Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

Floki

Guru
6. sep 2007
9.896
3.020
113
Danes ne upaš na cesti nuditi prve pomoči ob nesreči, ker si ob tem avtomatsko že soudeležen in odgovoren, če ga boš neprimerno premaknil in mu spahnil še tisto, kar je bilo prej celo.

Saj z drugim se strinjam. Ampak a kdo dejansko pozna primer da je nekdo plačal kazen zato ker je poskušal nekomu rešit življenje pa ga je poškodoval. Ker jaz ga ne pa tudi še nisem slišal da bi kdo na sodišču dejansko dobil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.437
113
Ne
Če ne boš pomagal boš najebal.

Če pa boš pa ne , ne vem od kot ta fama. sicer pa pokličeš 112 in te bodo že vodili po postopku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne da - če ne boš pomagal, ampak če boš in se bo vmes našel nek you tube pametnjakovič, ki ti mirno dokazuje, da nisi nudil prve pomoči najmanj 100% primerno. Ker si laik z zgolj nekajurnim tečajem v zadnjih ... 10 ali 20 letih, nisi niti 20% učinkovit, torej ti lahko naprti kakršnokoli svinjarijo, ga ni sodnika, ki bi šel sodit v tvojo korist, pa če si imel še tako dobre namene takrat v sili.

Danes te sme čisto vsak izigravati, kdor ima pravkar 5 minut časa. Pravosodje se bo pa pomaknilo tja, kjer je večja verjetnost kaj zaslužiti in niti pod približno ne v smer človečnosti.

Glede državnosti in njene trenutne ureditve je pa popolnoma enako. Kdor tega ne vidi, je - mlad, nor ali pa državni uslužbenec.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...Kdor tega ne vidi, je - mlad, nor ali pa državni uslužbenec.
Pozabil si, da je lahko tudi druge vrste parazit :zardelalter: :evil:
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...Kdor tega ne vidi, je - mlad, nor ali pa državni uslužbenec.
Pozabil si, da je lahko tudi druge vrste parazit :zardelalter: :evil:
... ne vem zakaj me to spominja na nekatere osebke tu na forumu :nigladek:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.983
9.100
113
39
MB
saj že statistično gledano jih more bit tu nekaj parazitov ... erm državnih uslužbencev :cool:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej, zakaj bi se sekiral? Znajt se je treba. Danasnji 30 letni podmladek bo stanje itak se bolj zajebal, kot je ze.
Neke resitve pa ni za prebrat iz tvojih postov.

Kot sem že nekajkrat napisal, si - ali premlad, ali nor, ali pa državni uslužbenec. V glavnem nek konjoslav.

Kolikokrat sem že, ter kolikokrat bo še treba, zahtevati v tej državi, da so v življenju nujno prisotne tudi dolžnosti, ne samo pravice? !

Dolžnosti država terja samo od nas, državljanov, ko je treba plačati neko kazen. Najpogosteje na cesti, ker je najlažje izterljiva.
Odgovornosti pa ne, bogvaruj :zavijazocmi: ! Državni uslužbenec, pijavka z dosmrtnim mandatom (saj ga ščiti zakon o delovnih razmerjih) samo izvaja veljavne zakone, torej VSE zakone sprejete do sedaj, (v splošnem se vsi izpodbijajo eden drugega, tako da na koncu vsaka utemeljena tožba propade ali zastara), odgovoren pa tak delavec ni, saj "je zgolj opravljal svoje delo", po opisih in nalogah svojega šihta. :nigladek:

Kolikokrat bo še treba napisati, da bo jasno tebi in tvojim, da je rešitev zelo preprosta? Da smo Slovenijo šli narest ravno zato, da bi se vendarle znebili tistega tvojega balkanskega : "Znajt se je treba" ?

Koj kjuratz, prekleti balkan in njegova čefurska miselnost. Najlažje je švercati in lagati, če te pa že dobijo, te pa zakonodaja ščiti ! :nigladek: Marš ! Slovenija ni balkan, nikoli ni bila in nikoli ne bo! :gorjaca:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

B81

22. jul 2007
34.516
8.961
113
Kako se zahtevajo dolznosti od koritnikov? Na kak nacin?

Pa sam se itak strinjam z vecino napisanega, ne vem, zakaj taka galama. Glede na uro posta zgleda, da te nekdo razpizdo v ostariji...pa se vedno: govoris kot sarec. Razprava brez meja, resitve pa nobene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

Rešitev je narediti čistko v zakonodaji. Je to tako težko razumeti?

Štos je pa, da imamo 1/3 zaposlenih ljudi v javnih službah :fredi: . Kje boš našel mandeljca, ki bi samega sebe ustrelil v koleno, zradiral privilegije ki so si jih sami sebi prizakonili, si naredili varne službe, ki so same sebi namen?

Pri nas je 15 ljudi v javnih jaslih, ter 5 ljudi ki morajo teh 15 futrati. Ker denarja ni dovolj, teh 15 ljudi terorizira ostalih 5 z razno kaznovalno politiko, najraje na cesti saj je tam najlažje pokasirati denar, ter skozi inšpekcijske preglede, kjer najdejo metlo prislonjeno na gasilnik.

To stanje - ne vem kako in kdo bi ga lahko presekal. Najenostavneje bi bilo državo podreti in nanovo postaviti.
 

B81

22. jul 2007
34.516
8.961
113
Ok. Ne morm verjet, da bom to napisal, ampak...poznas kak malo bolj mirn nacin kot "podret drzavo"?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne poznam. Oz. ne vem, kako se prepriča voluharje, da bi si sami sebi spodrezali vejo.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
584
113
Ne poznam. Oz. ne vem, kako se prepriča voluharje, da bi si sami sebi spodrezali vejo.
Veva oba prjatu moj, kako se to takoj reši, sam ni za u javnost
približno enako kot bi se dalo rešiti “tuje”investicije, pa nepojasnjen izvor, pa neplačevanje davkov, pa stečaji, sam se pa fura u mačku, zvezdici in črnem knjičku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Matey

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.320
2.269
113
In vse kar je hotel je dobra beseda v trenutku, ko mu je ilegalec - ki se ga zagovarja - uniču avto.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pozabil si, da je lahko tudi druge vrste parazit :zardelalter: :evil:
... ne vem zakaj me to spominja na nekatere osebke tu na forumu :nigladek:
Končno si spoznal aliena. :aplauz:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.896
3.020
113
Ne da - če ne boš pomagal, ampak če boš in se bo vmes našel nek you tube pametnjakovič, ki ti mirno dokazuje, da nisi nudil prve pomoči najmanj 100% primerno. Ker si laik z zgolj nekajurnim tečajem v zadnjih ... 10 ali 20 letih, nisi niti 20% učinkovit, torej ti lahko naprti kakršnokoli svinjarijo, ga ni sodnika, ki bi šel sodit v tvojo korist, pa če si imel še tako dobre namene takrat v sili.

Danes te sme čisto vsak izigravati, kdor ima pravkar 5 minut časa. Pravosodje se bo pa pomaknilo tja, kjer je večja verjetnost kaj zaslužiti in niti pod približno ne v smer človečnosti.

Glede državnosti in njene trenutne ureditve je pa popolnoma enako. Kdor tega ne vidi, je - mlad, nor ali pa državni uslužbenec.

Tule se pa popolnoma motiš. Ni ga sodnika ki te bo obsodil če si nekomu ponudil nujno pomoč pa je šlo nekaj narobe. Lahko pa najdeš primer kjer je bil kdo obsojen.... Ampak mislim da ga boš pri nas zastonj iskal.

Edit
Pred nekaj leti

“Zavedati se je treba, da je kazensko odgovoren tisti, ki ne pomaga. Kot laik imaš na kraju nesreče vedno možnost, tudi če ne znaš sam pomagati, da pokličeš na pomoč, da pokličeš 112. To bi moral znati vsak. Če to primarno pomoč zavrneš, si lahko obsojen na do 6 mesecev zapora, zdravstveni delavci pa na do 5 let. V nasprotnem primeru - če si torej naredil vse, kar je bilo v tvojih močeh - te nihče ne more kazensko preganjati,” zavrača zmotna prepričanja.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: erikson in Matey

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Kriminalisti Sektorja kriminalistične policije Policijske uprave Koper so
16. 10. 2019 izvedli zaključno akcijo v dlje časa trajajoči kriminalistični
preiskavi, ki jo je usmerjalo Okrožno državno tožilstvo v Kopru in v okviru
katere se je z mednarodnim sodelovanjem in z uporabo prikritih
preiskovalnih ukrepov preiskovalo člane dobro organizirane mednarodne
kriminalne združbe, ki se je že dlje časa ukvarjala s tihotapljenjem
ilegalnih prebežnikov z območja Bosne in Hercegovine in Srbije preko
Hrvaške in Slovenije v Italijo.
V sodelovanju s policijami BIH, Hrvaške in Italije ter Europola je bila
prekinjena ilegalna dejavnost kriminalne združbe, katere člani so delovali
na območju navedenih držav in tudi na območju PU Koper.
Ugotovljeno je bilo, da kriminalno združbo v Sloveniji, z različnimi
vlogami v združbi, sestavljajo:


28-letni drž. Slovenije z območja UE Piran (organizator tihotapljenj in
izvajalec predhodnic vozilom, s katerimi se je izvajalo tihotapljenje),
28-letni drž. Srbije, ki je neprijavljen bival na območju Portoroža (vodič
ilegalnih prebežnikov preko državne meje),
37-letni drž. Slovenije z območja Portoroža (prevoznik ilegalnih
prebežnikov),
22-letni drž. Srbije, ki je neprijavljen bival na območju Portoroža
(predhodnica vozilom, s katerimi se je izvajalo tihotapljenje),
21-letni drž. Srbije, ki je neprijavljen bival na območju Portoroža
(prevoznik ilegalnih prebežnikov),
36-letni drž. Srbije, ki je neprijavljen bival na območju Portoroža
(prevoznik ilegalnih prebežnikov),
37-letni drž. Srbije, ki je neprijavljen bival na območju Portoroža
(prevoznik ilegalnih prebežnikov),
27-letni drž. Hrvaške, ki je neprijavljen bival na območju Portoroža
(prevoznik ilegalnih prebežnikov),
43-letni drž. Slovenije z območja Kopra (prevoznik ilegalnih prebežnikov),
24-letni drž. Slovenije z območja Domžal (prevoznik ilegalnih prebežnikov).

Ocenjuje se, da je kriminalna združba pridobila približno 450.000 €
protipravne premoženjske koristi, pri čemer so si člani združbe zaslužek
delili glede na vlogo v kriminalni združbi. Cena tihotapljenja posameznega
ilegalnega prebežnika je namreč znašala od 1500 pa vse do 3000 € po osebi.
Že med preiskavo je bil zoper 4 člane združbe odrejen pripor, saj so bili
prijeti med prevozi ilegalnih prebežnikov, in sicer 21-letnemu drž. Srbije,
36-letnemu drž. Srbije, 37-letnemu drž. Srbije in 27 letnemu drž. Hrvaške,
vsi so neprijavljeni bivali na območju Portoroža.

 
  • Všeč mi je
Reactions: zobatec

B81

22. jul 2007
34.516
8.961
113
Se vedno ne vemo, od kod ilegalcem denar za tihotapce? Ce so jim ze nasi vzeli, so jim verjetno tudi ze na vzhodu. Morjo imet visok standard tamle, cudno, da silijo na slabse.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Se vedno ne vemo, od kod ilegalcem denar za tihotapce? Ce so jim ze nasi vzeli, so jim verjetno tudi ze na vzhodu. Morjo imet visok standard tamle, cudno, da silijo na slabse.

saj so placani za to, da grejo v evropo. za vsako ceno. nobena cena ni previsoka za to ...

zadaj so visji cilji. ki jih nihce noce videti ... EU je pa itak slepa ...

kot nasi ... saj se ve kdo