Mikrovalovka - kje in katera?

igi

Guru
13. okt 2007
5.406
1.023
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

O super, hvala ti za tole informacijo.


Inverterska mikrovalovka. I want.
cheer.gif


Igi? Sevlje?

Jah vidiš... sem se tudi sam nekaj naučil.... imam eno matrix za kakšnih 70€ in za kruh odtaliti in vodo pogreti je OK. Za druga jo pa ne uporabljam. Še najbolj pa pogrešam eno izpred 10 let. Sem jo kupil v AT, v Metroju. Čisto navadno Silvo za 20€. Brez vseh gril in podobnih zadev. Jst imam občutek, da tista je pa res delala dosti bolje
smile-1.gif
se mi zdi da je bil kos kruha odtaljen v 7 sekundah. Sedaj pa rabim 20+
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

O super, hvala ti za tole informacijo.


Inverterska mikrovalovka. I want.
cheer.gif


Igi? Sevlje?

No to pa prvič slišim.
smile-1.gif

Kar vidim uvoznike, kako bodo debelo gledali, če jih grem jutri klicat za invertersko mikrovalovno
grin1.gif


No če kaj izvem sporočim.

lp
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Panasonic ima kar precej inverter modelov. Lahko preveriš na spletni strani... Tudi drugi proizvajalci imajo inverter modele, samo pozanimat se je potrebno malo
wink-1.gif
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
obvezno kupi tako s crisp krožnikom, ki omogoča pipravo hrustlavih toplih sendvičev in ostalega (npr pic)
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Ena stvar, zaradi katere bom novo mikrovalovko najbolj uporabljal.....za gretje "blatnega" termoforja čez zimo, to je pa zakon zadevca.. Občasno še za kakšno tajanje in gretje kakšne rižotke, ki po gretju v mikro ostane še dokaj normalna po gretju v posodi pa se prepeče in izsuši.

Moja uporablja še za gretje mleka zjutraj za kosmiče, čokolino, musli.....za kakšno odtajevanje če se spomniš, da moraš na hitro nekaj skuhat in je še zmrznjeno, in za take male malenkosti.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.198
311
83
Bi dodal.Pred cca 10 leti so obstajale Moulinex mikrovalovke kombinirana z navadno ventilatorko pecico. Ali obstajao se taksnega tipa?Sem pred casom iskal a nikjer naletu.Hvala za pomoc.
Sicer pa res kolk ima mikrovalovka rok trajanja in kako preverit ce je "diht" ?
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

A Moulinex sploh še obstaja? Pred časom sem zasledil, da naj bi šli v stečaj...


Kar pa se "dihtanja" tiče: Faradayeva kletka za 2,5 Ghz EMV je lahko precej naluknjana in bo še vedno držala. Valovna dolžina pri tej frekvenci je namreč približno 6cm. Zato tudi ni nikjer nobenih tesnil. Dokler nimaš večcentimetrske reže pri vratcih in/ali počene šipe, je vse ok.
smile-1.gif
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.198
311
83
Sem napisal za Moulinex da je ze stara roba.Ce masina brenci in piha pa vse sveti potem je vse ok.Se pravi so mikrovalovke dokaj nekvarljiva roba.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Knock, knock. Kot sem napisal... 15 let že dela. Malo je glasna, pihanje je normalno (če neha pihat, takrat je nevarno, da se magnetron pregreje).
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>Bi dodal.Pred cca 10 leti so obstajale Moulinex mikrovalovke kombinirana z navadno ventilatorko pecico. Ali obstajao se taksnega tipa?

Pred letom in pol sem nabavila od Whirlpoola model JT 359, ki ima mikrovale, žar in funkcijo navadne ventilatorske pečice.

http://www.whirlpool.co.uk/app.cnt/whr/en_GB/pageid/pgwpproddtl001/catid/1/subcatid/5/prodid/24964

Bila je v akciji -40 % oz. v odprodaji starega modela (znižana cena je bila cca 240 €).

Najbrž imajo zdaj kakšen novejši model.

Tale "kišta" mi že od nakupa odlično nadomešča tudi navadno pečico.
cool-1.gif