mimovrste

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Ko vračate rabljeno blago poveste da je že uporabljeno?
In kako reagirate ko vi plačate nov izdelek, dobite pa že uporabljenega?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

B81

22. jul 2007
34.533
8.975
113
Ko vračate rabljeno blago poveste da je že uporabljeno?
In kako reagirate ko vi plačate nov izdelek, dobite pa že uporabljenega?
V Conradu sem povedal in niso komplicirali, sicer pa se ni nic videlo nikjer, razen kolesca imajo malce praskic, ker so plasticna pri obeh...
Tu pa ne vem, kaj bo. Mocnejsega sem ze narocil in pac bo kaj bo. Ce ne bodo vzeli, ga bom pac obdrzal.
Ce dobim rabljeno, popeezdim :evil:
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
V Conradu sem povedal in niso komplicirali, sicer pa se ni nic videlo nikjer, razen kolesca imajo malce praskic, ker so plasticna pri obeh...
Tu pa ne vem, kaj bo. Mocnejsega sem ze narocil in pac bo kaj bo. Ce ne bodo vzeli, ga bom pac obdrzal.
Ce dobim rabljeno, popeezdim :evil:
Pa boš rekel da si sporobal, pa ti je prešvoh?
Sicer pa, ja, skoraj ziher da bodo vzeli nazaj in prodali naprej po nižji ceni in z opombo odprta embalaža. Upam vsaj. :cool:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Tu bi vprasal glede vrnitve stvari na MM.

Po telefonu ni znala povedat, hotel sem vrnit stvar in kupit isto, ampak mocnejso stvar (Karcher). Je rekla, naj naredim vrnitev, odstop od pogodbe in vzamem drugega.
Vprasanje: sem testiral dejansko 5 minut, potem pospravil. Se to kaj komplicira?

Hvala
Od kje ti informacija da mora biti nerabljen. Kaj pa tisti 14 dnevni rok za vračilo ob nakupih preko spleta?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Hanzi,
daj se postavi v kožo da ti nekaj prodaš, dobiš vrnjeno rabljeno, katero ne boš mogel več prodati z dobičkom ampak z izgubo 50€ in da se ti to zgodi pri 8000 kupcih...
pošteno, po moje bi popizdil na celi črti, morda propadel...
ne zagovarjam nikogar, pošteno se mi zdi da če kupiš preko spleta da vrneš v 14 dneh, ampak eni to izkoriščajo. ne govorim zdaj za ta primer.
na enem forumu se je en hvalo, kako si naroči kao ful dobre cunje, jih obleče v petek zvečer da je frajer v diskoti, pol pa vrne v ponedeljek..., da naročuje preko amazona in pol javlja reklamacije in kao mu dajo zastonj, itd. torej izkoriščanje tega člena " vrneš 14 dni od nakupa"
Tak da, če bi od mene kupil tv in ga naslednji dan vrnil- ni problema, če pa su kupil od mene flajšmašino in mi jo drug dan vrneš, je pa ne bi vzel...ker je nihče ne bi kupil
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in sad

B81

22. jul 2007
34.533
8.975
113
Hanzi,
daj se postavi v kožo da ti nekaj prodaš, dobiš vrnjeno rabljeno, katero ne boš mogel več prodati z dobičkom ampak z izgubo 50€ in da se ti to zgodi pri 8000 kupcih...
pošteno, po moje bi popizdil na celi črti, morda propadel...
ne zagovarjam nikogar, pošteno se mi zdi da če kupiš preko spleta da vrneš v 14 dneh, ampak eni to izkoriščajo. ne govorim zdaj za ta primer.
na enem forumu se je en hvalo, kako si naroči kao ful dobre cunje, jih obleče v petek zvečer da je frajer v diskoti, pol pa vrne v ponedeljek..., da naročuje preko amazona in pol javlja reklamacije in kao mu dajo zastonj, itd. torej izkoriščanje tega člena " vrneš 14 dni od nakupa"
Tak da, če bi od mene kupil tv in ga naslednji dan vrnil- ni problema, če pa su kupil od mene flajšmašino in mi jo drug dan vrneš, je pa ne bi vzel...ker je nihče ne bi kupil
Se strinjam, seveda. Cudno sploh, da lahko kaj vrnes, sam ze ne bi vzel rabljenega, zato pa sem jih klical in vprasal.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
hvala. Ja ta je premočan za to kar potrebujem.
vsekakor, upak da ti bo nov dobro služil dolgo let brez problemov. in da ti tega seveda vzamejo brez problema nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Zino
Seveda se strinjam tudi z tabo.
Ne boš verjel, osebno se nisem izkoristil te opcije, tako da jaz nim eden izmed tistih ki kupi cunjo, gre v petek ven, v ponedeljek pa.vrne.
Dash camera kupljena na mv ima dve napaki , pa se mi nekako niti garancije ne da a uveljavlja za to. Mogoče enkrat....če ni garancija že mimo....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Podobno izkušnjo kot s tem karcherhem imam z Lidl sesalcem za pepel.
Lahko bi ga vrnil v lidl, pa ga nekako nisem. Leži ob peči, da ga predelam v ciklona, pa se mi ne ljubi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
258
113
Hanzi,
daj se postavi v kožo da ti nekaj prodaš, dobiš vrnjeno rabljeno, katero ne boš mogel več prodati z dobičkom ampak z izgubo 50€ in da se ti to zgodi pri 8000 kupcih...
pošteno, po moje bi popizdil na celi črti, morda propadel...
ne zagovarjam nikogar, pošteno se mi zdi da če kupiš preko spleta da vrneš v 14 dneh, ampak eni to izkoriščajo. ne govorim zdaj za ta primer.
na enem forumu se je en hvalo, kako si naroči kao ful dobre cunje, jih obleče v petek zvečer da je frajer v diskoti, pol pa vrne v ponedeljek..., da naročuje preko amazona in pol javlja reklamacije in kao mu dajo zastonj, itd. torej izkoriščanje tega člena " vrneš 14 dni od nakupa"
Tak da, če bi od mene kupil tv in ga naslednji dan vrnil- ni problema, če pa su kupil od mene flajšmašino in mi jo drug dan vrneš, je pa ne bi vzel...ker je nihče ne bi kupil

a dejdej. v ceno je tudi to vracunano. kaksen minus? kater trgovec je z minusom prodal izdelek??

vrnjen izdelek se proda s popustom kot "odprta embalaza", se najde na MM vedno kak tak izdelek. kupec ve, da je bil izdelek verjetno tudi uporabljen.

drugo pa je, ce bi zavajali in prodali izdelek kot nov, to je potem ze goljufija.

tale tvoj s foruma, ce bi bilo to res, bi hitro dobil oznako kot tecen kupec... in potem te tudi prodajalci malo drugace spremljajo.