Migranti so že (spet) v Sloveniji - 3. del

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Muflon

Pripravnik
8. jan 2018
52
7
8
V Vipavi je večja vojašnica, v njej pa bore malo vojske.. Pred kratkim so zamenjali okna poslopij, ki so primerni za bivanje.. Se pripravlja prostore za nastanitev migrantov? To bo še veselja!! :confused:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Če me ne vidiš v sanjah, kako si me pa vtaknil v odgovor Patriota Eriksonu? :sprasujemse:

Je tako jasno vse skupaj, da bolj ne more biti. Ampak po drugi strani si pa ti en zelo slabo dojemljiv človek, glede na to, da si mnenja, da je Janković na prostosti, ker ni storil nobenega kaznivega dejanja tako da me to nedojemanje niti malo ne preseneča. Preberi še ene parkrat, morda ti pa potegne.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Abejžno.
Je bilo letos tudi potrebno poskrbeti za namestitev, prevoze in logistiko za pol milijona migrantov?
Takrat so bili v šotorih. In jih tudi zažigali.
Zdaj jih pa rinejo na Debeli rtič in podobno. Seveda mora biti oprema povsem nova, hrana skrbno trikrat na dan plus ogromna horda javnih uslužbencev kateri se ukvarjajo izključno zaradi njih in za njih.
Vprašanje je samo zakaj jih v ljubljanske hotele ne naselijo. V najboljše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zobatec
I

Izbrisan uporabnik #15304

Takrat so bili v šotorih. In jih tudi zažigali.
Zdaj jih pa rinejo na Debeli rtič in podobno. Seveda mora biti oprema povsem nova, hrana skrbno trikrat na dan plus ogromna horda javnih uslužbencev kateri se ukvarjajo izključno zaradi njih in za njih.
Vprašanje je samo zakaj jih v ljubljanske hotele ne naselijo. V najboljše.
Koliko jih pa je na Debelem rtiču in od kdaj so tam?
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Ker so se policisti uprli jih zaenkrat še ni tam čeprav ste v rogu zaradi tega ogorčeni.
Zakaj jih v ljubljanske hotele ne spravite?
 
  • Všeč mi je
Reactions: zobatec
I

Izbrisan uporabnik #15304

Ker so se policisti uprli jih zaenkrat še ni tam čeprav ste v rogu zaradi tega ogorčeni.
Zakaj jih v ljubljanske hotele ne spravite?
Aja, sem te razumela, da so tam.
Glede Roga in Metelkove sta pa vidva s Kamele0N več kot očitno bolj na tekočem kot jaz. Kar na njega se obrni, jaz nimam nič niti z enimi, niti z drugimi.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Eriterijci v Mariboru so dobili novo opremo v stanovanjih. So bili tako veseli da so se od veselja med sabo z noži klali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zobatec

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Zdaj jih pa rinejo na Debeli rtič in podobno. Seveda mora biti oprema povsem nova, hrana skrbno trikrat na dan plus ogromna horda javnih uslužbencev kateri se ukvarjajo izključno zaradi njih in za njih.

Tisti bungalovi na Debelem rtiču so bili drugače na voljo za cca.55-75€ na noč.

Urad za oskrbo migrantov je izvedel že dva razpisa in sicer enega v vrednosti 1,3MIO € za prehrano migrantov ter še enega v vrednosti 840.000€ za, pazi to, varovanje objektov, ljudi in premoženja.

Koliko jih pa je na Debelem rtiču in od kdaj so tam?

Migrantov tam na srečo zaenkrat še ni, zahvala za to gre slovenski policiji ter raznim civilnim iniciativam ter njihovim peticijam in pa temu, da se določeni evropski dogovori o prevzemu deleža migrantov še niso dali v prakso.

Ljudje na splošno pa menijo, da je slovenska obala tako majhna, da lahko pravico do uporabe plaže in morja prvi zahtevajo državljani Slovenije.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Tisti bungalovi na Debelem rtiču so bili drugače na voljo za cca.55-75€ na noč.

Urad za oskrbo migrantov je izvedel že dva razpisa in sicer enega v vrednosti 1,3MIO € za prehrano migrantov ter še enega v vrednosti 840.000€ za, pazi to, varovanje objektov, ljudi in premoženja.



Migrantov tam na srečo zaenkrat še ni, zahvala za to gre slovenski policiji ter raznim civilnim iniciativam ter njihovim peticijam in pa temu, da se določeni evropski dogovori o prevzemu deleža migrantov še niso dali v prakso.

Ljudje na splošno pa menijo, da je slovenska obala tako majhna, da lahko pravico do uporabe plaže in morja prvi zahtevajo državljani Slovenije.
So šle storitve iz teh razpisov dejansko v realizacijo?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Na začetku smo še za policiste zbirali pice da niso bili lačni. Zdaj jih drzava še dodatno zaposljuje za varovanje meje pred podivjanimi migranti. Vse to košta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zobatec

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
So šle storitve iz teh razpisov dejansko v realizacijo?

V Uradu za oskrbo in intergracijo migrantov (in ne beguncev :fredi: ) pravijo, da bosta oba razpisa aktivirana takoj, ko se bo pojavila potreba po tem. To pomeni, da smo davkoplačevalci denar za to že dali oz. je že rezerviran in se potemtakem dejansko samo še čaka na pošiljko migrantov.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

V Uradu za oskrbo in intergracijo migrantov (in ne beguncev :fredi: ) pravijo, da bosta oba razpisa aktivirana takoj, ko se bo pojavila potreba po tem. To pomeni, da smo davkoplačevalci denar za to že dali oz. je že rezerviran in se potemtakem dejansko samo še čaka na pošiljko migrantov.
Torej enako kot večina drugih razpisov iz tega naslova. Še dobro, da je tako. Potemtakem se za vsak razpis posebej naredi rezervacija sredstev in ta sredstva so na računu kako dolgo? Jih mora biti že kar zajeten kup neporabljenih.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.