Sprememba navigacije MioMoov400 na iGo problem???

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
369
162
43
Lp,
torej MioMoov 400, ko ga priklopiš preko USBja na PC se vidi kot zunanji disk. Potem sem brisal vsebino te navigacije in nanjo namestil iGo 8.3.5.. Zadeva lepo deluje - razen - sedaj se naprava več ne vidi na PCju kot zunanji disk.
Oba programa imata v skripti Paths v XMLu navedeno pot do lokacije in autostart. Tako se pri vklopu naprave zaženeta avtomatsko - sedaj seveda IGo.
Ker pa sedaj ne vidim IGOja kot zunanjega diska na PCju tako ne morem dopolniti vsebine (manjka datoteka z radarji.... in je to zlo moteče,.... oz. lahko škodi
redface-1.gif
)
A ima kdo idejo kako to porihtat,da se bo naprava spet vidla v PCju....
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
369
162
43
ok,.. a nobeden nič ne ve?
Oz. a je kak drug postopek (kak program al kaj) da dokopiram spedcam, poi, etc...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.346
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Tvoj zadnji problem je zdaj speedcam datoteka oz karkoli v zvezi z iGO..namreč, če si izgubil povezavo s PC-jem na modelu Moov M400, je tvoj problem precej precej večji. Sklepam, da si pobrisal oz se kakorkoli dotikal .xml datoteke in uredil zadevo tako, da se ti zdaj takoj ob zagonu zaganja iGO. Napaka, spremeniti bi moral samo poti v datoteki appstartup.ini fajlu, ki je v mapi Program files\Miomap. No to zdaj ni več važno, saj če nikakor več ne moreš povezat naprave na PC, si takorekoč zafural napravo. Ker ta model nima opcije SD preko katere bi lahko rešil zadevo, je iz mojega vidika zadeva nerešljiva. Lahko še probaš samo priklopit na različnih PC-jih, če se ti kje nasmehne sreča, da jo računalnik prepozna, vendar upanja je zelo malo. Že večkrat sem poudari, da so mio naprave najbolj delikatne za modifikacijo in potrebno je nekaj več znanja in razumevanja kako se zadeve pravilno lotit.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
369
162
43
Hja, točno takole in po moje nisem nič drugega naredil, kot prenastavil path podatke... pravzaprav je spremenjen samo tale del
<file>MobileNavigator.exe</file>

a ni nobene poti okoli (workaround)?
redface-1.gif


Original:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<paths>
<filegroup>
<name>appstartupsec</name>
<basepath>\Program Files\MioMap</basepath>
<files>
<file>AppStartupSec.exe</file>
</files>
</filegroup>
</paths>

Sprememba:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<paths>
<filegroup>
<name>appstartupsec</name>
<basepath>\Program Files</basepath>
<files>
<file>MobileNavigator.exe</file>
</files>
</filegroup>
</paths>
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.346
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Saj ravno v tem je problem, ker AppStartupSec.exe file psihično hendla obnašanjecele naprave vključno z driverji za USB, zato le ta ne sme biti kakorkoli modificiran oz celo izbisan, tako kot si naredil ti, torej da si ga preko .xml fila onemogočil. Na temo mio Moov m400 so odprte že vsaj 4 teme, kjer je opisano kje in kako se spremenijo parametri, torej v appstartup.ini fajlu, ki je v mapi Program files\Miomap in izgleda takole:

[Process1]
RelativePath=False
ProcessFile=Program Files/MioMap/MioMap.exe
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=3
Major=TRUE
WindowName=MioMap
MaxCloseMessages=10

in tukaj (glej odebeljen text) se spreminjajo poti do programa..nikoli se dotikat xml fajlov. Zdaj je kar je, in kolikor je meni znano za nastalo situacijo ni rešitve..žal
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
369
162
43
uh,...
kaj pa kako flašanje ROMa - a ta nima kake posodobitve roma in programa za flashanje?

a na kakem servisu se tega ne bi dalo flašat, če se že doma ne da....

mater, včasih bi blo dobro kaj prej prebrat.... a kaj ko sem eden tistih, ki morajo prvo probat, pol pa šele prebrat (če bi blo nujno, kar pa je skoraj vedno ...)

ma kdo bi si mislil,da se lahko s čim takim tako daleč zaštrikaš...

no ja, saj ostalo je vse na napravi, cela Evropa, vsi jeziki,... edino spedcami manjkajo.... kar pa ni dobro...

ma tukaj sem nekaj prebral, da so firmware ponovno nalagali (je za model mio400)
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=127723&whichpage=69

Citat:
It works perfectly !!!
Now I'm at R09.00.0896.STF64M

The device is now ready for usb connection with pc, the graphic is ok...
Thank you a lot!!

I share this winceimg.bin Firmware R09.00.0896.STF64M for Mio MOOV M400
http://www.4shared.com/file/pIMu0bsx/Moov_M400_NA_R09000896STF64M.html
by
Ice007

OK, sedaj samo še ne vem postopka kako to flašati....
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.346
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ravno o tem govorim, da je problem kako namestiti rom na novo, glede na to, da pri tem modelu ni opcije SD, preko katere so to ponavadi obnovi rom. Bajduvej, ta rom itak ni pravi, ker ima oznako NA (North America) zatorej je brezpredmeten. Bolj verjetno bo pravi tale: http://www.4shared.com/file/sqtuCSj-/Moov_M400FEU_R0900093064M.html

je pa edina varianta, da to naložiš s skrajno neprijazno možnostjo (a žal edino razen servisa) to je JTAG. Raztavit napravo in narediti "kratki stik" na 9. pinu, ki ga je zvežeš na GND. S tem sforsiraš opcijo update menuja, vendar spet:

1. pri tem načinu je treba biti skrajno previden, saj kontakt na napačnem pinu lahko povzroči nepopravljive posledice.
2.kako naložit rom na novo, če nimaš opcije SD niti USB povezave? Edina razlaga je, da se to da s kakšnimi home made kabli, s katerimi povežeš čipovje naprave s PC-jem, a tukaj žal nisem več domač..
wink-1.gif



aja, še demo: https://www.youtube.com/watch?v=KKM7C_6UYkw&feature=related
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
369
162
43
uh, shiiit....
tole bo pa malo preveč nad mojimi sposobnostmi....

se bom kar moral sprijazniti s stanjem v katerem je naprava, saj delujejo vsi zemljevidi, glasovno vodenje, in opozarjanje na omejitve,...

edino kar ni dodano so speedcami in pa 3d stavbe (tole sploh ni blem)...

bomo dali za v uporabo dedku, ki tako vozi po predpisih ...

edino updati map se več ne bodo dali naredit al kako? Je vsaj tukaj kaka pot okoli?....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mio Transfer ravno služi prepoznavanju Mio naprav na PC. Mogoče pa ga zazna. Itak je zasral zadevo, slabše skoraj ne more bit.
wink-1.gif
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
369
162
43
Hej, hej,...

sem že zastrigel z ušesi....

berem tukaj:
Citat:
http://www.navguide.net/igomiofan/various-articles/mio-transfer-hack/
Mio Transfer Hack

If you want to download and install new skins, voices, color maps then you need an unlocked Mio device or the Mio TransferHack. With the Mio transferhack you will be able to copy any kind of file to your Mio device.

How to install the Mio Transfer Hack:
1. Install from DVD the original Mio Transfer
2. Download the TransferHack
3. Unzip the file to the install directory where the mio transfer is located.

Now turn on your device and connect it to you pc.

Zdaj pa me zanima...
- Kje dobit vse te programe (Mio Transfer)
- kje dobit transferHack za Mio400

- zakaj ne? A ga lahko do konca uničim na ta način? Ker sedaj deluje v redu razen speedcamov?

Hvala,...
Pa upam, da bo v tej smeri kaj....
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.346
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Mio transfer hack je bil narejen predvsem za starejše mio naprave, serije C, ki se niso dale povezat s PC-jem preko standardnde povezave kot mass storage ali preko ActiveSync-a. Obstaja pa samo univerzalna različica, torej nimaš neke posebne verzije za novejše serije Moov, vsaj kolikor je meni znano.

Snameš ga lahko od tukaj: Klik. Mislim pa da deluje samo na XP.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
369
162
43
ok, hvala,...
zdaj me samo še zanima, ali lahko s tem "prisilnim priklapljanjem" do konca zakleneš zadevo? In ne deluje niti to kar je že zgoraj?

Oz. ali s tem dobiš samo dostop / ali ga ne dobiš in potlej lahko sem in tja kopiraš?

Ej, pa hvala lepa vsem....
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.346
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če ti po kakšnem čudežu uspe preko Mio transferja videt vsebino flash diska, potem boš z lahkoto rešil, sicer pa dokler nimaš povezave ga v slabše stanje ga ne moreš spravit...razen, da ti od jeze "pade" v steno.
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.346
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ne-ne-1.gif
to ni splošno pravilo wince navigacij. Ta finta deluje samo na nekaterih starejših Beckerjih. Pa tudi če bi hipotetično to bilo mogoče na Mio napravah mu tudi to nič nebi veliko koristilo, ker ne more nazaj prekopirat originalne fajle, ker pač Moov M400 nima opcije SD. Torej začaran krog in kot sem že večkrat napisal, na Mio modelih brez opcije SD, pri modificiranju ni prostora za napake.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem sedaj kar na nekaj forumih prečital,da so nekateri pustili 400-tko tako dolgo vklopljeno,da se jim je izpraznila baterija in se je sam izklopil.
Potem pa ko so ga priklopili na pc ga je prepoznalo.

Ampak še vedno velja zlato pravilo,ki se ga očitno zelo malo ljudi drži:

Prečitaj prvo raje 10 tem pred modifikacijo in šele nato naredi kot pa prečitat eno temo in potem si v temi
wink-1.gif
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
369
162
43
a bi lahko dal link od kakega od teh forumov, kjer si to prebral, jaz namreč ni ne najdem....
rolleyes-1.gif

bom pa preiskusil danes, jutri obe "novi" metodi
- s tem softwareom
- s praznitvijo baterije....

mam občutek, da bom odkril neko "uporabno" metodo,... enkrat
priden.gif