Mobilni podatki Poljska

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Čez praznike se odpravljam na Poljsko za 4 dni. Glede na to da niso v EU, predvidevam, da ni pametno imeti vključenih mobilnih podatkov. Sem slišal, da samo izklop mobilnih podatkov/letalski način ni dovolj in vseeno lahko še poteka podatkovna komunikacija v ozadju. To se je zgodilo sodelavki ko je bila za nekaj dni v Švici, ko je kljub temu, da je imela izklopljeno podatkovno povezavo, dobila lep račun, kljub temu, da ni opravljala nobenih klicev ali uporabljala podatkov. Imela je izklopljene podatke + letalski način, pa je vseeno nekje nekaj odtekalo. Kako je na stvari, na kaj moram biti pozoren? Thx
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Od kdaj poljska ni eu?

Poland has been a member of the European Union since 1 May 2004 under the Accession Treaty signed in Athens on 16 April 2003. As a member state, Poland has the power to influence EU decisions.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Haha, my bad. Zavedla me je valuta. Thx

the-simpsons-homer-simpson.gif
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Čez praznike se odpravljam na Poljsko za 4 dni. Glede na to da niso v EU, predvidevam, da ni pametno imeti vključenih mobilnih podatkov. Sem slišal, da samo izklop mobilnih podatkov/letalski način ni dovolj in vseeno lahko še poteka podatkovna komunikacija v ozadju. To se je zgodilo sodelavki ko je bila za nekaj dni v Švici, ko je kljub temu, da je imela izklopljeno podatkovno povezavo, dobila lep račun, kljub temu, da ni opravljala nobenih klicev ali uporabljala podatkov. Imela je izklopljene podatke + letalski način, pa je vseeno nekje nekaj odtekalo. Kako je na stvari, na kaj moram biti pozoren? Thx
In ti se imas za "guruja".
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Drugače letalski način je ok, samo izklop podatkov pa ni nujno dovolj. Včasih ko si povezan na LTE še cukne par kb, čeprav so podatki izklopljeni, tako da je potrebno dati v tem primeru na 3G ali 2G. Fail ali feature v LTE povezovanju.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Drugače letalski način je ok, samo izklop podatkov pa ni nujno dovolj. Včasih ko si povezan na LTE še cukne par kb, čeprav so podatki izklopljeni, tako da je potrebno dati v tem primeru na 3G ali 2G. Fail ali feature v LTE povezovanju.
Kar je pri lopovščini naših operaterjev (v primerjavi z vsemi ostalimi, ki jih imajo sodelavci z vsega sveta) ob obračunski enoti 100kb lahko tudi 1,5€. Nujno je izklopiti dostop do mobilnih podatkov vsem appom v napravi.
Da v teh časih, ko z 1mb ne narediš več ničesar, cen niso 'prilagodili' in so enake kot pred desetimi leti, je to tako ignoranca kot lopovščina.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Boljse je izklopiti podatke direktno pri operaterju, samo na napravi ni dovolj zaradi protokola LTE (https://www.mipi.si/ghost-roaming?) Ce bi imeli samo 1.5€ na mb bi se kar slo, na kubi in v dubaju so mi kasirali 11.6€ na mb :) seveda sem imel podatke izklopljene, a je vseeno pozrlo par € zaradi zgoraj omenjenega LTE buga.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Boljse je izklopiti podatke direktno pri operaterju, samo na napravi ni dovolj zaradi protokola LTE (https://www.mipi.si/ghost-roaming?) Ce bi imeli samo 1.5€ na mb bi se kar slo, na kubi in v dubaju so mi kasirali 11.6€ na mb :) seveda sem imel podatke izklopljene, a je vseeno pozrlo par € zaradi zgoraj omenjenega LTE buga.
1,5€/100kb seveda :p
Obstajajo seveda tudi cenovno normalne rešitve, npr. Skyroam in gigsky.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Aja pardon, prehitro prebral. Ja, zdaj ko ima vecina telefonov dual sim in po moznosti se esim se da vse urediti ze od doma preden prispes na destinacijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BlonG

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
Drugače letalski način je ok, samo izklop podatkov pa ni nujno dovolj. Včasih ko si povezan na LTE še cukne par kb, čeprav so podatki izklopljeni, tako da je potrebno dati v tem primeru na 3G ali 2G. Fail ali feature v LTE povezovanju.
vprašam:
izven Eu, Afrika:
preklopiš na 3G. potem vreme na telefonu dela? žre podatke in plačaš za to, da vidiš da je sonce odzunaj?
kako pa apple wač dela, če imaš telefon na 3G?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.331
3.429
113
Če imaš Mobitel (operater Telekom Slovenije) zalaufaš na eni napravi hot spot preko Airalo, na drugi se pa preko wowifi povežeš za telefonijo.

Je malo bedno, ker moraš 2 telefona vlačiti s sabo ampak dela pa.

Aja v domačem omrežju na Samsung u dela WiFi Backup call se pravi 2 sim drži data 1 pa gre wowifi preko nje.
Ampak ta zadeva ne dela v Roaming u.

Je to bug Ali je namerno tak, da lahko služijo??
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
Čez praznike se odpravljam na Poljsko za 4 dni. Glede na to da niso v EU, predvidevam, da ni pametno imeti vključenih mobilnih podatkov. Sem slišal, da samo izklop mobilnih podatkov/letalski način ni dovolj in vseeno lahko še poteka podatkovna komunikacija v ozadju. To se je zgodilo sodelavki ko je bila za nekaj dni v Švici, ko je kljub temu, da je imela izklopljeno podatkovno povezavo, dobila lep račun, kljub temu, da ni opravljala nobenih klicev ali uporabljala podatkov. Imela je izklopljene podatke + letalski način, pa je vseeno nekje nekaj odtekalo. Kako je na stvari, na kaj moram biti pozoren? Thx
saj prav da si odprl temo in opozoril na praznike

enak opaljot kot Švica ima tudi Bosna... previdno
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
Kar je pri lopovščini naših operaterjev (v primerjavi z vsemi ostalimi, ki jih imajo sodelavci z vsega sveta) ob obračunski enoti 100kb lahko tudi 1,5€. Nujno je izklopiti dostop do mobilnih podatkov vsem appom v napravi.
Da v teh časih, ko z 1mb ne narediš več ničesar, cen niso 'prilagodili' in so enake kot pred desetimi leti, je to tako ignoranca kot lopovščina.
To so bolj ko ne izjeme, večji operaterji imajo kar zelo podobne cene. Obstajajo pa seveda ponudniki, ki imajo res nizke cene.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
vprašam:
izven Eu, Afrika:
preklopiš na 3G. potem vreme na telefonu dela? žre podatke in plačaš za to, da vidiš da je sonce odzunaj?
kako pa apple wač dela, če imaš telefon na 3G?
Te naprave praviloma niso delane tako, da bi delale uporabno za "siromake", ki nimajo (dovolj) prenosa podatkov.
Ko so je pojavil iPhone, je bilo marsikomu pri nas omejujoče, ker je izmenjava kakih slik med dvema telefonoma šla najlažje preko oblaka, kar je bilo v tistih časih pri nas lahko precej drago, če nisi imel kakega wi-fi na voljo. Android je imel še kako drugo varianto. Sedaj se teh časov več ne spomnimo.
Vreme vsekakor ne bo delalo brez podatkov in bo veselo kurilo podatke kot še marsikatera aplikacija, če boš prenos dovolil.
V Švici sem jaz imel čez čas en telefon z njihovo kartico notri in hot spot. Podatke na telefonu izklopljene, LTE izklopljen. Marsikje je bil seveda brezplačni wi-fi na voljo. Ampak to ni dovolj za udobno uporabo navigacije brez katere bi bil marsikje mrzel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino