Mnenje oz. mišljenje o motoristih

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Me nočete prenehat priovocirat. Tudi prav, samo šihta bo kmal konc...

Mene ste/so vabili na neke vrste motoristični shod - piknik, jaz pa sem povedal, da sem na neke vrste motorističnem shodu že bil. To je bil pogreb in tam sem vidu, da imajo motoristi nagravžno predstavo na pokojnikovo dostojanstvo, še bolj pa na pokojnikove svojce.
Če bi lahko dotični pokojnik/motorist, na svojem lastnem pogrebu, takrat ko so zaropotali motorji, vidu izraz na obrazu svoje mame, očeta, žene in bognedaj svojih dveh malih lepih otrok, verjemi, da nebi, če bi blo seveda možno, nikoli več pustu motorja k bajti.

Motor ni življenka nuja in potreba, motor je namenjen zajebavanju in če morajo zaradi zajebavanja potem trpeti cela ožja in širša družina, je motorist že na samem štartu postavil familijo v drugi plan, na prvi plan pa svojo zajebancijo. To je neresnost in nesramnost do svoje družine. Skoraj v nobenem hobiju ni take nevarnostiti, kjer bi nekdo tako očitno nosil svojo glavo na prodaj.
Dotični znanec se je pač v svoji adrenalinski zajebanciji ubil in zase ne ve, družina pa trpi.
Večina motoristov si želi, da na njihov pogreb, sploh, če se je ubil v nesreči, pridejo njegovi tovariši z motorji, zato ne bluzi o nekem dostojanstvu motoristov do pokojnika in njegovih svojcev!
jezen.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Točno tako, ravno s prihodom motorjev mu izkažejo spoštovanje!
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Večina motoristov si želi, da na njihov pogreb, sploh, če se je ubil v nesreči, pridejo njegovi tovariši z motorji, zato ne bluzi o nekem dostojanstvu motoristov do pokojnika in njegovih svojcev!
Neboš verjel, ampak večina motoristov na svojem lastnem pogrebu ne vidi, kakšno bolečino povzročijo taki motoristični cirkusi, žalujočim.
A hodite s temi motorji na pogrebe zato, da pokojnikovo familijo tolažite, al zato, da povzročate še večje gorje prizadeti družini?
Če že morate delat cirkus na grobu svojga tovariša, ga pejte potem, ko tam nebo njegove zaprepadene familije!

Do kraja obupana žena, pokojnega motorista, ki ni videla več smisla v svojem življenju, je rekla svojemu sinu; "Gašper" obljubi mi, da niiiikoooooli v življenju sebi in svojim potomcem neboš kupil motorja! Raje takoj umrem, kot da moram še kdaj skozi to kalvarijo in vsakodnevni strah.
Rotila je tudi nas, ki smo bili takrat tam po maši, naj ne počnemo tega našim svojcem, kar je njen mož naredu njej.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Preveč osebno te je cela zadeva prizadela. To da motorje imamo ne pomeni da smo takoj po defaultu divjaki, đankiji in ostale Holivudske bljuzgarije. Večinoma smo ljudje ki se radi družimo in ob tem tudi uživamo. Imamo pa tudi popolnoma drugačen odnos do kameradov in ostalih motoristov ki ga med "navadnimi" smrtniki ne boš doživel. Ti imaš svoj pogled na vse skupaj in to je treba spoštovati. Jaz osebno tudi nebi imel nič proti da bi prišel na naš piknik pa da se mal spoznamo povemo kakšno še bolj pametno in pomembno. Pa ne se bat da bi bilo kaj
10.gif
. Osebno poznam tudi Hellse in ti iz prve roke povem da 99,9% nakladanj ki jih slišiš od "poznavalcev" scene ni res.
 

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Me nočete prenehat priovocirat. Tudi prav, samo šihta bo kmal konc...

Mene ste/so vabili na neke vrste motoristični shod - piknik, jaz pa sem povedal, da sem na neke vrste motorističnem shodu že bil. To je bil pogreb in tam sem vidu, da imajo motoristi nagravžno predstavo na pokojnikovo dostojanstvo, še bolj pa na pokojnikove svojce.
Če bi lahko dotični pokojnik/motorist, na svojem lastnem pogrebu, takrat ko so zaropotali motorji, vidu izraz na obrazu svoje mame, očeta, žene in bognedaj svojih dveh malih lepih otrok, verjemi, da nebi, če bi blo seveda možno, nikoli več pustu motorja k bajti.

No naj samo povem, da se ponavadi svojce (očeta,mater,...) prvo vpraša če sploh želijo, da pridejo motoristi, seveda z motorji na pogreb. In če izrazijo željo po tem, se motoristi (klubi) med sabo obvestijo in pridejo.
Če pa povedo, da ne, pol pa pač ne.

ps: če moram umret na cesti, naj bo to na motorju!
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Ja vbistvu mata obe strani prav. Veliko ljudi ima predsodke o motoristih, da so horda divjakov, stalno pijejo in ogrožajo druge. Seveda najdeš tudi take, ampak sej taki so povsod.

Se pa spomnem ko je poleti en motorist iz mojega kraja mel nesrečo v kateri je umrl. In kaj so naredili njegovi "kolegi"? Zablokirali so glavno ulico v mestu in nažigali svoje motorje gor in dol po mestu njemu v spomin. Našla se je še kakšna, meni osebno, bizarna stvar ki so jo te ljudi naredili da se "poklonijo" pokojnemu, ampak rajši ne bom pisal tu gor.
 

Mitja99

Pripravnik
11. maj 2007
96
0
6
55
Ljubljana
Citat:
Uporabnik stardec pravi:

Motor ni življenka nuja in potreba, motor je namenjen zajebavanju in če morajo zaradi zajebavanja potem trpeti cela ožja in širša družina, je motorist že na samem štartu postavil familijo v drugi plan, na prvi plan pa svojo zajebancijo. To je neresnost in nesramnost do svoje družine. Skoraj v nobenem hobiju ni take nevarnostiti, kjer bi nekdo tako očitno nosil svojo glavo na prodaj.
Dotični znanec se je pač v svoji adrenalinski zajebanciji ubil in zase ne ve, družina pa trpi.

Tudi avto ni življensko nujna potreba. Zakaj pa ne hodiš peš? Če to zate ni pretežko, probaj dojet, da nekateri motor uporabljamo predvsem kot prevozno sredstvo za opravljanje vsakdanjih opravil, tako kot ti verjetno uporabljaš avto. Vse več ljudi se vozi v službo z motorjem ali skuterjem, ker je v vseh večjih slovenskih mestih pomanjkanje parkirnih mest. Glede motorja in družine, ter nevarnih hobijev pa nebi razpravljal s tabo.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Nakladaš!
Neda se mi odgovarjat na tvojo brezvezno in neresnično nakladačino.
 

Mitja99

Pripravnik
11. maj 2007
96
0
6
55
Ljubljana
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Nakladaš!
Neda se mi odgovarjat na tvojo brezvezno in neresnično nakladačino.

Ko ti človek odgovori z dejstvom, da obstajajo tudi ljudje, ki jim je motor predvsem prevozno sredstvo, da ne rečem celo službeno vozilo ( poštarji, City exspres, policija, tudi ljubljanska reševalna postaja im reševalca na motorju, AMZS ima motorista za izvajanja pomoči na cesti) in ne hobi, ti to označiš kot neresnično nakladačino. Res si imbecil. Čim prej se poberi s tega foruma, saj tvoji debilni posti res ne koristijo nikomur.

MaverickT kot prijatelja in administratorja tega foruma te prosim, da v dobro normalnih uporabnikov foruma temu kretenu dodeliš doživljenski ban.
 
Nazadnje urejeno:

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Mitja, stardec kolikor spremljam forum in stardecove poste, ima včasih tudi prav. Dokler se ne začne prepirat s kakšnim enako trmastim, potem pa se začnejo besede iz konteksta jemat. In seveda, kadar kak mladec z neprilagojeno hitrostjo kam zleti.

Motor je v večini primerov hobi. Tako kot smučanje, naprimer.
Malo ljudi poznam, ki vozijo motor službeno, ali pa jim služi kot primarno prevozno sredstvo.

Stardec, bil sem na pogrebu enega takega kolega, ki je bil vedno na motorju, izpita za avto niti ni imel, tudi za nesrečo je bil kriv splet nesrečnih okoliščin, najbrž sunek vetra in jašek ravno tam, kjer je pristal.
Besede njegove mame po pogrebu: "Fantje, hvala, da ste prišli, pa naredite še kak kilometer za njega."
Žal sem bil tudi na pogrebu, kjer so svojci izrazili željo, da pridemo v civilu. In se nam je zdelo normalno. Motor je imel bolj zaradi želje po hitrosti. Enkrat pa se ni izšlo.

Če smo že pri pogrebih, tudi vojaški pogreb vojaka, ki je življenje izgubil v službi, ni ravno "prijazen" do svojcev.


Drugače pa smo motoristi po defaultu divjaki, budale, neizobraženci, pozerji, itd...
Sploh, ko pride do nesreče, se najdejo priče "Jaa, veste, sigurno se je hitro pripeljal, sem ga slišala že tam dol na začetku vasi, čeprav že bolj slabo slišim."
bonk.gif


Vozim se za sebe, ne za druge. Včasih sem res mal pozerja, recimo ob sedmih zjutraj pri -5, ko vsi čudno gledajo. Tudi na furo grem običajno sam ali z bratom, ki fura podobno, kot jaz.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
meni so motoristi kul, samo prosim izklopite dolge luci med voznjo zadaj v koloni in ko srecate avto nasproti. v avtomobilu sedimo ze tako nizko, da nas ponavadi prevec slepi ze vasa dnevna luc. pa pazljivo polagajte ovinke sedaj, ko je se polno kamenckov od zime...in hladen asvalt.

sicer pa srecno sezono
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Glede dolge luči....kolikor sem jaz opazil, vsaj SS in ST variante motorjev, voznikov ne motijo...brez dolge luči si pa skoraj ne upam peljat...Tudi, ko se peljem z avtom in nasproti pride motor z dolgimi lučmi, me sploh ne moti. Res pa je, da dolge luči pri motorju zagovarjam samo ob sončnem vremenu....
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Poglej, stardec je res posebnež, vendar ima velikokrat prav....izrazi kot so "[censored], imbecil....itd." pa vsaj po mojem mnenju ne sodijo v motociklizem....
smirk-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Glede luæi. Žal si že sam pogruntal težavo. Naše luči so precej višje od avtomobilskih žal prav v višini ki je moteča za voznika v avtu spredaj. Kakšni sportaki niti niso moteči bolj moteči so enduro in touringi... a ne?

Tudi meni se zdi da žaljivke tega tipa ne pašejo v ta del foruma.
jezen.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:

Ko ti človek odgovori z dejstvom, da obstajajo tudi ljudje, ki jim je motor predvsem prevozno sredstvo, da ne rečem celo službeno vozilo ( poštarji, City exspres, policija, tudi ljubljanska reševalna postaja im reševalca na motorju, AMZS ima motorista za izvajanja pomoči na cesti) in ne hobi, ti to označiš kot neresnično nakladačino. Res si imbecil. Čim prej se poberi s tega foruma, saj tvoji debilni posti res ne koristijo nikomur.

MaverickT kot prijatelja in administratorja tega foruma te prosim, da v dobro normalnih uporabnikov foruma temu kretenu dodeliš doživljenski ban.
No vidiš, sploh ni treba men razlagat, saj si se sam odlično predstavil in dokazal da si navadna budala. Taki ste po večini motoristi! Žal.
Se najde tudi kakšna izjema, ampak redki so taki. Mogoče kakšen tak kot je Elvir, potem neuspešno rešuje čast vseh takih tepcov kot si ti.
Zdaj si privleku poštarje, pa polcaje, reševalce itd...ki jim je to posel.
Ampak, če ti nebi bil tisti pravi klasični tepec na motorju bi vedel za kaj se gre.
Tud, ko govorim o norcih v avtomobilih so do zdaj še vsi v tem in drugem forumu pogruntal, da ne govorim o tistih divjakih ki divjajo po službeni dolžnosti, to so polcaji, gasilci, reševalci itd...
Ko sem prvič odgovarjal tebi, sem pač mislu, da odgovarjam kolkar tok normalnemu po duši, telesu in psihično razvitem človeku. Očitno sem se orenk zmotu.
Citat:
Čim prej se poberi s tega foruma, saj tvoji debilni posti res ne koristijo nikomur.
Če kdo ne sodi v ta forum, si to ti.
Zasral si še tisto ubogo peščico normalnih motoristov.
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Besede njegove mame po pogrebu: "Fantje, hvala, da ste prišli, pa naredite še kak kilometer za njega."
Žal sem bil tudi na pogrebu, kjer so svojci izrazili željo, da pridemo v civilu. In se nam je zdelo normalno. Motor je imel bolj zaradi želje po hitrosti. Enkrat pa se ni izšlo.
Saj sem reku, treba je pazit komu in kdaj.
Jaz samo vem, da je to mojo znanko tisti prizor prizadel. Tudi motorje od takrat sovraži. V službo pa se vozi po drugi poti, da ne gleda vsak dan prizorišča, kjer je umrl njen mož.

So pa taki dogodki verjetno odvisni od marsičesa. Ljudje tud različno dojemajo zakaj je nekdo umrl ali moral umret.
Obstajajo tudi ljudje/starši, ki npr. so ponosni, da je njihov sin vojak. In ko ta revež v bitki umre, so ponosni, da je služil domovini. Včasih smo take partizanske filme gledal.
Če se mene vpraša, jebeš tako domovino, ki ti vzame tisto, zarad česar živiš in kar imaš najraje.
 
Nazadnje urejeno:

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
A žene tega tvojega znanca niste vprašal, če želi imeti motoriste na pogrebu?
Recimo meni tudi ne bi bilo všeč, da bi na moj pogreb prišli motoristi pokat z auspuhi.
Ne vem, kakšno je tu sporočilo?

lp
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Jaz se nisem poprej pogovarjal z ženo pokojnega.
Mene je samo protokolist prosil, če bom motoriste "postrojil" v špalir in jim dal znak kdaj naj užgejo in navijejo motorje.
Da ne rečem kako je blo nekaj motoristov prav bednih, ker se jim je prav videlo, da so bli napohani. Vsaj na pogrebu bi lahko zdržali brez čikov.
Samo da je žalujočim prbil gas in pokazal svoj spoliran auspuh....ni blo videt da bi vsi motoristi poznali pokojnega in da bi se res prišli poklonit. Zgledalo je bolj kot samopromocija in poziranje....skratka, bedno.
 
Nazadnje urejeno: