mio moov m300 in iGo

simonzal

Zelenc'
12. jul 2008
27
0
1
Celje
Kako odklenit navigacijo mio moov m300...namreč baje je potrebno zadevo odklenit da se potem da naložit iGo .... rad bi namestil iGo ali pa tom tom, garmin na to zadevo in če gdo ve kaj o tem se lahko malo razpiše..mogoče celo kje kakšen vodič??
Je mogoče celo kakšna varijanta da bi samo karto avstrije dodal tej adriji ki je original naložena (to me najbolj jezi da ni pa tudi zastarelost teh kart ki so kao zastonj 1 leto nadgrajujejo pa še zdej niso nikakve ko so najnovejše)?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.310
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Mislim, da je zadeva podobna kot na Moov M400. to smo nedavno uspešno rešili v tejle temi:

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1070316/an/0/page/0#1070316

Tam so sicer povzetki saj sem pomagal bolj preko ZS... če te bo zanimalo še kaj več, pa lahko rešimo tukaj. Za začetek si dobi (priporočam iGO8) želen navi software z aktualnimi kartami. Lahko dobiš tudi od mene, če ne veš kaj in kje.
Aja, problem imaš, ker imaš samo 1GB internega spomina, brez možnosti razširitve na SD, kar pomeni, da boš moral sam zbrat katere države te zanimajo, saj si za celotno Evropo za polovico prekratek...
 

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
M300 ima 2GB storage
karte si lahko posodobiš na Mio.com, mislm da so zadnje 2010-6
karkoli boš delal ne spreminjaj paths.xml
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.310
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:Video instalacija za telebane

Ta video niti ni za telebane, in je primeren samo za splošni primer copy/paste v windows 7. Če pozorno pogledaš, ugotoviš, da pri prezentaciji manjka bistven del - konfiguracija. Tip je pač samo skopiral predpripravljen paket za ta model ki ga je imel narejenega in shranjenega na PC-ju in ga enostavno kopiral na napravo, potem ko je naredil backup originalnega softwera. Nikjer pa ni niti sledu o vsebini bistvenih sprememb v zapisu zagonske in najbolj pomembne datoteke appstartupsec.ini in sys za iGO8.
10.gif


@simonzal
grims-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj v bistvu ni treba tako komplicirat. Mape preimenuješ v njihovo originalno ime in exe datoteko tudi. V sys pa imamo itak 3/4 preveč navlake.
wink-1.gif


Saj zato pa je za telebane, ker ti si itak nimajo kaj začet s preurejanjem ini in sys datotek.
cool-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.310
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Maš prav, glede preimenovanja, vendar smo na klasičnem primeru uporabnika mona, ki je Mio navigacijo kupil preko Amazona ugotovili, da zaradi specifične strukture map, ta finta ne pali, zato je bil ključen poseg v appstartupsec.ini,kar dokazuje tudi video sample, kjer prav tako niso preimenovane originalne datoteke in mape iGO8. To pomeni da je ves catch v appstartupsec.ini, zato je video brezpredmeten za laike - lahko naredijo točno tako kot je prikazano, a iGO se ne bo zagnal niti pod razno, samo to je bil moj point.

o glede sys pa je že fino imet nekaj vrstic, ki forsirajo način delovanja navgacije, da deluje v skladu z vsemi lepotnimi dodatki, ki jih premore iGO8. To pa zato, ker na nekaterih napravah (zanimivo) ne delajo po defaultu - recimo prikaz tabel na AC in pa [power] parametri..Sem pač trotl-ziher in perfekcionist
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A ne razumeš pointa?
rolleyes-1.gif


Teleban si bo itak pri tebi al pa kje drugje zrihtal "paket" za copy-paste. A je zdaj kaj drugače?
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.310
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
majke mi, da res ne!
bonk.gif
Moj point se je nanašal samo na to, da tvoj Youtube sample ne koristi nikomur, čeprav si ga podnaslovil za "telebane". Glede zadnjega posta pa imaš definitivno prav!
 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Pozdravljeni
Tudi na moji mizi se je našel Lidlov mlinček Mio Moov M300. Zadevo sem po navodilih inštaliral dela tako kot tapravi mlinček dobesedno melje in to tako, da suče pri zagonu kar naprej ene teiste slike.

Pri zagonu se zažene iGO8.3.5.. premelje-prebere vse zagonske ukaze in ko pride do starting se pojavi oranžno (Golubičevo) startno okno Mio explore, potem spet prebere iGO ukaze in tako lahko melje do neskončnosti.

[Process1]
RelativePath=False
ProcessFile=\\..\\My Flash Disk\\iGO8\\iGO8.exe
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=3
Major=TRUE
WindowName=MioMap
MaxCloseMessages=10


Sys.txt

[interface]
laneinfo_signpost_enabled=1

[rawdisplay]
highres=0

[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1
backlight_manage_values = 1
backlight_max = 100
backlight_min = 0
backlight_methods = 39

 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Ja jaflešal sem diska in točno tako mapo preimenoval v iGO8 in exe feil v iGO8.exe

Kaj misliš ali ima kaj veze z kartami, ker sem dal notri NQ 4
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.310
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zemljevidi nimajo veze..Po mojem maš defektno verzijo iGO8. Vse imaš sicer ok, kar se tiče appstartupsec.ini. To da je navigacija v "loopu" nakazuje samo na to, da je iGO8 defekten ali pa hoče bolj natančen sys, saj gre za model z resolucijo 320x240. Jaz bi najprej probal s tem sys:

[gps]
port="2"
baud="57600"
set_messages=0

[interface]
laneinfo_signpost_enabled=1
resolution_dir="320_240"
show_exit=0
show_minimize=0
show_statustext=1

[folders]
content="\Storage Card\Content"

[rawdisplay]
highres=0
screen_x=320
screen_y=240

[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1
backlight_manage_values = 1
backlight_max = 100
backlight_min = 0
backlight_methods = 39

 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Tudi jaz sem sumil na iGO verzijo, sedaj ko sem dal tvoj predlagani sys zdi se mi, da smo zelo blizu, da ta enooki mlinček zalaufa.

Namreč sedaj se ne vrti kot vrtiljak ampak se pritožuje na jezik-language. V start meniju mi izpiše; Fatal error ''Initialization error: no language files ware found'', ko pretisnem OK ponovno prebere start meni in zaustavi se na omenjenemu jezikovnemu ukazu.


Ko grem gledat zararane mape v CONTENT\LANG imam Lang_English-uk_Pna in Lang_Slovenian_Pna ter ostale Lang_xxxx_Pna imam.

V iGO8\fonts imam mape: version.data, version.fnt, version.spr, version_vga.dat, version_vga.fnt in version_vga.spr,

Verjetno je potrebno v sys.txt še kaj popravit.

LP