Migranti so že (spet) v Sloveniji - 2. del

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.791
14.588
113
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Citat:
Uporabnik Genius3 pravi:
Sporočila za javnost
Ponedeljek, 21. marec 2016

V Sloveniji je na današnji dan, 21. marca 2016, nastanjenih 399 beguncev in migrantov.

Vir: policija.si


Sporočila za javnost
Torek, 22. marec 2016

V Sloveniji je na današnji dan, 22. marca 2016, nastanjenih 350 beguncev in migrantov.

cheer.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.791
14.588
113
aplauz.gif


Bravo, za ta super "domišljiski spis" prejmeš simbolično nagrado 10 altov
cool-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.752
5.687
113
Po prerekanju ljubljanski svetniki le podprli nastanitev beguncev v prestolnici

Pavlin je na župana naslovil vprašanje o azilnem domu na Kotnikovi ulici v Ljubljani, ki je v neposredni bližini vrtca Ledina ter le nekdaj metrov dlje od Osnovne šole Ledina in dijaškega doma Tabor. Pavlinu se lokacija ne zdi primerna, saj je v centru nastanjenih okoli 40 polnoletnih moških, ki ne potrebujejo asimilacije v šolsko okolje.

Prav tako je Pavlina zanimalo, zakaj sta policija in redarstvo na tem območju poostrila nadzor, če naj varnostnega tveganja po zagotovilih Mestne občine Ljubljana (Mol) ne bi bilo.

Župan Zoran Jankoviæ mu je na začetku odvrnil, da sprenevedanje SDS nima meja. Kot je dodal, so člani njihove stranke nosili transparente, naj gredo begunci v Stožice in bili tako prvi, ki so begunce napotili v Ljubljano.

 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.989
2.511
113
Lublana
Obišči stran
KSZ

Mimogrede ali kdo kaj ve o incidentu na Metelkovi, ki se je zgodil minuli petek? Je bilo že kaj omenjeno?

Da ne bo kakšne hude krvi za brezveze: Ne vem kako zanesljive so te informacije in kaj je res!!

V petek naj bi neki Metelkovci vabili migrante na Metelkovo na druženje pred sobotnim protestom. Baje ni šlo vse po planu, migranti naj bi se napili in najprej težili ženskam kar je peljalo v konflikt z moškimi obiskovalci Metelkove in varnostiki, naposled so se migranti stepli še med sabo. Na koncu je baje morala posredovati celo policija.
bonk.gif


Še enkrat: to sem samo slišal od dveh različnih oseb, ki sta bila tisti večer tam. Informacije niso potrjene!
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.989
2.511
113
Lublana
Obišči stran

Odlična primerjava. Domačinov nas je v SLO 2mio, ki živimo tu praktično vse življenje. med to populacijo se vsekakor najde nekaj odstotkov idiotov in drekačov. Aktualnih migrantov je v SLO nekaj sto, ki so tukaj kratek čas pa so se že nekajkrat stepli in delali probleme kar pomeni, da je odstotek idoitov med njimi precej višji. Vidiš razliko? Verjamem, da se ti ne sanja o čem govorim.
 
Nazadnje urejeno:

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.137
5.803
113
blizu močvirne prestolnice


Po "nestrpnem in žaljivem" izpadu Jankoviæa svetniki NSi z obstrukcijo

Svetniki NSi Ljubljana so obstruirali točko dnevnega reda na temo migrantske problematike v Ljubljani zaradi, kot pravijo, "nestrpnega in žaljivega izpada Jankoviæa". Svetniški klub NSi je predlagal uvrstitev točke o nastanitvi migrantov v prestolnici na dnevni red seje in ljubljanskega župana pozval, naj se o temi izreče. Jankoviæu očitajo osebne napade na Mojco Kucler Dolinar in "diskvalifikacijo predlagateljev, ki so želeli zgolj informacijo in razpravo o tej pereči temi". Mestni svetniki so kljub obstrukciji podprli nastanitev migrantov v Ljubljani.

22. Marec 2016, ob 06:00 (posodobljeno: 22. Marec 2016, ob 06:00)

Tekst: Reporter
Ljubljanski mestni svetniki so se na včerajšnji seji po daljši razpravi podprli nastanitev migrantov v občini. Burno je bilo že na začetku seje, ko je svetnika SDS Jerneja Pavlina zanimalo, zakaj je policija na območju Kotnikove poostrila nadzor, če nevarnosti po zagotovilih Mola ni. Svetnik LZJ Marjan Sedmak je tovrstna vprašanja ocenil za podla.

Pavlin je na župana naslovil vprašanje o azilnem domu na Kotnikovi ulici v Ljubljani, ki je v neposredni bližini vrtca Ledina ter le nekdaj metrov dlje od Osnovne šole Ledina in dijaškega doma Tabor. Pavlinu se lokacija ne zdi primerna, saj je v centru nastanjenih okoli 40 polnoletnih moških, ki ne potrebujejo asimilacije v šolsko okolje.

Prav tako je Pavlina zanimalo, zakaj sta policija in redarstvo na tem območju poostrila nadzor, če naj varnostnega tveganja po zagotovilih Mestne občine Ljubljana (Mol) ne bi bilo.

Župan Zoran Jankoviæ mu je na začetku odvrnil, da sprenevedanje SDS nima meja. Kot je dodal, so člani njihove stranke nosili transparente, naj gredo migranti v Stožice in bili tako prvi, ki so migrante napotili v Ljubljano.

Pavlin je vztrajal pri odgovorih na zastavljena vprašanja, svetnik LZJ Marjan Sedmak pa je dejal, da s tovrstnimi vprašanji vnaprej brez dokazov kriminaliziramo ljudi, kar je po njegovem mnenju podlo.

Vprašanja nastanitve migrantov so se na pobudo svetniškega kluba NSi svetniki lotili tudi ob koncu seje. Vodja omenjenega svetniškega kluba Mojca Kucler Dolinar je uvodoma župana pozvala, naj do omenjene tematike predstavi svoje stališče.

V NSi so sicer predlagali tudi, da svetniki izrazijo nasprotovanje nastanitvi migrantov v Ljubljani, dokler jim vlada ne predstavi celovite rešitve zaščite prebivalcev glavnega mesta. Kucler Dolinar je Jankoviæa zato vprašala, ali je na sejo povabil predstavnike vlade oziroma pristojnega ministrstva, a ji je Jankoviæ odgovoril, da ne.

Vodja svetniškega kluba NSi je še poudarila, da se zavedajo, da stvari niso enostavne in da ni enostavnih odgovorov. Ne gre pa po njenih besedah spregledati vprašanj javnega reda in miru, nastanitve migrantov, sociale, zdravstva in nenazadnje vključevanja v programe izobraževanja. Dodala je, da se zavzema za pomoč, ne pa tudi za razpad sistema.

Jankoviæ je v svojem odgovoru poudaril, da v Ljubljani na Viču že dolgo deluje azilni dom, ki sprejema begunce, otroci pa so že leta vključeni v šolo Livada. Doslej ni bilo nobene težave, ravnatelj omenjene šole pa je bil povabljen na Švedsko, da predstavi primer dobre prakse, je dodal župan.

Pojasnil je, da so v Ljubljani za nastanitev migrantov pripravili tri objekte, obenem pa so se z muftijem dogovorili za versko oskrbo, zdravstvenim domom za zdravstveno, pripravili so še šolski program. Jankoviæ je tudi dejal, da vlada glede migrantske krize opravlja dobro nalogo, nasprotuje le žici na meji. Poudaril je še, da bo Ljubljana ostala odprto mesto, ki s ponosom nosi naziv mesto heroj.

Ker Jankoviæ Kucler Dolinarjevi ni več dal besede, so svetniki NSi obstruirali sejo.

Da takšne debate ne spadajo v mestni svet, je dejala svetnica SD Irena Kuntarič Hribar. Dodala je, da bi Kucler Dolinarjeva kot nekdanja ministrica morala vedeti, kakšna je zakonodaja, ki jo je treba spoštovati. Med drugim je dejala, da bo obstruirala seje, če se na njih še kdaj pojavi takšno vprašanje, saj v takšnih debatah ne želi sodelovati.

Svetnik SMC Dragan Matiæ je medtem izpostavil dobre prakse integracije migrantov v sosednji Avstriji. Dejal je, da ne smemo migrantov obsojati vnaprej, ampak je treba pripraviti ukrepe, da bodo ljudje čim prej integrirani, hkrati pa jim je treba omogočiti, da ohranijo svojo kulturo. Matiæ je dodal, da se je v migracijskem toku res pojavilo nekaj ljudi, ki niso bili dobronamerni, a gre po njegovih besedah za manjšino.

Svetnica SDS Mojca Škrinjar pa je dejala, da je od Jankoviæa pričakovala natančnejše odgovore in zagotovila. Spomnila je, da ljudi vedno skrbi, ko so soočeni z novimi stvarmi, zato ni potrebe, da so svetniki med seboj nestrpni.

V LZJ, SMC, ZL, DeSUS in SD so sicer k predlogu NSi vložili tri dopolnila, s katerimi je na koncu mestni svet nastanitev migrantov v občini brez glasu proti podprl.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.752
5.687
113
Župan Zoran Jankoviæ mu je na začetku odvrnil, da sprenevedanje SDS nima meja. Kot je dodal, so člani njihove stranke nosili transparente, naj gredo migranti v Stožice in bili tako prvi, ki so migrante napotili v Ljubljano.

Jankoviæ je v svojem odgovoru poudaril, da v Ljubljani na Viču že dolgo deluje azilni dom, ki sprejema begunce, otroci pa so že leta vključeni v šolo Livada. Doslej ni bilo nobene težave, ravnatelj omenjene šole pa je bil povabljen na Švedsko, da predstavi primer dobre prakse, je dodal župan.


Mojca Kucler Dolinar očitno še ni prebolela neuspeha ob kandidaturi za ljubljansko županjo. V demokraciji pač zmaga večina. Ko gre za referendume jim je prav, sicer pa ne.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Se že naprej opravičujem, ker bom sedaj širil laži in sovražni govor:

Moja ima stanovanje na Kotnikovi, zato sem pogosto tam. Migrante vidiš in ti s svojo pojavo (itak so dioslej videni izključno mlajši moški, o ženskah in otrocih ni govora), še več pa je policije, saj stalno patruljira okoli. Prav tako tam živi par mojih dobrih kolegov, ki enako poročajo o stalnem nadzoru policistov, hkrati pa se na ulicah dogajajo razna nadlegovanja s strani migrantov, ampak o tem se očitno ne govoriti, kaj šele poročati.

Seveda sem si vse skupaj zmislil, kajti nasmejani Zoki zatrjuje, da se mi samo blede.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.836
9.535
113
to je to...v planici nisem zasledil komunističnih zastav bivše SFRJ, ampak samo slovenske.Pustimo izpade neasimilirancev.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.125
3.464
113
Nikoli v življenju še nisem bil na kakršnemkoli "shodu". Ne političnem, na kakšnem drugačnen.
Niti nisem še nikoli volil kakšne od strank navedenih na tem vabilu.
Ampak 2. aprila pa bom na kongresnem trgu. 100%
 

dax

Majstr
22. maj 2012
725
1.683
93

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.791
14.588
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Se že naprej opravičujem, ker bom sedaj širil laži in sovražni govor:

Moja ima stanovanje na Kotnikovi, zato sem pogosto tam. Migrante vidiš in ti s svojo pojavo (itak so dioslej videni izključno mlajši moški, o ženskah in otrocih ni govora), še več pa je policije, saj stalno patruljira okoli. Prav tako tam živi par mojih dobrih kolegov, ki enako poročajo o stalnem nadzoru policistov

Tudi sam sem na Kotnikovi praktično vsak dan in lahko tole potrdim brez težav. Do zdaj nisem videl niti ene ženske ali otroka ampak samo odrasle migrante. Očitno bi moral enkrat easyja vzet s sabo, da bi mi pokazal kje se skrivajo vse te ženske in otroci, saj naj bi jih bilo po njegovih besedah ter še po besedah koga drugega okoli 50%. Ko bi jih bilo vsaj.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.