Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
Ti torej meniš, da je ocena, da gre v zadnjih letih migrantske problematike v pri nas oz. v EU v 99,9% primerih za ilegalne ekonomske migrante, pretirana?
Kakšen pa je po po tvoje realen delež ekonomskih migrantov?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
"V veliki večini slovenskih mest podjetja največ tujih delavcev najdejo v Bosni in Hercegovini. Tako je v Sloveniji 54.000 državljanov Bosne in Hercegovine, daleč za njimi so na drugem mestu državljani s Kosova, ki jih je okoli 14.000 ali nekaj tisoč več kot delavcev iz Srbije, Severne Makedonije ali Hrvaške."
tole je iz leta 2019, govor je o gradbeništvu. Glede na ta podatek, kakšen pa je po po tvoje realen delež ekonomskih migrantov?
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
"V veliki večini slovenskih mest podjetja največ tujih delavcev najdejo v Bosni in Hercegovini. Tako je v Sloveniji 54.000 državljanov Bosne in Hercegovine, daleč za njimi so na drugem mestu državljani s Kosova, ki jih je okoli 14.000 ali nekaj tisoč več kot delavcev iz Srbije, Severne Makedonije ali Hrvaške."
tole je iz leta 2019, govor je o gradbeništvu. Glede na ta podatek, kakšen pa je po po tvoje realen delež ekonomskih migrantov?

100% :sprasujemse:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej v enem letu 54.000, v desetih letih 540.000, v dvajsetih letih milijon. Plus še pol toliko ostalih priseljenih.

Je sploh še kaj slovencev, ali je vse že s kljukastim rdečim nosom?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Torej v enem letu 54.000, v desetih letih 540.000, v dvajsetih letih milijon. Plus še pol toliko ostalih priseljenih.

Je sploh še kaj slovencev, ali je vse že s kljukastim rdečim nosom?
Ti se boš tega še spomnil... ...v mladih letih so nas v šoli učili, da so italijanski fašisti med obema vojnama na zasedenem primorskem, izvajali raznarodovalno politiko.
To isto dela oblast v samostojni Sloveniji npr. zadnjih 20 let - vsaka beseda proti temu je sovražni govor, fašizem, klero-nacizem, nacionalizem, šovinizem...
Saj še pri popisu prebivalstva ne smejo(!!) več imeti kategorije nacionalne pripadnosti.
Btw. Slovencev nas je v tej državi mogoče še 70%.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
"V veliki večini slovenskih mest podjetja največ tujih delavcev najdejo v Bosni in Hercegovini. Tako je v Sloveniji 54.000 državljanov Bosne in Hercegovine, daleč za njimi so na drugem mestu državljani s Kosova, ki jih je okoli 14.000 ali nekaj tisoč več kot delavcev iz Srbije, Severne Makedonije ali Hrvaške."
tole je iz leta 2019, govor je o gradbeništvu. Glede na ta podatek, kakšen pa je po po tvoje realen delež ekonomskih migrantov?

Se pridružujem Fonzlovemu odgovoru, torej 100%.

Kar se pa mojega predhodnega posta tiče se je pa le-ta z izrazom "migrantska problematika v zadnjih letih" nanašal na ilegalce in ne na legalne migrante. Med ilegalci je pa odstotek dejanskih beguncev izjemno izjemno majhen in zato sem tudi pisal o 99% deležu ekonomskih migrantov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
I

Izbrisan uporabnik #9334

funkcionalna pismenost ti je poznan pojem?

Termin "funkcionalna pismenost" sem prvič v življenju zasledil točno tule, na Alterju. Pa še radi ga imate, ker se večkrat sliši.
Pravim, da sem pismen že precej več časa, kot je pa tale vaš termin izumljen. To vam je neka pubertetniška obramba ali kako?

Ok, pa vendar, trdim, da je slovencev samo kakih 700 tisoč, vse ostalo do 2 M je priseljenih. V redu, če se asimilirajo. Takoj ko se pa gredo razne črnogorske mafije in streljanja s kalašnikom, pa ni več v redu.

Čeprav, roko na srce, mi je bilo takrat kar privoščljivo, ko je tisti tip nastreljal radar pred tunelom Golovec :D
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Toliko glede "funkcionalne pismenosti".

Kar se pa migrantov tiče, je pa tako in samo tako : Kdor mi ima kaj za povedat, bo pozvonil na mojih vhodnih vratih in se bova pogovorila. Če mi pa pride v bajto skozi okno ali zadnja vrata, je pa navaden raubar! :gorjaca:

Naša država ne bi smela NIKOLI, prav nikoli, dopustiti niti enega ilegalnega prehoda. Če se pa že zgodi, je pa treba tipu zagreniti življenje tako, kot ga FURS zagreni meni, državljanu, če storim samo eno nezavedno napakico . :mad:

Če država tega ni sposobna - ni vredna termina "država".
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.168
-8.269
113
Koliko manj človeka si potem šele ti, ko imaš tak odnos do njih :sprasujemse:
Še smeji se ti in doživljaš vale navdušenja, ko jih pobijajo. Ker so temni in muslimani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pobijajo se sami. Torej naj ostanejo doma in se kvalitetno pobijajo - če jim je to šport.

Mi kot malce razvitejša civilizacija jim smemo zgolj pomagati toliko, da ne nayebejo nedolžni ljudje.

V glavnem je to drhal. Naj se stolče med seboj. Toda ne na moji zemlji.

Zakaj pa lahko Saudska Arabija tako lepo drži mir in svoje civilizacijske norme? Njihov kralj se zaveda odgovornosti, zaveda se, da se vse skupaj živi samo od naravne danosti, torej nafte in vsem svojim državljanom od nje izplačuje dividende, davkov so pa oproščeni. Edina država na svetu, za katero vem.

Toda možakar točno ve, da so ljudje drhal in jih ima na kratko. Pod njegovo taktirko vsi lepo živijo, četudi brez pravega dela. Toda če se greš pa preveč pametnega - :gorjaca: .

Tako to gre. Ves preostali srednji vzhod je pa razpuščen, ti ljudje brez diktatorja in neposredne komande sploh ne znajo živet , zato pa je tako. Potem se ti pa pojavi še neki verski ajatola in napihne zadevo v skrajnosti, pa imaš bombo.

Iran je bil še v 50. in 60. letih cvetoča dežela. Smo mi krivi za njihovo mladino, ki bi najraje svoje sranje še k nam zanesla? :nigladek:
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
Koliko manj človeka si potem šele ti, ko imaš tak odnos do njih :sprasujemse:
Še smeji se ti in doživljaš vale navdušenja, ko jih pobijajo. Ker so temni in muslimani.
Koliko manj človeka si potem šele ti, ko imaš tak odnos do NAS :sprasujemse:
Še smeji se ti in doživljaš vale navdušenja, ko nas napadajo. Ker SMO beli in delovni in bogati in doma in pametnejši in civililizirani!
.
Ne moremo mimo tega, kaj se z nami - beli in delovni in bogati in doma in pametnejši in civililizirani - zgodi pri njih, če se ne držimo NJIHOVI pravila itd.
Ne bom lepil nič. Saj veste iz glave.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Koliko manj človeka si potem šele ti, ko imaš tak odnos do njih :sprasujemse:
Še smeji se ti in doživljaš vale navdušenja, ko jih pobijajo. Ker so temni in muslimani.

Kakšen odnos? Jih pri nas pobijajo?
Nič nisem slišal, da bi jih pri nas pobijali. Če se pa sami med seboj - se pa kar naj in to čim hitreje. Da bo mir.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ti torej meniš, da je ocena, da gre v zadnjih letih migrantske problematike v pri nas oz. v EU v 99,9% primerih za ilegalne ekonomske migrante, pretirana?
Kakšen pa je po po tvoje realen delež ekonomskih migrantov?
Vsi milijoni iz Sirije, Iraka, Afganistana, so vojne v svojih državah po tvoje izkoristili, da so ekonomsko imigrirali? Ali pa ti tvorijo samo 0,1% migrantov? :nigladek:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
Po tistem, ko so šli naprej od prve varne države, ki ni v vojni in kjer njihovo življenje iz tega vidika ni več ogroženo, so postali ekonomski migranti na poti k boljšemu življenju in niso bili več begunci, ki si rešujejo golo življenje.
In kakšen je torej po tvoje delež ekonomskih migrantov? Boš zdaj zmogel predstaviti svoje mnenje ter odgovoriti s konkretnim odgovorm v % ali boš še naprej bluzil in pisal identične odgovore kot v vseh zadnjih letih, katere ti demantirajo osnovne definicije begunca in ekonomskega migranta?

P.s. osebno tudi menim, da je običajno življenje v prvi varni državi (vsaj na BV) povečini nevredno človeka in njegovega dostojanjstva ampak dajmo si naliti čistega vina in recimo bobu bob.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
Kaj pravi o teh definicijah UNHCR? Pa poglejmo:

Begunci so osebe, ki bežijo pred oboroženimi spopadi ali preganjanjem. Konec leta 2014 jih je bilo po svetu okrog 19,5 milijona. Položaj, v katerem se nahajajo, je pogosto tako nevaren in nevzdržen, da prečkajo nacionalne meje in iščejo varnost v sosednjih državah. Pridobijo mednarodno priznan status kot "begunci", na podlagi česa dobijo dostop do pomoči s strani držav, Urada Visokega komisariata Združenih narodov za begunce (UNHCR) in drugih organizacij. Ta status uživajo ravno zato, ker je preveč nevarno, da bi se vrnili domov, zato potrebujejo zatočišče drugod. Če jim odrečemo pravico do azila, lahko ima to zanje potencialno smrtonosne posledice.

Migranti se selijo predvsem zato, da bi z iskanjem dela izboljšali svoj standard, ne pa zaradi neposredne nevarnosti preganjanja ali smrti. V nekaterih primerih se selijo tudi zaradi izobraževanja, združitve družine in drugih razlogov.
 

Levitan

Zelenc'
2. maj 2020
12
5
3
Kaj pravi o teh definicijah UNHCR? Pa poglejmo:

Begunci so osebe, ki bežijo pred oboroženimi spopadi ali preganjanjem. Konec leta 2014 jih je bilo po svetu okrog 19,5 milijona. Položaj, v katerem se nahajajo, je pogosto tako nevaren in nevzdržen, da prečkajo nacionalne meje in iščejo varnost v sosednjih državah. Pridobijo mednarodno priznan status kot "begunci", na podlagi česa dobijo dostop do pomoči s strani držav, Urada Visokega komisariata Združenih narodov za begunce (UNHCR) in drugih organizacij. Ta status uživajo ravno zato, ker je preveč nevarno, da bi se vrnili domov, zato potrebujejo zatočišče drugod. Če jim odrečemo pravico do azila, lahko ima to zanje potencialno smrtonosne posledice.

Migranti se selijo predvsem zato, da bi z iskanjem dela izboljšali svoj standard, ne pa zaradi neposredne nevarnosti preganjanja ali smrti. V nekaterih primerih se selijo tudi zaradi izobraževanja, združitve družine in drugih razlogov.
Lahko linkaš vir zapisan na UNCHR?