mobilna telefonija, Abu Dhabi in Dubaj

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
Za gotovino je najboljše tukaj kupiti USD in jih zamenjati dol v AED

Za bankomat pa ne obupat na prvem, čeprav bo gor pisalo maestro ne bo izplačal denarja, probaj še na kakšnem pa bo šlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Za bankomate ti toplo priporocam, da izberes tistega, ki je na mastercardovi spletni strani. Mora podpirati chip transakcijo. Pred dvema tednoma sem zajebal v Indoneziji, kjer sem imel dva neuspesna dviga, ki pa sta se zabelezila kot uspesna. Denarja nisem dobil, trgali pa so. Pritozba je se v teku, so mi pa rekli, da naj se orientiram po tisti bazi, kar sem nato preizkusil in je bilo ok.
https://www.mastercard.si/sl-si/consumers/get-support/locate-an-atm.html
 
  • Všeč mi je
Reactions: pep

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
No odvisno od računa.
N26 imaš samo master card debit.

Ponavadi pa kje je Master je tudi Maestro.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Odvisno od količine. Meni NKBM Visa vzame neka 2€ provizije in za malo večjo vsoto je menjava praviloma boljša. za manjše vsote pa seveda $$$ cash. Sicer pa jaz tam nikoli nimam nekih večjih cifer s sabo, saj povsod (razen Taxi zna bit problem) jemljejo kreditne kartice.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Manjše vsote menjaš, večje dviguješ. S kreditno je vedno boljše, saj si bolje zavarovan in imaš več možnosti glede morebitne pritožbe, če gre kaj po zlu.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Sem letos poleti opazil da je na Hrvaškem z provizijo n26 ugodješi od unicredit a brez provizije na zagrebški banki.


Hint boljši Kurs.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
včeraj sem se vrnil, pa bom probal strniti nekaj nasvetov (mogoče bo za mobilni del foruma malce preširoko :p )

kar se tiče mobilnega interneta - v Dubaju na letališču sta prisotna tako Etilsat kot DU, vendar pa noben od njiju ni ponujal tudi mobile wifi zadevice za dokupit, so pa me v DU poslali malo naprej, kjer sem potem tudi najel - kartico s 3GB mobile data (efektivno 6, ker so imeli neko akcijo in sem za malo doplačila dobil 6GB prenosa podatkov) ter prenosni žepni wifi, kateremu je baterija držala nekje 8 ur. za najem samega mobile wifija sem doplačal še cca. 10€/dan, vendar, ker sem vzel za 5 dni, sem plačal samo 3. bottom line - za vse skupaj sem plačal AED 210 (50€), pri ostalih dveh je bil 3GB paket nekje okoli AED200, tako da je bila to res ugodna opcija (potreben je bil sicer še depozit AED200, ampak sem ob vračilu le-tega itak dobil nazaj). prenos podatkov je bil zadovoljiv, ne najhitrjši, ampak stvari so delale.

kar se tiče menjave valute, sem sam menjal v neki stojnici Travelex, kjer sem zamenjal EUR v AED in so me opozorili, da če shranim račun in ob povratku pokažem ta račun, dobim potem menjavo nazaj bolj ugodno, kar sem tudi storil (ampak iskreno, tu niti ne morem povedat, ali je bila zadeva ugodna ali ne ... :p)

kar sem plačeval, sem plačeval tako z Maestrom kot Viso, nobenih problemov nikjer. denarja sicer nisem dvigoval, ampak nekateri bankomati imajo na veliko napisano "No Tax, No Commission", predvidevam, da znajo biti precej ugodni, zdelo se mi je tudi, da na njih dvigujejo predvsem turisti, tako da zadeva očitno špila.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Tudi jaz sn se danes vrnil iz Dubaja in ni ravno tak kot sem prebral tukaj: http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/United_Arab_Emirates

Ni nekih takih poceni paketov...

Meni so vsepovsod rekli, da potrebujem ali "Emirates potrdilo" ali potni list...

Pa tudi pakete so mi ponujali precej dražje, na "du" mi je celo rekel, da moram SIM kartico kupit posebej... Ali pa so me pač hoteli "nategnit"... ;-)

No, nisem se nekaj "handlal", pač se mi je zdelo predrago in nisem nič kupil. Je pa WIFI res skoraj povsod in skoraj vsepovsod se moraš registrirat s tvojo telefonsko številko...
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.810
198
63
Slovenija
Dubai izpred 1. meseca: na Letališču sem kupil Vodafone UAE simko za 80 AED (cca 17 €), dobil 1h klicev v njihovem omrežu, 60 SMS-ov in 6GB podatkov. To je bilo vse. Za klice v tujino uporabljal Viber. vse je delalo preko 4G in hitreje kot pri nass :)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
mcn, mi smo pristali na letališču DWC (ne DXB) in tam niti nisem videl nekih operaterjev, je pa tudi res, da se nam je mudilo na avtobus...

Drugače pa sem vpraševal za "prepaid data SIM" in ponudili so mi tisto, kar sem napisal... Je pa res, da sem dejansko pogovarjal o ponudbi pri "du" operaterju v Marina Mall (na nekem malo večjem štantu sredi hodnika) in pri "Etisalat" v Emirates Mall.

Je pa res, da nisem niti zasledil Vodafone nikjer... Pa saj nisem niti ful iskal... pač kjer sem videl, sem vprašal...

Drugače pa ja, vredu da si napisal, mogoče pride komu prav... ;-)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
mcn, sem komaj zdaj videl, da si že napisal podoben odgovor na prvi strani... Škoda, da sem tak površno prebral temo pred odhodom... Pa saj ni panike, smo preživeli tudi na javnih wifi-jih... ;)
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
bom tule preveril - jutri spet odhajam v UAE, pa imam po novem tudi Curve Mastercard - lahko tudi tam brezplačno dvigujem s Curve kartico, ima kdo izkušnje? malo me skrbi, ker za hotel piše, da sprejemajo Viso in Mastercard, pa imam zgolj debetne variante, in Maestro. da si potem malo porazdelim oz. če bi bilo treba vseeno dvigati na bankomatih ...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Koliko pa stane minuta pogovora, če kličes iz Dubaja v Slovenijo? Kje bi lahko to preveril?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ostali svet je to cca 3,5 eur na minuto.

Gre pa klicat preko unifona če imaš Telemach fiksno, seveda pa rabiš wifi kar boš itaq imel v hotelu.

Mogoče pa bi lahko delal Mobitel Vowifi.
Ostali znani VoIP servisi pa so zaprti.

Na Terminalu boš pa itaq gratis dobil simko od operaterja DU. Predlagam da greš na prodajno mesto, da ne boš kasneje z potnim listom letal okoli, ker mene so v enem tednu 2x izkopli. Naredil online prijavo.