( modificiranje ) 37xx v 34xx serijo

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.649
28
48
58
Horjul
Na mojem 1490 imam zelo podoben meni kot ga ima 765-ka. Natančnost mi je kazala 3m. Ko sem pritisnil to tipko Prdc Wrm, sem na navigacijskem zaslonu (kjer je karta) pod zgornjo menujsko vrstico na sredini zaslona na sivem polju kvadratno tipko "stop" zraven pa na pravokotnem sivem polju neke številke. Nisem pa prav namenil pozornost katere številke so to, ker je bilo to med vožnjo. Ko bom doma bom še enkrat poskusil pa potem javim s kakšno slikico.
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Tudi jaz sem poskusil po teh navodilih Popotnika na 1300 in 1490 za izboljšanje natančnosti sprejema . Ugotovil nisem nobene spremembe .Prilagam mojo sliko ki je v slovenskem jeziku . Ko pritisnem spodnji dve ikoni sem po dosedanjih poizkušanjih odkril samo to da se Povezava z sateliti prekine in jih znova išče. Ikona Začni beleženje pa aktivira snemanje poti , saj me je avtomatsko preusmerilo v skriti meni Diagnostic Logging .
14497.png

57137.png


Vide
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@s_samotar

Na 3 slikici imaš Predicted Eph imaš tudi cold start okence?

Če imaš oba okenca daj kljukice in se ti bo izboljšal čas sprejema satelitov, če imaš pa samo Predicted Eph pa daj tu kljukico in bi se ti moral izboljšat sprejem.

@vide

Navodila so za novejše serije nuvije 3xxx in očitno ima tudi 2xxx isti meni, za starejše kot je 1xxx nisem niti probaval in po vsej verjetnosti niti ne deluje ta vodič, ker nima omenjenih dveh funkcij.
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
@Popotnik
Saj sem razumel navodila , da so samo za novejše serije 3xxx .
Vendar ker je uporabnik @Leon2007 omenil serijo 14xx sem jaz preiskusil in opisal situacijo v omenjenem modelu .
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Bom ob priliki, ko bom imel čas probal, če se da kaj naredit na 1xxx glede satelitov ampak vsaj na mojem je nihalo med 3 - 7, slabše ni bilo.
Sem razumel vse in sem ti hvaležen, da si imel voljo probat na 1xxx seriji, napisal sem za ostale, ki so me od trenutka objave tvojega posta zasipali z ZS, zato sem potem napisal, da po vsej verjetnosti ne dela na 1xxx
wink-1.gif


p.s.
Na Mailu imam tako gužvo, da mi balon za opozorilo o novem sporočilu konstantno sveti na zaslonu, sploh se nima časa zapret.
Če bo šlo tako naprej me bo prekurlo
hysterical-1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Wrm start začne merit čas pridobitve signala satelitev. Ko pritisneš tipko Prdc Wrm St, pa se vse vrednosti v desnem stolpcu vrnejo na nulo.
sprasujem se.gif
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
V post na prejšnji strani z navodili je dodan paket, ki je samo za predelane nuvije iz 37xx v 34xx, na drugih nuvijih NE uporabljajte tega paketa.

popotnik - A je to novi paket ali je isti, ki sva ga preizkušala.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Lep pozdrav, še posebej popotniku, sam sem na 2450 opravil postopek z kljukicami v Eph in cold start, izgleda isti meni , kot 3xxx.
Probal pa še nisem v vožnji, bom poročal, če bo kaj bolj hitro preračunaval, ali se mrzel zagnal , ter našel satelite.
cheer.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Mislim, da smo našli dokončno rešitev za izboljšanje natančnosti in stabilnost signala satelitov.
Postopek vam bo vzel kar nekaj časa potrebno je pa slediti navodilom, ki so priložena.

Kdor bo poiskusil ima vse kar potrebije Tukaj

POZOR: To je samo za nuvije 37xx v 34xx.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Se bom lotil, pa javim, če bo uspelo.

Če ne bo, bom pa Nuvija še enkrat poslal popotniku
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pridem v kratkem v tvoje kraje tako, da lahko kar tam porihtava ob kaki kavi
wink-1.gif

Pred probo preveri kakšno natančnost imaš sedaj in potem preveri kakšno boš imel potem.
Glede na to, da imaš sedaj FW 5.00 sledi navodilom od začetka, da boš imel FW 4.50 preden boš prešel na 34xx.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
To je samo za nuvije predelane iz modelov 37xx v 34xx, ki imajo težavo z stabilnostjo satelitov zaradi predelave.
Do sedaj smo ugotovili tole: ista matična, isto čipovje vendar razlika pri sprejemu, zakaj pride do tega ni nikomura jasno eni imajo po predelavi samo malenkost slabši sprejem kot na originalni 37, drugim pa za 20 ali več metrov.