Mnenje oz. mišljenje o motoristih

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
V temi namenjeni pikniku se je debata razvila v nepravo smer. Zato lahko tukaj podate svoje mnenje o motorjih, motoristih....
Ker sem odprl temo, bom sam začel.
Motor je meni hobi, način preživljanja prostega časa. Med vožnjo uživam, trudim se vozit čim bolj po predpsih, duška si dam na redkih odsekih, za sekundo ali tri...
Za motoriste katere sem v svoji kratki moto karieri spoznal, lahko rečem, da so me vsi zelo pozitivno presenetili. Zelo prijazni, zabavni ljudje.
Strinjam se, da je motor nevarna zadeva, sploh v nepravih rokah in pri ljudeh, ki si na tak način dvigujejo ego...vendar je vsako prevozno sredstvo nevarno...tudi med avtomobilisti je ogromno žrtev. Tudi med pešci....
Obstajajo pa tudi motoristi kamikaze...takih sicer osebno ne poznam, se jih pa bojim....in taki divjaki potem mečejo slabo luč na vse motoriste.
Navadno so ljudje, ki zelo propagirajo smrt povezano z motorizmom in vse mogoče nesreče, sami veliki navdušenci (potihoma), vendar si nekako ne upajo nabavit motorja in vozit. Poudarjanje smrti izkoriščajo za podzavestno izkoreninjenje svoje želje po motorju...
Stardec in podobni, kako se sploh upate na cesto....
17758-icon_confused.gif

Menim, da bi malo strpnosti na obeh straneh pripomoglo k precejšnjem izboljšanju stanja na naših sivo rdečih cestah...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Pa si šel res odprt debato v tem forumu...
shocked-1.gif

Jaz v tem forumu nebom sodeloval, ker je to isto kot bi šel k družini Strojan vprašat za mnenje, kaj si mislijo o ciganih.

Kolega, tle v forumu "motociklizem" ste v premoči in nebom mogel dovolj hitro replicirat vsem motoloverjem, oziroma motofanatikom.
Sori, kar sami sebi pojte hvalnice in kako ste vsi pridni...
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Hm, tole mi malo diši po dejstvu, da si ostal brez "orožja". Ne razumem, zakaj ne moreš v miru napisati svojega mnenja...potem pa na odgovore smiselno odgovarjat...
wink-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Me pa res zanima zakaj bi me radi zvlekli na ta piknik, saj nimam motorja? Mam pa frajtonarco.
Vse se mi dozdeva, da ste posamezno bolj strahopetci in bi me skupaj potem radi
10.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Daj nehaj no, le zakaj bi te...
10.gif

Sedaj pa prosim nazaj k temi.
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Me pa res zanima zakaj bi me radi zvlekli na ta piknik, saj nimam motorja? Mam pa frajtonarco.
Vse se mi dozdeva, da ste posamezno bolj strahopetci in bi me skupaj potem radi
10.gif

JA mi smo Hell's Angelsi in bi te radi razčetverili....

sam ti si res čuden......
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Saj sem reku...
V tej debati na forumu motociklizem nebom sodeloval, ker ste tukaj preveč specializirani. Saj veš, vrana vrani ne izkljuje oči.
Če bi bla debata v čveku ali spamu bi se spustu v debato, saj bi obstajala vsaj majhna verjetnost, da se še kdo, razen mene, nebi strinjal z vami.
Tle ste krdelo enakomislečih.
Vi kar debatirajte!
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Spet posplošuješ in verjetno sam veš, da to ni najbolj modro početje. Tudi tukaj lahko sodelujejo vsi uporabniki in to pomeni, da lahko vsi podajo svoje mnenje...
wink-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Že res, ampak NEmotoristi v ta forum uglavnem ne zahajajo/mo. Jaz do danes nisem še odprl tega foruma. Pogledal sem le zaradi tega, ker si ga ti omenu v čveku.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
kar pomeni, da se zavedaš, da pretiravaš in bolestno skrb za varnost izkoriščaš za temo svojih pisanj na forumu. Sej zato obstaja strokovna pomoč veš. Upokojenci in ostale starejše osebe uživajo tudi v sprehodih, kakih toplicah ter branju leposlovja. Nekateri so celo konstruktivni in se ukvarjajo s kakim hobijem.

lp
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
pa odpri temo v spamu ali pa čveku. Saj varnost na cesti ni samo stvar voznikov pač pa tudi pešcev in ostalih oragnizmih, ki zaidejo na cesto. Ta tema res ni striktno avtomobilistična ali pa motoristična.
Samo v temi "moto piknik" naj bo debata o tem pri katerem mesarju se nabavijo čevapi, katero barvo piva se pije in podobno. Ni pa to tema o smrti, streljanju s puško in neprimernih pogrebih.

bogdaj zdravja
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Me nočete prenehat priovocirat. Tudi prav, samo šihta bo kmal konc...

Mene ste/so vabili na neke vrste motoristični shod - piknik, jaz pa sem povedal, da sem na neke vrste motorističnem shodu že bil. To je bil pogreb in tam sem vidu, da imajo motoristi nagravžno predstavo na pokojnikovo dostojanstvo, še bolj pa na pokojnikove svojce.
Če bi lahko dotični pokojnik/motorist, na svojem lastnem pogrebu, takrat ko so zaropotali motorji, vidu izraz na obrazu svoje mame, očeta, žene in bognedaj svojih dveh malih lepih otrok, verjemi, da nebi, če bi blo seveda možno, nikoli več pustu motorja k bajti.

Motor ni življenka nuja in potreba, motor je namenjen zajebavanju in če morajo zaradi zajebavanja potem trpeti cela ožja in širša družina, je motorist že na samem štartu postavil familijo v drugi plan, na prvi plan pa svojo zajebancijo. To je neresnost in nesramnost do svoje družine. Skoraj v nobenem hobiju ni take nevarnostiti, kjer bi nekdo tako očitno nosil svojo glavo na prodaj.
Dotični znanec se je pač v svoji adrenalinski zajebanciji ubil in zase ne ve, družina pa trpi.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
...je motorist že na samem štartu postavil familijo v drugi plan, na prvi plan pa svojo zajebancijo. To je neresnost in nesramnost do svoje družine...

hja, to je že malo filozofsko vprašanje eksistence. Sem se rodil zato, da osrečim nekoga? Sem na svetu zato, da plačujem v zdravstveno blagajno? Ali sem tukaj zato, da se imam lepo, da živim polno življenje? Teh vprašanj večina pri sebi nima razčiščenih in pomojem tudi ni odgovora, to je prav ono je pa narobe.

Kaj pa, če pogledamo tako: bejba se je zaljubila v motorista. Po premišljevanju se je odločila, da sprejme tveganje, da ljubega nekoč izgubi. Oba pa sta ta rizik prevzela na račun otrok, ko sta se odločila zanje.
Ne rečem, da je tako prav ali narobe. Samo napišem drug zorni kot.

lp
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Nebi reku. Človek si je kupu motor potem, ko si je nekako pošlihtal življenje, hišo itd...češ adrenalin, zajebancija itd....
Jaz mislim, da kdor se ukvarja z tako nevarnim hobijem, kot je hitri motociklizem, nima na familijo kaj mislit.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
To je zelo zanimivo vprašanje, saj tudi brez motorja se zelo hitro kaj zgodi...Pa poglejmo avtomobilske nesreče, se lepo pelješ, nekdo se odloči, da bo vozil po tvojem pasu in pok, te ni.
Potem je tukaj še cela kopica bolezni, ki te spravijo na drugi svet (žal poznam že kar nekaj primero, ko so šli ljudje mojih let zaradi raka v prerani grob).
Življenje je sestavljeno iz mnogih kock...če ima človek smolo oz. mu je tako namenjeno bo umrl ne glede na dejstvo ali bo to z motorjem, avtom, kolesom, rolerji...bolezen. Pred časom sta v Sloveniji umrla dva otroka kot žrtve prometnih nesreč. Oba reveža so povozili, enega na javnem parkirišču, drugega pa na domačem dvorišču. Če bi sešteli starost obeh skupaj bi dobili pet let....dotični nesreči sta bili splet zelo nesrečnih okoliščin, dvomim, da bi se dalo karkoli preprečiti. Torej, če je človeku namenjeno, da ne bo dočakal abrahama ga ne bo, ne gelde na hobi, način življenja itd....
primer, sedaj se odločiš, da prodaš motor, da boš dlje živel, jah, neke garancije za daljše življenje jaz ne vidim....če lahko kdo to zatrdi....
17758-icon_confused.gif

Menim, da mora človek v svojem življenju početi tisto kar ga veseli in osrečuje, seveda na način, da okolica ni oškodovana ali prizadeta. S tem ne mislim, da potem družina trpi zaradi smrti....v mislih imam pošteno življenje, delati dobro kjer lahko..itd.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Motociklizem ni nujno hiter....spet posplošuješ....
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Motociklizem ni nujno hiter....spet posplošuješ....
Že res, ampak malo kdo kupi močan motor, da se bo pol počasi vozil.

V prejšnjem postu pa enačiš avto kot prevozno sredstvo in kot nujen objekt za normalno funkcioniranje v današnji družbi in pehanju za vskdanjim kruhom, z motorjem, ki je po defoltu in izključno namenjen uživanciji in zajebanciji.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Vidiš, močan motor se kupi zato, da omogoča lahkotno vožnjo, varna prehitevanja in navsezadnje tudi pospeška. S pospeškom imam v mislih kak hiter štart na AC itd. in ne konstantno držanje hitrosti, npr. ga naviješ do 180 in takoj spustiš na 130...
Aja, močni motorji imajo navadno tudi odlične zavore in zelo dobro lego na cesti.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Motociklizem ni nujno hiter....spet posplošuješ....
... z motorjem, ki je po defoltu in izključno namenjen uživanciji in zajebanciji.

to je mogoče v SLO, ki ima zelo lepo naravo in je krasna za izlete z motorjem.
V tujini se motor dostikrat koristi kot prevozno sredstvo, ker so z njim manjši stroški in ga je lažje parkirat v mestni sredici.

lp