Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Do lani sem delal v centru Kranja. Nisem imel nobenih težav z razumevanjem (gorenjski dialekt mi ne dela težav), za razliko od Prištine, kjer sem bil izgubljen (čeprav birra sem znal naročiti), Albansko ne znam.
A menza je bila tud interna? Po šihtu pa smuk iz službene garaže domov...
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Saj se spomnimo muslimanskega inštituta z Nežo Kogovšek na čelu kako so razjarjeno protestirali ker je imela slovenska policistka uperjeno pištolo v ILEGALNEGA migranta...
 
  • Všeč mi je
Reactions: zobatec

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Nazadnje urejeno:

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Vsak od teh da vlogo na UE, oni pošljejo poizvedbo k nam, mi pa potrdimo zadnje tri prilive(al nekaj podobnega, oz. jamstvo nekoga o njih za prihodke..ne vem točno) in voila, imamo novega. Ni problem pri njih, ker so globoko družinsko povezani, problem je v naših postopkih in zakonih. Predvsem za tiste od njih, ki sem jih zagovarjala, dokler jih nisem videla od blizu.;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: muho

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
To je to. Vsak velkamer bi jih moral poizkusiti si jih na lastni koži.
Zato pa klepki ne verjamem o njenih potovanjih. Še vsak ki je hodil po kamelolandijah, je po vrnitvi drugače govoril o njih in navdušenost nad njihovo kulturo se je spremenila v skeptično sumničavost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mamca

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Krivi smo mi ker jim to dopuščamo. Imajo pa čisto OK družbo, vsaj navzven je mene Iran zelo fasciniral. Je pa res da je to najbolj odprta islamistična država.
Žal pa nismo kompatibilni med sabo, en bo moral prevladat.
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Tu smo mi doma, na zemlji naših prednikov, oni so doma tam, na zemlji svojih prednikov.
Vsak naj prevladuje pri sebi doma, to je edini recept za mir, eden in edini, druge varijante ni za mir, brez miru bo pa krvavo kot še v zgodovini ni bilo
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
To se čisto strinjam, vendar v primeru da pridejo legalno, delajo ter se poskusijo integrirat v našo družbo in ne forsirajo svoje kulture (me ne moti če prakticirajo doma) - potem so vsaj kar se mene tiče čisto dobrodošli.
Tole kar se pa sedaj dogaja pa ni OK. To ni noben "multikulti" to je invazija.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Tu smo mi doma, na zemlji naših prednikov, oni so doma tam, na zemlji svojih prednikov.
Vsak naj prevladuje pri sebi doma, to je edini recept za mir, eden in edini, druge varijante ni za mir, brez miru bo pa krvavo kot še v zgodovini ni bilo
Ah dej no....svet se spreminja in mi se moramo z njim. Važna je prilagoditev. Tudi krščanstvo je kradlo v muslimanskem svetu. Mogoče je to samo povratni ukrep....je pa vse skupaj bolano, ampak se nadaljuje.....
Dons sem šefici povedala, da pri nas mora delat tisti, ki je v medsebojnih odnosih šibkejši. Ni vedla točno, kako me utišat... :)
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Ah dej no....svet se spreminja in mi se moramo z njim. Važna je prilagoditev. Tudi krščanstvo je kradlo v muslimanskem svetu. Mogoče je to samo povratni ukrep....je pa vse skupaj bolano, ampak se nadaljuje.....
Dons sem šefici povedala, da pri nas mora delat tisti, ki je v medsebojnih odnosih šibkejši. Ni vedla točno, kako me utišat... :)
Jaz sem že prilagojen na naše kraje in civilizacijo (čeprav nekateri trdite drugače:p) zato se nimam komu kaj več prilagajat.
Med volkovi moraš tuliti z njimi, so že včasih rekli, ne moreš pridet k njim jest njihov ulov, potem pa zahtevat da rigajo kot kamele.
( krščanstvo je kradlo tudi v našem svetu, pa kaj naj zdaj, zahtevam da papež z mano šmarjaka pije in se na mlade fračke slini? :bonk:)
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Jaz sem že prilagojen na naše kraje in civilizacijo (čeprav nekateri trdite drugače:p) zato se nimam komu kaj več prilagajat.
Med volkovi moraš tuliti z njimi, so že včasih rekli, ne moreš pridet k njim jest njihov ulov, potem pa zahtevat da rigajo kot kamele.
( krščanstvo je kradlo tudi v našem svetu, pa kaj naj zdaj, zahtevam da papež z mano šmarjaka pije in se na mlade fračke slini? :bonk:)
Vere so itak brez veze, ampak kaj, ko pognajajo večino populacije. Hočem reči, da smo itak en medčlen vsega, zakaj bi se torej upirali na mikro nivoju?
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Vere so itak brez veze, ampak kaj, ko pognajajo večino populacije. Hočem reči, da smo itak en medčlen vsega, zakaj bi se torej upirali na mikro nivoju?
Na mikro nivoju ti že danes pomeni to, da ne moreš po svoji volji izbirati dolžine krila, če se češ kolker tolk normlano gibati v mestu in naseljih, ki jih omenja Jado.
Na mikro nivoju bo to že kmalu, se bojim, pomenilo tvoji hčeri, al sploh krilo ali rjuha.
Na mikro nivoju bo to za tvojo vnukinjo, al si bo sama izbrala partnerja ali pa jo bodo že v otroštvu prodali kot kravo.
to ni hec, bejba, to so zelo resne spremembe in dogajajo se že danes.
Drugo so katoličani in ostale vere, njih lahko odmisliš in mimo njih mirno odparadiraš v miniki in majčki, pri musličih pa ne in v tem je razlika.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Ah dej no....svet se spreminja in mi se moramo z njim. Važna je prilagoditev. Tudi krščanstvo je kradlo v muslimanskem svetu. Mogoče je to samo povratni ukrep....je pa vse skupaj bolano, ampak se nadaljuje.....
Dons sem šefici povedala, da pri nas mora delat tisti, ki je v medsebojnih odnosih šibkejši. Ni vedla točno, kako me utišat... :)

Torej se naj zdaj mi prilagodimo njim zaradi občutka krivde iz zgodovine? sori ampak jaz osebno tega občutka krivde nimam. Kdor pa ima ta občutek zaradi stoletij nazaj, pa mora na pregled. Ti živiš zdaj, danes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N