Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
No da dodam še svoj "doživljaj" od prejšnjega weekenda ko sem bil v Cazinu...

Migrante imaš sporadično po mestu....ponavadi okol tržnic in shopping centrov...pač tam kjer se zbirajo tudi ljudje...jasno pač tako lazje izprosijo kak drobiž...

No in gremo mi v shopping...in na parkingu "Mister mister...." kako ste itd (presenetljivo hitro so se naučili bosanski jezik moram rečt...vsaj osnove pač kako ste/a imate kaj drobiža/...pri nas kaj takega ne doživiš od Srba ki tukaj zivi že trideset godina :)

In mu kolega zemo (domačin) da "bakšiš" in mu reče čuvaj mi avto....nije problem mister....odpre zadrgo na jakni...in vn na hitro pokuka cev z nišanom...

No naprej nismo veliko razglabljali ali je bil gun fejk ali originalen iz lokalnega črnega trga....

Uglavnem avto je bil nedotaknjen....mi smo opravili nakupe...

Tu da pa mislit ko razni erikson bizi & Co. začnejo kaj po leftardovsko se norca delat iz tega da so te migrantje .... dim
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Zima prihaja.



lahko nabavijo apače oziroma karkoli, tile naši policaji razen radarja postavljati drugega itak ne znajo, meja je pa luknjasta ko švicarski sir
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No da dodam še svoj "doživljaj" od prejšnjega weekenda ko sem bil v Cazinu...

Migrante imaš sporadično po mestu....ponavadi okol tržnic in shopping centrov...pač tam kjer se zbirajo tudi ljudje...jasno pač tako lazje izprosijo kak drobiž...

No in gremo mi v shopping...in na parkingu "Mister mister...." kako ste itd (presenetljivo hitro so se naučili bosanski jezik moram rečt...vsaj osnove pač kako ste/a imate kaj drobiža/...pri nas kaj takega ne doživiš od Srba ki tukaj zivi že trideset godina :)

In mu kolega zemo (domačin) da "bakšiš" in mu reče čuvaj mi avto....nije problem mister....odpre zadrgo na jakni...in vn na hitro pokuka cev z nišanom...

No naprej nismo veliko razglabljali ali je bil gun fejk ali originalen iz lokalnega črnega trga....

Uglavnem avto je bil nedotaknjen....mi smo opravili nakupe...

Tu da pa mislit ko razni erikson bizi & Co. začnejo kaj po leftardovsko se norca delat iz tega da so te migrantje .... dim


Čisto lepo smo do sedaj živeli brez njih. In vi nekateri nam jih predstavljate kot nekaj pozitivnega! :mad:

70 let po drugi svetovni smo gradili kulturo človečnosti, strpnosti, nenasilja. Odraščali smo v okolju - sami smo si ga zgradili takega, namreč da smeš živeti mirno, brez strahov in traum, da se ti bo nekaj neprijetnega zgodilo, ker smo vsi gradili to okolje. Danes se prerekam z ženo, ker ji ne paše, da imam bowie nož v avtu. Ker je baje "kaznivo" itd?

V čisto prvem je, da je to orodje, ki ga potrebujem. Za nekega prepotentneža obrihtat pa mi čisto zadostuje navadno krepelo. Toda - zakaj se moram v lastni državi, ki sem jo sam zgradil, nenadoma bati "prepotentnežev" ?
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Čisto lepo smo do sedaj živeli brez njih. In vi nekateri nam jih predstavljate kot nekaj pozitivnega! :mad:

70 let po drugi svetovni smo gradili kulturo človečnosti, strpnosti, nenasilja. Odraščali smo v okolju - sami smo si ga zgradili takega, namreč da smeš živeti mirno, brez strahov in traum, da se ti bo nekaj neprijetnega zgodilo, ker smo vsi gradili to okolje. Danes se prerekam z ženo, ker ji ne paše, da imam bowie nož v avtu. Ker je baje "kaznivo" itd?

V čisto prvem je, da je to orodje, ki ga potrebujem. Za nekega prepotentneža obrihtat pa mi čisto zadostuje navadno krepelo. Toda - zakaj se moram v lastni državi, ki sem jo sam zgradil, nenadoma bati "prepotentnežev" ?
Ker to ni vec tvoja drzava, ker si jo prepustil drugim, in to na volitvah skozi vsa leta...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

Naslednja zadeva : zelo smo delali na preprečevanju beračenja. Sedaj se pa nekje v Bosni, torej precej blizu, gredo "mafijska posla" :nigladek: , češ - tule imaš malce bakšiša in mi čuvaj avto?

To je mafijski posel. To je svet izkoreninjal v 30. letih prejšnjega stoletja. Sedaj se pa tule pojavljate nostalgiki, ki bi trgovali z bakšišem za nepotrebno delo in s prodajanjem ceglov? :nigladek:

Kdo je tu nor? Poleg Merkelce in njene zalege?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ker to ni vec tvoja drzava, ker si jo prepustil drugim, in to na volitvah skozi vsa leta...

Kaj misliš da jo bom dal Janši? :nigladek:
Sem mu jo nekoč dal, za 4 leta, pa je naredil samo to : odstranil prejšnje tatove in nastavil nove, svoje. Ki so bili še hujši od prejšnjih, saj so se morali v tistih štirih letih šele učiti.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Danes lahko nastavim na čelo države kogarkoli, lahko tazadnjega berača ki je zares neomadeževan. Pa ne bo mogel napraviti nič, saj so si voluharji spisali zakonodajo "na mero". Lahko se na trepalnice postaviš, pa bo čisto vsako dejanje protizakonito in se ga bo dalo izpodbijat, razen prometnih prekrškov. :nigladek:
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Danes lahko nastavim na čelo države kogarkoli, lahko tazadnjega berača ki je zares neomadeževan. Pa ne bo mogel napraviti nič, saj so si voluharji spisali zakonodajo "na mero". Lahko se na trepalnice postaviš, pa bo čisto vsako dejanje protizakonito in se ga bo dalo izpodbijat, razen prometnih prekrškov. :nigladek:
Se strinjam. Ni cistih ljudi pri nas, kdorkoli pride, je ze usran ali ga pa userjejo prej kot v letu dni...
Aja, ne jansi, potem je isto...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tudi če bi bilo ja jansi, bi bilo isto. Smo že imeli nekoč.

Janša je politično truplo, ki je čisto prvi odgovoren, da imamo stanje kot je. On je vpeljal revanšizem. Njegova osnovna politika je "Deli in vladaj !" Kdor to zagovarja, je bolan na umu. :nigladek:
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Tudi če bi bilo ja jansi, bi bilo isto. Smo že imeli nekoč.

Janša je politično truplo, ki je čisto prvi odgovoren, da imamo stanje kot je. On je vpeljal revanšizem. Njegova osnovna politika je "Deli in vladaj !" Kdor to zagovarja, je bolan na umu. :nigladek:
Potemtakem sklepam, da nisi hodil na volitve od drugega mandata dalje...

IMO je skoda Peceta in Logarja...stari nocejo odnehat, mladi pa, ki so zaenkrat se neumazani, pa nikamor ne pridejo. Potem pa imas se veseliko DL, ki pa ni nicemur podobna.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Lahko pa skličeš skupaj naslednjo rundo podmladka in greste pred parlament zmetat še nekaj granitnih kock - tisti tam notri se namreč ne bojijo ničesar drugega na svetu. :fredi:

Ko bodo pa novinarji zopet obsodili, da je to vandalizem, pa še enkrat, s korobačem po istem mestu, od sredi ušes pa do konca repa!

Upam da razumeš. Upanja pa itak ni kaj veliko ... so nas uspeli preveč skregati :zavijazocmi: .
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej se je treba boriti proti zakonodaji. Ne proti vršilcem zakonodaje.

Pa - od tistih, ki so dosedajšnjo zakonodajo uvedli, terjati odgovornost.
To stoprocentno ni bil Tito. Njegovi nasledniki pa.

Pišem zato, ker imate nekateri polne gobce kritik čez prejšnji sistem - pa je bil za človeka (državljana) mnogo pravičnejši, kot je pa danes.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
To potem pomeni, da še zaradi nostalgije vedno podpiras "Pa - od tistih, ki so dosedajšnjo zakonodajo uvedli, terjati odgovornost" in rogovilis krizem krazem.

Na dveh stolih se pac ne da sedet. Ne bi rad volil ne janseta, valda ne jelincica, sklepam da tudi ne sarca, kaj pa bi sploh rad? Ostane se samo drzavna nepokorscina in/ali ulica. Tako se tebe bere.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

To ni nostalgija ! Ali sediš na ušesih? Nekoč smo imeli močno in homogeno državo. Imeli smo vrednote, ki jih danes ni več (človek ne more verjeti, da je to možno :zavijazocmi: ). Danes ti je samoumevno, da se je treba bati cigana, ki bo slučajno prišvedral mimo in ti nekaj ukradel. Danes ti je samoumevno, da te je strah okolice. Danes ne upaš na cesti nuditi prve pomoči ob nesreči, ker si ob tem avtomatsko že soudeležen in odgovoren, če ga boš neprimerno premaknil in mu spahnil še tisto, kar je bilo prej celo.

Gre za osnovno filozofsko vprašanje : " Kaj je država? "

- Država smo ljudje, ki smo jo ustanovili. Za naš blagor. Ne za sosedovega, ampak predvsem "za NAŠ blagor!"

Naslednje : "Kaj je v državi bolj pomembno, država sama, ali njeni državljani?"
- Pazi : državljani smo ustanovili državo, za naš blagor :fredi: ! Ni "država" ustanovila nas (državljanov), za njen blagor.

To nista dva stola, ki ju nekako omenjaš , dva stola vidijo samo tisti, zavedeni tepci, ki sta jih uspeli skregati med seboj dve navidezno nasprotujoči si politični stranki. Žal je teh tepcev okoli 2/3. :zavijazocmi: Preostali pa nimamo vpliva, ker - nas je premalo, ne znamo najti vodje, čakamo na novo pomlad ...
 
Nazadnje uredil moderator:
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Torej, zakaj bi se sekiral? Znajt se je treba. Danasnji 30 letni podmladek bo stanje itak se bolj zajebal, kot je ze.
Neke resitve pa ni za prebrat iz tvojih postov.