Mnenje poznavalcev o tej pocket-rocket

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Fiat Coupe 20v turbo...da ali ne?

Lušta se mi nekaj poskočnega, ne predragega, za uživancijo in sem naletel na to zadevco. Kakšne so kaj vaše izkušnje s to kišto? Hudo se mi ga lušta, vendar me muči le ena stvar...Fiat je! Zato pa sprašujem tiste, ki imajo z njim izkušnje...kako se obnese? Kakšna je zanesljivost? Kvaliteta izdelave? O moči ne bom spraševal, ker baje je je kar dovolj...
smile-1.gif


Se jih pa tudi v SLO prodaja nekaj primerkov...nekaj je štiricilindrašev, vendar si sam želim petcilindraša. V oči mi je najbolj padel tale.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
4cyl je bolj siguren motor glede na to da je to stari preverjen Lancia turbo motor.

5cyl ima (baje) boljše bremze pa tudi Viscodrive "navidezni" LSD.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Avto ima samo FIAT oznako, videl pa ni nobene Fiatove tovarne, ker so Coupé izdelovali pri Pininfarini. Je daleč od Fiatove kvalitete v tistih časih.

Mimogrede... Coupeja je oblikoval.... Chris Bangle.
shocked-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
da ali ne? da. lušten avto.. sploh R4 motor je res ql zadeva.. in dejansko ima malo skupnega s fiatom oz. si s fiati ne deli slabih lastnosti
grin1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.415
113
Ko boš kupil boš moral zamenjati vse menljjive dele, vsaj jaz sem moral: roke(pridejo 1.5 cm večje kot pri tipotu), diski(od stilota), žlajfi, končniki(se mi zdi da tipo) pa še veliko stvari sem pozabil.Mene je zajebaval štrom, kar je pa čisto Fiatov problem.
Enkrat so mi sredi noči sredi ovinkov ugasnile luči in ugasnil motor
uf-1.gif
Omenil, bi pa pa še porabo(tudi 14 litrov) in registracijo, da je kar konkreten strošek če si bil prej navajen navadnega avta.

Drugač se mi zdi, da je za mene še zmeraj en najlepših avtov na svetu
srce-1.gif
. Jebeš hyundai-e.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Hvala za odgovore. Strošek za gorivo bom že požrl, zavarovanje je itak kW-jem primerno, če pa pravite, da je kvaliteta kolkor toliko na nivoju... Bom resno razmislil o njem.
smile-1.gif


Glede Pininfarine...kolikor sem jaz zasledil so oni le oblikovali notranjost.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik mp_63 pravi:
Ali Pininfarina tudi sestavlja in izdeluje velikoserijske avtomobile?
17758-icon_confused.gif

Pininfarina ima tudi tovarno avtomobilov, izdelovali so recimo Mitsubishi Pajero Pinin
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Avto ima samo FIAT oznako, videl pa ni nobene Fiatove tovarne, ker so Coupé izdelovali pri Pininfarini. Je daleč od Fiatove kvalitete v tistih časih.

Mimogrede... Coupeja je oblikoval.... Chris Bangle.
shocked-1.gif

Imam izkušnje le z 20VT limited edition (bil čez vikend na probi) in sm mnenja da tudi novi Bravo niti slučajno ni tako uredu narjen.
Tist cajt je bila podobna zadevca doma (Tipo 2.0-7let od novega pr bajt) in nikakor nism mogu verjet da je Coupe tud Fiat.
Nč škripa, ropotal, vse v nulo narjeno.. No je pa res da LE ni bil pocen (okol 30.00eur).

Tako da zelo priporočam 220ps verzijo, sploh LE, vendar bo težka jo dobit. Pelje se super, avto gre odlično za konje (6,5 do sto) res super zadeva. Je pa tako kot vsi osatli "stari močni Fiati". Žejen bo k pes, mislm da pod 13l bo težka, čim je mesto v igri, raje več..

Limited E.

005_b.jpg
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Speedy pravi:
Daily use pomoje. Sej če ne goniš ne pije tolk
smile-1.gif
Hud avto, takoj bi ga imel.

Problem je ker tut če normalno vozš bo pilo.. Pač tipični Italjani iz 90, vendar tele 2.0 NA in T motorji so vsaj šli nekam (ne pa razni abarth stiloti)
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik matix pravi:
A to misliš met kot primaren ali kot sekundaren avto?

Bolj sekundaren, odvisno od tega, kako bom zadovoljen z njim. Če bo OK, se zna zgodit, da bo Mondi šel od hiše.