Mio Moov M300 - povezava preko USB ne deluje

pana

Pripravnik
12. jun 2008
32
0
6
Pozdravljeni!
Imam navigacijo Mio Moov M300. Na njo sem skopiral v mapo "program files/Miomap" (ali nekaj takega) datoteke za navigacijo IGO Primo in preimenoval exe datoteko. Ko sem štartal navigacijo, mi je začel IGO delati v prvem.
Sedaj pa nastopi problem... Ko hočem navigacijo povezati z računalnikom, mi ničesar ne zazna. Hotel sem namreč gor skopirati nove karte pa nikakor ne znam priti preko USB-ja na navigacijo - zadeva gre direktno v IGO.
A mi lahko kdo prosim svetuje kaj narediti?
confused-1.gif

Hvala!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Tipična usodna napaka, na katero vedno opozarjam pri modifikacijah Mio naprav! Najbrž si šel spreminjat datoteko paths.xml, ki je na rootu flash diska naprave, namesto, da bi spremenil appstartupsec.ini ki je v mapi Program files\Miomap\.S tem si onemogočil osnovno aplikacijo AppStartupSec.exe, ki ima vpliv tudi na USB povezavo. Originalno xml datoteko se sicer s posebno skripto da restorat nazaj na flash disk preko SD kartice, ampak ti si v slepi ulici, ker Mio serije M nimajo opcije SD. Nimam pojma kako bi tole lahko rešil. Se pa spomnim, da je nekdo pred časom naredil isto napako na Mio M400, ki se mu je potem ko je že obupal, čudežno povezala po večkratnem zaporednem resetu naprave. Če to ne pomaga, izprazni baterijo do konca in jo potem spet prižgi z vstavljenim USB kablom. Če se niti potem ne bo povezala, potem je najbrž zgodba za to napravo zaključena.

Good luck
wink-1.gif
 

pana

Pripravnik
12. jun 2008
32
0
6
Pozdravljeni!

USPELO mi je rešit!! Hurra! Sem spraznil baterijo do konca, priklopil USB in... volllaa Zopet se je povezal.
Hvala vsem dobrim ljudem.

Zdaj še pa samo to prosim...

Katero datoteko spremenit in kaj spremenit in seveda kam skopirat IGO?

Hvala še enkrat.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
ksz

V roke sem dobil nov Mio Moov M300 (nekdo dobil za darilo). Sem povezal preko USB in so gor samo 3 datoteke device.sig, device.xml in PL_Log.bin. Kako ga lahko usposobim? Najraje bi gor naložil iGO.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Sem že brskal po arhivu pa ne najdem neke rešitve. Problem je, ker se navigacija niti ne naloži ampak samo kaže USB povezavo. VisualGPS sem gor skopiral, vendar ne vem kako naj zadevo startam, ker gor nimam nobene .ini datoteke, niti mape program files. Kakšna ideja?