mobilna telefonija, Abu Dhabi in Dubaj

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
v kratkem potujem v Dubai in Abu Dhabi, pa me zanima, kaj bi bila najboljša opcija, kar se tiče mobilnega interneta oz. kar telefonije na splošno. A1 sem sicer nekaj že spraševal, pa so bili pri odgovorih rahlo medli in ne vem točno, kaj je dobra opcija ... najprej, da je dobro imeti opcijo Data Svet, pa vendar mi niso znali pojasniti, kaj s to opcijo pridobim, le da se mi v bistvu ne splača, ker je potem vse dražje ...

ima morda kdo izkušnje?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sej to se bojim, ja ... :p

btw - smo se zadnjič v eni družbi pogovarjali, da imajo kar nekaj blokad tam - menda Skype ne dela, obstaja kje kak spisek, katere aplikacije načeloma tam ne delajo? da ne bo potem kakšnih presenečenj, glede na to, da gre za delovno akcijo ... :p
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
Ko sem bil tam z A1 SIM sem vklopil tarifo SVET mislim da je bila naročnina 3€ mesečno
Dohodni klici v ZAE so bili brezplačni ( za vsak klic so zaračunali le vzpostavitev 0,90€ )
Odhodni cca 2,5€ min
SMS tam 0,3€
DATE nisem uporabljal
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Gledam ravno da blokirajo VoIP.
Dobro bi bilo če vam na firmo naredijo vpn.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
prepaid kartico kupi kar na letališču, imaš vodafone, dur, etisalat,
jaz sem vzel vodafone (ker so me pač prvi "napadli"), 17 € za 3Gb podatkov, 60min lokalnih klicev (za klice ven iz ZAE doplačaš), klici na naše sime so kar dragi, jaz sem plačal cca 5€ za par minut pogovora. 4G je sicer odličen.
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
masevc ;)

najbolje potem, da si vklopim tarifo svet za klice, se bo vseeno poznalo, za dato pa kartico tam, pa en hotspot ... edina pametna opcija, po moje.
Tarifa Svet je OK, 0,90€ za prejeti klic (do 20 min) ni veliko.
Tam kupi kartico od npr. DU Turist za 65 AED dobiš 500 MB, (in še neke klice in SMSe) potem pa za vsakih 400 MB plačaš 25AED, večja količina pa je ceneje.
Viber ne dela povsod, boljši je WhatsApp. Problem rešiš z uporabo VPN programov. WiFi je dokaj lahko dostopen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
VPN reši vse težave. Meni v Saudski Arabiji deluje vse preko brezplačnega Turbo VPN.
Če dosti potuješ po različnih državah in potrebuješ predvsem podatke (in prek teh npr. Skype out za klice), si poglej GigSky. V nekaterih državah moraš pri nakupu lokalne kartice uporabiti potni list oz. vizo, ker je vse pod kontrolo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
VPN reši vse težave. Meni v Saudski Arabiji deluje vse preko brezplačnega Turbo VPN.
Če dosti potuješ po različnih državah in potrebuješ predvsem podatke (in prek teh npr. Skype out za klice), si poglej GigSky. V nekaterih državah moraš pri nakupu lokalne kartice uporabiti potni list oz. vizo, ker je vse pod kontrolo.
Turbo VPN je za plačat koliko vidim
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Ker se pač pogovarjate o emiratih, me zanima, na kateri banki bi lahko kupil AED? Klical sem že banko koper in ne morejo dobit AED... Torej kje kupit AED v SLO (v MB)?
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
pa s kakšnim revolutom ali n26, nobene provizije. Ne kupuj pa aed na prvi banki ki jo vidiš na letališču, pojdi na 3. ali 4., tam so potem boljši tečaji. Jaz tega nisem vedel :)