Mio Spirit 697 LM?

malimuc

Zelenc'
22. jul 2009
20
0
1
51
Pozdravljeni!

Kolega si je kupil navigacijo Mio Spirit 697 LM. To navigacijo si je kupil ker vozi tovornjaka. Včeraj me je klical in postavil nekaj vprašanj, ampak jaz te navigacije še nisem imel v roki zato mu ne morem pomagati, zato b i prosil Vas če lahko kako pomagate. Vprašanja so bila sledeča:
-iskanje po koordinatah, kako jih vneseš?
-katere karte uporablja ta navigacija in kje dobiti karte za tovornjake in ali je potrebno v napravi prikazati s čem voziš (avto ali tovornjak)?
-kako je z opozorili pred radarji, opozorilo višine mostov,...

Zahvaljujem se za odgovor in Srečno ter uspešno 2014
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če je napravo kupil je verjetno zraven dobil slovenska navodila za uporabo v katerih med drugim dobi tudi odgovore na vsa tvoja zastavljena vprašanja. Sicer pa ta navigacija sploh nima podpore za tovorna vozila.
 

malimuc

Zelenc'
22. jul 2009
20
0
1
51
Hvala Janch!

Sedaj pa še nasvet, kakšno navigacijo kupiti da ta najboljše podpira vožnjo s tovornjaki (šlepar)?
lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
7' inčno winCE napravo ali 7' Android tablico z GPS sprejemnikom. V obeh primerih lahko naložiš iGO Primo z Navteq zemljevidi, ki imajo podproro za tovornjake. Osebno pa predlagam drugo opcijo saj z Android tablico lahko kamionar v prostem času počne še marsikaj drugega (internet, multimedia, aplikacije....)

Seveda obstajajo tudi namenski Garmini (Dezl) vendar so cenovno precej nad mojim predlogom in omejen si seveda samo na navigacijo.
 

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
Ima verzijo 697 Truck?
link
Ali 697 LM, ki ima testno obdobje?

Za koordinate imaš pod Najdi izbiro.
mio_spirit_695_lm_satnav_3.jpg


Citat:
Uporabnik malimuc pravi:
Pozdravljeni!

Kolega si je kupil navigacijo Mio Spirit 697 LM. To navigacijo si je kupil ker vozi tovornjaka. Včeraj me je klical in postavil nekaj vprašanj, ampak jaz te navigacije še nisem imel v roki zato mu ne morem pomagati, zato b i prosil Vas če lahko kako pomagate. Vprašanja so bila sledeča:
-iskanje po koordinatah, kako jih vneseš?
-katere karte uporablja ta navigacija in kje dobiti karte za tovornjake in ali je potrebno v napravi prikazati s čem voziš (avto ali tovornjak)?
-kako je z opozorili pred radarji, opozorilo višine mostov,...

Zahvaljujem se za odgovor in Srečno ter uspešno 2014