mimovrste

tomi

Guru
1. sep 2007
17.994
9.117
113
39
MB
ja samo ti pa dobiš vrnjeno kupnino za nov izdelek ? se pravi ko jebe trgovca, naj on požre ta popust
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.744
2.101
113
samo v opomin kaj pravi zakon

Pri pogodbah sklenjenih na daljavo imajo potrošniki možnost, da v roku 14 dni od nakupa oz. od prejema izdelka odstopijo od pogodbe brez navedbe razloga in vrnejo izdelek (43.č člen Zakona o varstvu potrošnikov, ZVPot). Izdelek se mora vrniti nepoškodovan, praviloma v originalni embalaži ter v nespremenjeni količini v 14 dneh od odstopa od pogodbe.

Namen odstopa od pogodbe na daljavo je omogočiti, da potrošnik brezplačno preveri kupljeno blago – ogled in preizkus izdelka v obsegu, kot je to nujno potrebno za ugotovitev dejanskega stanja in lastnosti. Potrebno je poudariti, da v kolikor določene lastnosti oz. neskladnosti izhajajo že iz navodil za uporabo, oz. iz tehnične specifikacije, potem raba izdelka ni nujno potrebna za ugotovitev navedenega. Potrošnik lahko blago pregleda v enaki meri kot bi lahko storil v trgovini. Vsakršno nadaljnje "preizkušanje" oziroma očitna uporaba izdelka pomeni odgovornost potrošnika za zmanjšano vrednost blaga.

Poleg morebitne odgovornosti za zmanjšano vrednost blaga je edini strošek, ki lahko bremeni potrošnika v zvezi z odstopom od pogodbe, neposreden strošek vračila blaga - poštnina.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Za minus 40€ cene novega na mimovrste. Ga pa on nima vec, ker ga je vrnil. Tale na mimovrste je bil njegov
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Trgovina gre pri takih odprtih zadevah skoraj vedno v minus. Je bolj pomembno, da se artikla z "napako" čimprej znebiš, kot pa da ti pol leta stoji v skladišču.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.905
3.026
113
Aha razumem..se mi.je zazdelo, da tako visoke marze pa vseeno ne more imet.

Zadnjič sem kupil huawei GT uro. Stane 250€. lahko bi jo sicer vzel tudi prek amazona kjer je bila 170$ ampak se mi ne da potem še s carinami in podobnim. Pa imeli so celo akcijo za 149$. Tako da marže pri nas niso tako nizke.
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Kaj pa si ti tak hud, saj jim nisem izgube naredil, malo preberi nazaj, zakaj sem vrnil :rolleyes:
Ja tako kot je tomi rekel, davek ni marza...so imeli kakih 33 eur manj, zato pravis, da so na nuli s tem?
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.744
2.101
113
nisem hud samo mi gre na živce miselnost kako so trgovci zato, da lupijo in tudi ti se čudiš kako veliko maržo imajo za primer tvojega štrajfixa, zato te še enkrat vprašam ali se ti resnično zdi njihova marža visoka? pri 310eur prodajne cene 33eur rvcja
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Kaj pa vem..je pa ni. V primerjavi z racunalnistvom je verjetno dosti, ampak so prodajne kolicine veliko manjse. Sicer pa glede na to, kako so se razsirili v letih, jim slabo tudi ne gre oz. so marze zadovoljive. Ne rabijo jamrat, mi pa lahko :evil:
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Kaj so oni tu? Posrednik? Ker ce je produky njihov in so ga dobili od uvoznika za trgovino na debelo, ze nimajo 30eur dobicka po enem kosu za 300eur.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.744
2.101
113
Kaj pa vem..je pa ni. V primerjavi z racunalnistvom je verjetno dosti, ampak so prodajne kolicine veliko manjse. Sicer pa glede na to, kako so se razsirili v letih, jim slabo tudi ne gre oz. so marze zadovoljive. Ne rabijo jamrat, mi pa lahko :evil:
koliko pa so marže v računalništvu?