Mobilnik za starejše

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Ojla.

Fotru morm kupit nov telefon, pa me zanima kaj priporočate za starejše. Nekako naj bi imel čim večje tipke (pač nepisarniški prsti), velike črke na zaslonu in kontrastne, pa še budilko. Ostaega se ne rabi.

Lp, tuši
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Motorola motofone F3. Imam sam kot rezervni telefon. Odličen zaslon na soncu, budilka, sms, glasovno vodenje po menijih, zelo velike črke in številke + zelo dober dizajn.



motorola_motofone_f3.jpg




Najlepše pri vsem pa je cena = 0,9 EUR.
smirk-1.gif


 
Nazadnje urejeno:

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
po moje je bolš kakšnga samsunga. meni osebno se nobena motorola ne dopade.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Po tvoje ja. Jaz pa sem povedal, kak je najbolše.Samsungi so zapleteni za nepoznavalce isto kot motorole. Ta motorola pa je posebna, nima nekega menija , samodesnose pomikaš po 5 ikonah, ki so meni. Simpl, lepa, baterija zdrži ene 4-5 dni, odličen ekran, možnost priklopa slušalk za prostoročno klicanje itd..
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Ta emporia pa ima menije kot nokie pred 5 leti če se prav spomnim, pred nekaj meseci sem jo držal v rokah in na hitro preletel meni
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Emporia je odprodana je ni več za dobit pa tut slaba je bila za pop...! F3 je pa zelo soliden mobilni aparat za starejše in manj zahtevne uporabnike. Redna cena aparata je 59€ dobiš ga pa v Mobi paketu za samo 49€.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Motorola F3. Če pa ni treba novo pa dobri stari A1018s. Imam dva v familiji v uporabi in če bosta delala BP (kar verjetno ne bo težava) bosta še dolgo v uporabi. Plus je še odlična robustnost.



Off topic: kdaj je prišel ven A1018s?
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Huh, zanimivo. Torej telefon že 8 let dela BP, menjana je bila le baterija.



PS: Glede na tvoj test Motorole popravljam svoj predlog: boljši je A1018s, ker ima zelo enostavne in pregledne menije.
cheer.gif




Mi je pa tale Motorola po obliki prav huda.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj za samo uproabi je enostaven... edino za nastavit skoraj ne gre brez navodil... ampak to tako enkrat nastavis, nafilas tisti nekaj stevilk, ki jih sprejme imenik in pozabis na to
smile-1.gif
...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
A omogoča kopiranje imenika iz SIM kartice na telefon?
Ker če to ne, potem hvala lepa: ne bom tipkal imenik ročno noter.

Sicer pa ja: cool telefonček.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Dvomim, sicer pa prebira SIM kartico.



Tako je, nima svojega pomnilnika, bere imenik in SMSe direktno s SIM kartice.
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Zainteresirani razumite tudi da so SMSi na F3 zgolj pogojno uporabni, ker je prikaz znakov narejen v slogu alfanumericnih segmentnih displayckov, kar pomeni, da je tekst kar tezko brati (tudi scrollanje levo-desno je bolj tako tako, ne vidis recimo hkrati petih vrstic teksta tako kot pri drugih telefonih).

Samo za klicanje je pa za upokojence super telefon, le njim namenjena slovenska govorna pomoc bi bila lahko malo manj kavbojsko narejena (vse sample bi lahko pred pecenjem v telefon spustili skozi en normalizator glasnosti, kakrsne je mogoce najti zastonj na Internetu) ... kot bi se nekdo zafrkaval. Mlajsi te pomoci itak ne rabimo, tako da to nima veze.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Tud jst mam tole motorolo za backup mobitel. Tako poceni je, da me je že sam firbec premamil v nakup.
smile-1.gif
Zdaj sicer počiva v predalu, zna se pa zgoditi, da jo kdo dobi za darilo ali kaj podobnega.
 

artie

Pripravnik
23. avg 2007
87
0
6
Jaz sem dedku pri Mobitelu nabavla Motorolo F3 (mobi paket) in se znajde. Itak samo sprejema klice, pa kdaj koga pokliče.
 

Retroid

Pripravnik
22. avg 2007
60
0
6
Zanimivo, koliko ljudi je kupilo to motorolo (med drugim tudi jaz
smile-1.gif
). Je prav svojevrsten fenomen...mogoče zato, ker dejansko izgleda dokaj moderno in je hkrati malo retro.