Mobilni podatki Poljska

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Nazalost se dogaja…
Ista zgodba, izrael, vsak dan par kb… podatki izklopljeni roaming off se prav nic od nic…pa vseeno 2x na dan cuknlo par kb, na koncu 25 eur skupaj….bob
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Od takrat ti jaz rajsi izklopim prenos podatkov v tujini preko moj.bob.si, ko grem izven EU. Potem zagotovo ni dodatnih stroskov.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Je potrebno še VoLTE izklopit.

VoLte.JPG
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Boljse je izklopiti podatke direktno pri operaterju, samo na napravi ni dovolj zaradi protokola LTE (https://www.mipi.si/ghost-roaming?) Ce bi imeli samo 1.5€ na mb bi se kar slo, na kubi in v dubaju so mi kasirali 11.6€ na mb :) seveda sem imel podatke izklopljene, a je vseeno pozrlo par € zaradi zgoraj omenjenega LTE buga.
A je dovolj recimo, da na Iphone-u ročno izberem 3G protokol in potem izključim podatke ali bo LTE zadaj še vedno žrl podatke?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
A je dovolj recimo, da na Iphone-u ročno izberem 3G protokol in potem izključim podatke ali bo LTE zadaj še vedno žrl podatke?
Ne, ni dovolj. Moras prav pri operaterju nastaviti blokado. Ker ponavadi kar izberes rocno, ni fiksno ampak je bolj trenutna izbira.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Če komu pomaga, Izimobil SMS na 4008 TUJINA GPRS NE in ko si izven ''problematične'' države SMS na 4008 PODATKI.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
A je dovolj recimo, da na Iphone-u ročno izberem 3G protokol in potem izključim podatke ali bo LTE zadaj še vedno žrl podatke?
Na Iphone 11 sem namerno testiral, kaj se dogaja.
Protokol podatkov na LTE in ročni izklop podatkov na Iphone-u (prav v nastavitvah). Šel skozi 2 neEU državi in ni pobralo tudi centa dol. Preklop omrežja je bil na avtomatsko, telefon se ni izklapljal.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Na Iphone 11 sem namerno testiral, kaj se dogaja.
Protokol podatkov na LTE in ročni izklop podatkov na Iphone-u (prav v nastavitvah). Šel skozi 2 neEU državi in ni pobralo tudi centa dol. Preklop omrežja je bil na avtomatsko, telefon se ni izklapljal.
Morda je odvisno tudi od tujega operaterja. Meni je cez luzo to pocelo.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Na Iphone 11 sem namerno testiral, kaj se dogaja.
Protokol podatkov na LTE in ročni izklop podatkov na Iphone-u (prav v nastavitvah). Šel skozi 2 neEU državi in ni pobralo tudi centa dol. Preklop omrežja je bil na avtomatsko, telefon se ni izklapljal.
V teh 2 državah imajo LTE ?

Pri gostovanju v tujini za preprečitev nepredvidenih ali nepotrebnih stroškov, ki nastanejo zaradi prenosa podatkov, predlagamo, da na svojem mobitelu ročno izključite prenos podatkov med gostovanjem. Če imate izbrano omrežje LTE, se lahko kljub blokadi prenosa podatkov v nastavitvah mobitela zgodi, da pride do nepričakovanih stroškov. Do tega pride, ker se ob prijavi mobitela v LTE-omrežje včasih samodejno prenese manjša količina podatkov.
Uporabnikom, ki pri gostovanju v tujini prenosa podatkov ne želite uporabljati, predlagamo, da poleg blokade prenosa podatkov v tujini spremenite izbrano omrežje LTE v 3G. V tem primeru vaš mobitel ne bo prenašal podatkov, s tem pa tudi neželenih stroškov ne bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad