mobilna telefonija, Abu Dhabi in Dubaj

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Tudi jaz sn se danes vrnil iz Dubaja in ni ravno tak kot sem prebral tukaj: http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/United_Arab_Emirates

Ni nekih takih poceni paketov...

Meni so vsepovsod rekli, da potrebujem ali "Emirates potrdilo" ali potni list...

Pa tudi pakete so mi ponujali precej dražje, na "du" mi je celo rekel, da moram SIM kartico kupit posebej... Ali pa so me pač hoteli "nategnit"... ;-)

No, nisem se nekaj "handlal", pač se mi je zdelo predrago in nisem nič kupil. Je pa WIFI res skoraj povsod in skoraj vsepovsod se moraš registrirat s tvojo telefonsko številko...

sem si prebral, pa sem zdaj čisto presran, če bi uporabljal VPN ali ne ... :p predvsem za viber bi imel, ker imamo ogromno komunikacije preko vibra ...

btw - ali bo naš (telekom) huawei hotspot delal tam? potem imam še eno težavo rešeno, plus, da imam še od lani eno Etisalatovo simko, ampak verjetno ne bo nič dala od sebe, ko jutri pridem dol ...

tale "du" - tala tudi na Abu Dhabi letališču?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Koliko pa stane minuta pogovora, če kličes iz Dubaja v Slovenijo? Kje bi lahko to preveril?

na tistem linku malo višje piše to:

Without the choice of VoIP, the UAE is presently one of the most expensive countries to call from internationally: a call to EU countries or the US will set you back more than AED 2 per minute with all providers on their standard rate. Given the high rate of immigrants in places like Dubai, this grants the two state-affiliated telcos good revenues.

to je nekje 0,5€ na minuto, če prav računam?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Pomembna je cena, določena od tvojega operaterja. Cene gostovanj naših operaterjev niso nič manj kot lopovščina, tako za klice kot prenos podatkov. Imam nekaj tujih sim kartic - indonezijsko, saudi arabsko, kenijsko.. in nič ne pride blizu našim.
Tole so bob cene, ki so malenkost nižje od telemachovih.
 

Priponke

  • Screenshot_20191126_210932_com.google.android.apps.messaging.jpg
    Screenshot_20191126_210932_com.google.android.apps.messaging.jpg
    495 KB · Ogledi: 199

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
sem si prebral, pa sem zdaj čisto presran, če bi uporabljal VPN ali ne ... :p predvsem za viber bi imel, ker imamo ogromno komunikacije preko vibra ...

btw - ali bo naš (telekom) huawei hotspot delal tam? potem imam še eno težavo rešeno, plus, da imam še od lani eno Etisalatovo simko, ampak verjetno ne bo nič dala od sebe, ko jutri pridem dol ...

tale "du" - tala tudi na Abu Dhabi letališču?
Esim na iphonu
sicer ni poceni, in je odvisno koliko podatkov bos rabil.
Viber pa Whatsapp

 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Pomembna je cena, določena od tvojega operaterja. Cene gostovanj naših operaterjev niso nič manj kot lopovščina, tako za klice kot prenos podatkov. Imam nekaj tujih sim kartic - indonezijsko, saudi arabsko, kenijsko.. in nič ne pride blizu našim.
Tole so bob cene, ki so malenkost nižje od telemachovih.

A1 ni nič bolje. Sem zadnjič padel na rit ko sem videl prenos podatkov za 9eur/1mb. Tam dobiš pa sim kartico za 10 GB za 4 eur. Ne skurim v enem mesecu tudi če imam še 3 naprave gor povezane.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Esim na iphonu
sicer ni poceni, in je odvisno koliko podatkov bos rabil.
Viber pa Whatsapp


imam 1 gen prestar iphone ... moj se nima podpore za esim. sem vzel Virgin, cca. 46€, 5+5GB, res da samo 3G pici, ampak je vsaj stabilno. za vecje stvari bo itak press center.

kolega vzel pri etisalat, 75€ cca. za podoben paket, naceloma 10GB, nekaj so mu prodajali + 5GB free, samo ne ve, a je ali ni.

sem pa ob prihodu dobil sms s temi informacijami, pa puscam se srbske za primerjavo zraven.

082087ED-4E11-4C89-BA43-9C779087A1A1.png