MIO Moov m400-HOWTO Igo8

mona

Zelenc'
25. nov 2010
7
0
1
Pozdravljeni

Imam Mio Navman Moov M400 Sat-Nav System - UK (kupljeno na Amazonu) in bi rad dal gor IGO8.x -zadnja verzija+karte.

A lahko prosim nekdo napise detajlne HOWTO kako to napraviti?
-kje se dobi IGO8.xx in kako instalira (link)
-kje se dobijo najbolj natančne najnovejše karte za SLO, avstrijo, italijo (link)
-kje se dobi slo jezik (govorni ukazi itd)) (link)
-če je še kaj potrebno...

Moram priznati da že nekaj časa berem ta forum in iz te poplave informacij ne morem izluščiti kako bi ta upgrade napravil.
sprasujem se.gif


Hvala

Boris
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.323
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Najprej si naredi backup cele mape MioMap nekam na PC. (pot:Flash disk\Program Files\MioMap). Nato pobriši vse obstoječe zemljevide, da sprostiš čim več prostora na napravi, saj kolikor se spomnim, ta mlinček nima opcije razširitve na SD. Ko to opraviš, naloži direktno na flash naprave iGO8 z zemljevidi in vso potrebno vsebino. Če hočeš, da se ti zdaj ob zagonu naprave zažene iGO8, moraš spremenit datoteko appstartupsec.ini v mapi \Program Files\MioMap. Popravi vrstico:

ProcessFile=Program Files/MioMap/MioMap.exe
v
ProcessFile=\..\My Flash Disk\iGO8\iGO8.exe

to je v grobem to. Če imaš dobro verzijo iGO8 in če imaš vse na svojem mestu, bi se ti moral po novem po defaultu zdaj zaganjat iGO8. Aja, popravit je treba še sys.txt v mapi iGO8, da se ti bo naprava znala povezat s sateliti. Tvoj sys.txt v iGO8 mora zgledat takole:

[gps]
port="2"
baud="57600"

[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1

 
Nazadnje urejeno:

mona

Zelenc'
25. nov 2010
7
0
1
Zivjo

hvala za info.. bom zagrizel v "kislo jabolko"
uf-1.gif


rabil bi se kje na "pasnikih" bi lahko dobil najnovejsi igo8.xx in same mape oz. vsaj imena datotek -jih bom ze sam nasel enkrat ko vem kaj iscem. (seveda bi bil vesel priporčila katere mape so za slo najboljse)

hvala

boris
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.323
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zaradi politike foruma tukaj ne boš videl povezav do strani, kjer se nahajajo takšne in drugačne nelegalne zadeve...ti bom dal pa POSREDEN namig...

Za Slovenijo je priporočljiva karta monolit 2010.07 ki jo najdeš v paketu z ostalimi vzhodno-evropskimi državami pod skupnim imenom: iGO8 R3 LOCAL PROVIDERS 2010.07 Eastern Europe maps. Pokritost Slovenije je 99%.
 

mona

Zelenc'
25. nov 2010
7
0
1
hvala vsem za info...

rabim samo še to:

katera IGO8.x instalacija/verzija je najboljsa za MIO m400 (400Mhz, 2gb, 480x272)?

hvala boris
 

mona

Zelenc'
25. nov 2010
7
0
1
Zivjo

dobil sem GPS in sedaj grizem "kislo jabolko"

mio.jpg so fajli ki so bili gor na GPS-ju mio1.jpg pa je iGO8 z mapami. Kam skopiram igo8? direktno na root in potem spremenim nastavitve kot opisano zgoraj?

prosim za pomoč

lp

aboris
1072740-mio.jpg
 

Priponke

  • 1072740-mio.jpg
    1072740-mio.jpg
    91,5 KB · Ogledi: 708

mona

Zelenc'
25. nov 2010
7
0
1
ok skopiral sem po navodilih zadevo in ne dela mio2.jpg so sedaj datoteke na GPS-ju

moj appstartupsec.ini pa s nahaja F:\Program Files\Navman\ in zgled tako:


[Process1]
RelativePath=TRUE
ProcessFile=\..\iGO8\iGO8.exe
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=SmartST_CEDbg.exe
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=3
Major=TRUE
WindowName=SmartST_CE
MaxCloseMessages=10


sem kaj narobe naredil?
1072784-mio2.jpg
 

Priponke

  • 1072784-mio2.jpg
    1072784-mio2.jpg
    27,2 KB · Ogledi: 728

mona

Zelenc'
25. nov 2010
7
0
1
[Process1]
RelativePath=TRUE
ProcessFile=SmartST_CE.exe
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=SmartST_CEDbg.exe
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=3
Major=TRUE
WindowName=SmartST_CE
MaxCloseMessages=10
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.323
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ne-ne-1.gif


Pri mio napravah (no vsaj pri dveh modelih ki sem jih imel v rokah), ne pali finta s preimenovanjem datotek in map. Recimo v tem primeru so bili podatki za default navigacijo razbiti v različnih direktorijih, zato je bil pomemben appstartupsec.ini ki je z zapisanimi parametri hendlal zagon. Dejansko je bilo treba modificirat zapis in s tem dopovedat napravi kaj in kje naj executa. Tole je bil pravilen ukaz da se mu po defaultu zažene iGO8, brez dodatne navlake oz brez shella:

Process1]
RelativePath=FALSE
ProcessFile=\\..\\My Flash Disk\\IGO8\\igo8.exe

ostale vrstice pa smo pobrisali.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja maš prav to so novi Spiriti. Sem pozabil da sem jaz to delal z unlock programom, potem pa imaš original + vse ostalo gor.
wink-1.gif
 

nightfire

Pripravnik
4. sep 2007
857
0
16
MB
sem poskuso po tem postopku na MIO Moov 200 pa ne dela
sedaj pa nevem če mam IGO pravi ali kaj da ne zažene ničesar
lahko prosim za pomoč
 

nightfire

Pripravnik
4. sep 2007
857
0
16
MB
po dolgem času še vedno ne spravim v pogon
ne zažene igo
ima kdo kakšno idejo
pokaže samo sliko mio in tam ostane