Mnenje Škoda Superb 2.0Tdi 140kw DSG - 2017

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
183
98
28
Hm, meni nikol navzdol (govorim o klancih navzdol, ne o spustih s komaj opaznim spuščanjem) menjalnik ne vrže v nulo, temveč zavira z motorjem. Očitno se zadeva precej dobro zaveda naklona avtomobila in ustrezno prestavlja.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.289
5.878
113
Tudi v dolino vrže v eco (npr. na avtocesti), čeprav zna seveda v dolino kdaj drugič tudi zavirat.

Nisem pogruntal vseh faktorjev kdaj pa kako se odloča...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.835
113
Najbolj nadležno je pri vožnji navzdol, ko menjalnik vrže v nulo in avto pospeši. Zna biti celo nevarno ob kakšni poledici ko ti tik pred ovinkom avto nepričakovano pospeši. Jaz sem dal to bedasto lastnost prekodirat MTL ju in sedaj menjalnik to počne samo v eco mode.
Malo pretiravaš. 'Avto pospeši'..menda ja veš kdaj ti je dal v ler in pritisneš zavoro (predno začne pridobivati na hitrosti)..? (ob poledici bo elektronika boljše delovala če motor ni sklopljen s kolesi).

...meni osebno je tole nekaj boljšega, da so to naumili pri samodejnih menjalnikih..kje, da bi dal izklapljat...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.289
5.878
113
no ja... mene je že presenetil

rahla dolina, vozim v koloni pred semaforjem, lepo počasi se ustavljam da avto že skoraj miruje, spustim malo bremzo, avto flikne v eco in začne takoj dobivat hitrost

verjemi, da je bilo nekaj malega panike s pritiskanjem na bremzo :)
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
777
195
43
Malo pretiravaš. 'Avto pospeši'..menda ja veš kdaj ti je dal v ler in pritisneš zavoro (predno začne pridobivati na hitrosti)..? (ob poledici bo elektronika boljše delovala če motor ni sklopljen s kolesi).

...meni osebno je tole nekaj boljšega, da so to naumili pri samodejnih menjalnikih..kje, da bi dal izklapljat...
Pri normalni vožnji po ravnini niti ne opaziš. Pospeši pa v trenutku ko vrže v ler in motor preneha zavirat in pa ravno toliko da je čuden občutek (avto malenkost cukne) ko se pelješ pri neki srednji brzini po klancu navzdol recimo 80km/h in če pelješ nekomu za ritjo moraš nepričakovano zavirat... zame zelo nadležno ker se avto obnaša nepričakovano. Če hočem to funkcijo da mi nonstop meče v ler pač zdaj dam ECO mode.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
Se mi je zdelo ja, saj v avtomatski avtopralnici ni druge opcije kot uporaba N-ja. Samo 2x letno pereš avto? Zanimivo. Se tako malo voziš ali se pač rad voziš z umazanim avtom oz. se ne obremenjuješ z zunanjostjo vozila? Samo vprašam, vem, da je to povsem tvoja stvar/odločitev.
Imas tudi avtomatske avtopralnice, kjer moras dati v P, saj se ne premika avto, pac pa krtace grejo okoli avta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.680
14.390
113
Imaš prav ja, tudi takšne obstajajo, na te sem pa malo pozabil.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Vsak teden novo razočaranje: Alteraši poznajo avtomatske pralnice. Hm. Jaz nimam 500KM avta za 100 jurčkov, pa ne poznam avtomatskih pralnic, ker doma perem avto, saj sem klošar po merilih Alterja.
Sem mislil, da pravi Alteraš cukne ključ od mrcine na mizo zaposlenemu v high end ročni avtopralnici in medtem, ko se avto uštima, on še lubico lepo pošlihta.
Ne vem, če bom danes spal, ker to je pa že preveč. Sem mislil, da je elita tu na forumu, pa vidim, da smo sami klošarji.:eek:
 
  • Haha
Reactions: Matey in Hanzi

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.835
113
Vsak teden novo razočaranje: Alteraši poznajo avtomatske pralnice. Hm. Jaz nimam 500KM avta za 100 jurčkov, pa ne poznam avtomatskih pralnic, ker doma perem avto, saj sem klošar po merilih Alterja.
Sem mislil, da pravi Alteraš cukne ključ od mrcine na mizo zaposlenemu v high end ročni avtopralnici in medtem, ko se avto uštima, on še lubico lepo pošlihta.
Ne vem, če bom danes spal, ker to je pa že preveč. Sem mislil, da je elita tu na forumu, pa vidim, da smo sami klošarji.:eek:

Dec..za z 100 jurjev+ vrednim avtom nimaš kaj delat v avtopralnici.

Poliranje + keramični premaz, potem pa pranje doma.

Tako da..nehi skrivat in napiši kaj imaš! :fredi:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Dec..za z 100 jurjev+ vrednim avtom nimaš kaj delat v avtopralnici.

Poliranje + keramični premaz, potem pa pranje doma.
Saj vem da se zajebavaš... Ampak.

Če bi že dal 100k za avto, bi bila zadnja stvar za razmišljat, kje ga bom pral... Ali pa se sekiral ako dobi kako štrafno od krtače v avtopralnici za siromake.

Najverjetneje pa bi mi ga prale npr. tri prikupne mladenke, po možnosti v kopalkah :fredi::fredi::fredi:
 
  • Ljubezen
Reactions: Matey

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
to si ti misliš, v realnosti bi pa naredil isto, kot 3/4 ostalih slovencev, ko nabavi avto za 100 jurjev: razmišljal bi, kje boš staknil čim cenejše zimske gume zanj

Eh... Eni nismo tako intimni s plehom :zavijazocmi:

Bolj kot gume bi bil problem ženi razložit kaj une tri delajo okoli avta :fredi::fredi::fredi:
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.835
113
Saj vem da se zajebavaš... Ampak.

Če bi že dal 100k za avto, bi bila zadnja stvar za razmišljat, kje ga bom pral... Ali pa se sekiral ako dobi kako štrafno od krtače v avtopralnici za siromake.

Najverjetneje pa bi mi ga prale npr. tri prikupne mladenke, po možnosti v kopalkah :fredi::fredi::fredi:

Mladenke se rade prilepijo na znamko, sploh če je dosti vredna :fredi: .

Osebno mi je klasična avtopralnica ena velika žalost, sicer avto 'opran' a v resnici ni opran (ker so faljeni vsi detajli, vogali, feltne...). In ker imam možnost pranja doma, mi na misel ne pride, da bi hodil na splahovanje.
Če bi že imel avto 100+ jurjev bi ga ali pral doma ali pa peljal v ročno avtopralnico (mladenke bi počakale tisti čas pri meni ;)).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zanzibar

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Evo malo občutkov po cirka mesecu lastništva.

Avto je kar se vožnje tiče top, sploh na avtocesti z aktivnim tempomatom se počuti k riba v vodi....

Na DSG sva se z mojo navadila BP. Moti me malo edino da v normal modu po mojem mnenju prehitro prestavi v višjo prestavo.
Še ena moteča zadevca je da se ne da za stalno izklopit start/stop. To bom verjetno dal zrihtat da je stalni izklop. Kdo na forumu to dela?

Pa eno malenkost je treba še urediti vendar moram najti čas da odpeljem na servis. Težava je da ko zapelješ čez recimo ležeči policaj in avto zaniha gor/dol se nekaj sliši pri sprednjih amortizerjih . Sliši se ko se spredni del avta dvigne in ne ko se posede. Servis oziroma prodajalec pri katerem sem kupil avto mi je rekel da so vrjetno puše?
 
  • Všeč mi je
Reactions: kacajdr