( modificiranje ) 37xx v 34xx serijo

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
TMC mi danes ni deloval, ne vem pa kateri FW imam Je možno, da imam FW 7.1.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Do sedaj pa ti je normalno deloval v Sloveniji z GTM36?
FW preveriš tako,da greš pod nastavitve in tam mislim da piše vizitka ali nekaj podobnega in boš videl katera verzija je gor.
Lahko pa pogledaš ko nuvija priklopiš na PC v mapi Garmin v garmindevice.xml
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Ne, ne deluje mi odkar pomnim. Čakam na tvojo rešitev
cool-1.gif
. Sem šel pogledal v Garmina in mi piše, da je različica programske opreme res 7.1.
 

venton

Zelenc'
7. mar 2010
16
0
1
Imam Garmin 3760 T predelan v 34xx .Naloženo imam City Navigator NTU 2013.30.Nekaj časa mi ja lepo delalo,sedaj pa je karta kar izginila,vse ostalo pa lepo dela( zvok,omejitve....) Lepo prosim za odgovor.

Naredil sem clearnonvol.

Greš na karto in klikneš tam kjer ti prikazuje hitrost,da se ti odpre novo okno z števcem
10 Sekund drži prst na sredini števca, da prideš v skriti meni in tukaj poišči clear non vol.

Na tej strani (Diagnostics Page) izberi Developer Info > Nonvol Statistic. Nato pritisni pravokotnik (3 črne vodoravne črte) v levem zgornjem delu ekrana > Clear Nonvol.

Vse to sem naredi,delal mi je en dan ,danes pa je pokazal karto,ki pa je nato izginila in vse spet isto.
Prosim za pomoč.
1636871-27383.png
 

Priponke

  • 1636871-27383.png
    1636871-27383.png
    63,9 KB · Ogledi: 524

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Potem pa še naredi hard reset. Izgubil boš vse shranjene POI točke. Prej si naredi backup, če rabiš.
 

alinko

Pripravnik
12. avg 2009
163
2
18
Isto se je meni dogajalo. Rešitev je bila ta da sem na karti pomanjšal pogled zemljevida (ZOOM). Če sem imel zoomirano na ful mi ni prikazoval karte je pa delovalo vse normalno, če sem pa samo za en klik (na ikonico -) da sem pomanjšal karto ter ugasnil in ponovno prižgal napravo pa je normalno prikazoval karto.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Velik problem pri nekaterih po predelavi je bil ta, da se je drastično poslabšala natančnost satelitov.
Sedaj smo rešili tudi to težavo
smile-1.gif


To delajte zunaj kjer imate prost pogled na nebo, postopek je pa sledeč:

1.) Vklopi nuvija in počakaj da ti najde satelite

2.) Na prvi strani drži prst v levem zgornje kotu med 5 - 10 sekund

sateliti-1.jpg


3.) Sedaj prideš na stran z sateliti ( počakaj na najboljšo natančnost satelitov) in potem držiš prst 5 sekund v oknu kjer piše Višina

sateliti-2.jpg


4.) Sedaj boš v naslednjem oknu videl dva prazna okenca

sateliti-3.jpg


5.) Tukaj je potrebno dati kljukice v oba okenca in potem izgleda takole:

sateliti-4.jpg


6.) Sedaj ko si obkljukal je potrebno držati gumb za izklop tako dolgo, da se nuvi izklopi oziroma ponudi okence za izklop

7.) Sedaj se nuvija normalno vklopi z gumbom za vklop (če se ne bi vklopil potem držite gumb tako dolgo dokler se ne pokaže napis Garmin)

8.) Ko se nuvi vklopi počakaš, da ti najde satelite

9.) Sedaj nuvija normalno izklopiš (držiš gumb dokler ti ne izpiše, če ga želiš izklopit) in ga po nekaj sekundah vklopiš normalno nazaj

10.) Satelite bo sedaj našel v par sekundah in tudi natančnost bo sedaj boljša kot pa je bila pred tem postopkom

11.) Če pogledate sedaj ponovno v okno, kjer ste prej dali kljukice jih sedaj ne bo več in to je OK, ker jih ne sme več biti tam.
Ko ste nuvija izklopili in nazaj vklopili se je nastavitev shranila v samega nuvija zato več ni tam kljukic.

Ta postopek se lahko izvede na celotni 3xxx seriji oziroma na vseh nuvijih, ki imajo v tem meniju možnost za Cold start in Predicted Eph, čas iskanja satelitov se bo zmanjšal in boste imeli signal skoraj v istem trenutku, ko se bo nuvi vklopil.
smile-1.gif


POZOR:
To je samo za nuvije predelane iz 37xx v 34xx.
Če kljub zgornjemu postopku na predelanem nuviju 37xx v 34xx nimate boljše natančnosti lahko probate s tem Paketom

p.s.
Da bo to delovalo na čisto vseh nuvijih vam ne morem garantirat, preden se je vodič napisal je bilo testirano na 6 nuvijih in na vseh se je izboljšal sprejem satelitov in tudi natančnost.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Jaz sem do te strani prišel že kmalu po predelavi 3790 - pa nisem vedel z njo kaj početi. Pa še neko drugo stran se mi je enkrat odprla, ki je na forumu še nisem zasledil (sem že pozabil kako sem do nje prišel).

Hvala popotnik za izbolšavo sprejema. Bom kar takoj to preizkusil.
Sem se po predelavi na forumu kar nekajkrat pritoževal zaradi tega.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Frenckie

Preveri kakšno natančnost satelitov imaš sedaj, preden boš naredil po zgornjem postopku in koliko časa rabiš, da ti najde satelite.
Po opravljenem zgornjem postopku pa zopet preveri natančnost satelitov in v kolikem času ti bo našlo satelite.

Srčno upam, da se ti sprejem oziroma natančnost izboljša, feedback je do sedaj pozitiven, od tistih, ki so že naredili po zgornjem postopku.
smile-1.gif
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Sedanja lokacija in slabše vreme mi ne omogoča preizkušanje natančnosti satelitov.
Bom v naslednjih dneh preverjal natančnost.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Z uporabnikom @Frenckie sva včeraj malo preizkušala vse možne variante in zaenkrat ugotovila sledeče:
Če nima rxn mape v mapi GPS potem se mu po zgornjem postopku ne izboljša kaj veliko natančnost, če pa da, mojo mapo GPS na njegovega nuvija in ponovi postopek se mu na istem mestu izboljša natančnost satelitov.

Torej očitno ene serije nuvijev 37xx že od vsega začetka vsebujejo rxn v mapi GPS in ti nuviji nimajo težav z natančnostjo, tisti pa, ki te mape nimajo pa imajo težave z natančnostjo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ti bom poslal, prosil bi te pa sledeče, da lahko potem primerjamo.

Preveri natančnost satelitov kakšno imaš sedaj in potem na istem mestu preveri natančnost satelitov, ko boš dal not mojo mapo in ponovil postopek po zgornjih navodilih.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kaj se zgodi, če stisneš Prdc Wrm St, lahko daš kako slikico če se ti odpre kak nov meni?

Drugače pa mislim, da sta ta dva gumba enaka kot pri 3xxx seriji le da sta na drugem delu ekrana in jih moraš očitno stisnit namesto, da bi dal kljukice.

Probaj stisnit oba in poročaj, če bo kakšno izboljšanje, seveda pred tem preveri v kakšnem času ti najde satelite in kakšno natančnost imaš pred in po tem, ko boš stisnil te gumbe
wink-1.gif