v dohodnino. Meni so pobrali 40%.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.911
4.970
113
Super ne. Si predstavljaš, da greš na banko (kar je skoraj identično) in ti za dvig poberejo 40% dohodnine. Saj vem da je namen teh zavarovalnic varčevanje za pokojnino, ampak tam pričakujem da se do takrat ta denar oplemeniti. Če pa imam namen dvigniti denar, bodisi da izvem da se mi bliža konec življenja, bodisi da menjam/izgubim službo, pričakujem da se mi vrne denar do centa natančno koliko sem vplačal. Morda se lahko odštejejo kaki manipulativni stroški in nič več. Vse ostalo je kraja pri belem dnevu.
Zato sam pravim da so vsi dodatni stebri nateg. Kaj je to drugačnega, kot da si na extra račun sam nakazujem denar?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil in laser

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.763
2.643
113
Ni čist isto, saj če "varčuješ" kolektivno prek delodajalca ti znesek trgajo od bruto in ne neto plače.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.911
4.970
113
To imaš prav. Če delodajalec plačuje, je to neobdavčen denar. Kaj pa če si plačuješ sam? Te tudi čaka dohodnina?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Gre za varčevanje, denar ne stoji tam nekje na računu in se plemeniti, ampak se pretaka nekje po investivijah v razne stvari.
Tudi na banki imaš na voljo namenske oblike varčevanja, npr. depozit. Če ga vežeš za 5 let, potem za to dobo ne moreš do denarja.
Pri teh stebrih se pa tudi država določenemu odpove (odtegljaj od bruto, davčna olajšava). Vse kar odstopa od pravil se potem naknadno obdavči.