Migranti so že (spet) v Sloveniji - 2. del

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Humanitarci ja. Mhm. 95% je švercerjev s temi migranti. Na Facebooku imajo skupine s pozivi najdimo jih in jim pomagajmo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ne, njegovo kriminalno dejanje je bil poizkus ilegalnega prehoda državne meje, kar ni niti malo potrebno saj imamo kot že prej omenjeno legalne in človeškemu življenju povsem nenevarne načine prehoda meje.

Res mi ni jasno ali se nekateri namerno delate tako glupe ter se tako sprenevedate ali vas ta "humanitarna sla" dejansko tako zaslepi, da niste več sposobni logičnega razmišljanja prilagojenega že dolgo uveljavljenemu sistemu družbe v letu 2018.

Že dolgo mi je znano, da kak jamski črv premore več empatije kot ti. :jok: Upam, da se ne boš kdaj znašel v podobnem položaju in se ne sprenevedaj, ali pa si totalno naiven, da lahko vsakdo pridobi potne liste in vize, ter da samo kriminalci poskušajo preiti meje na ilegalen način.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.621
14.316
113
Odlična replika, popolnoma primerna tvojemu načinu razmišljanja. Pojma nimaš koliko empatije premorem, brcaš v temo na polno ampak ok, ti že veš da je v določenih primerih določene ljudi povsem sprejemljivo postavljati nad zakone. Si dal to lepo vedeti že s predhodnimi posti v tej in ostalih temah.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
.... :jok: Upam, da se ne boš kdaj znašel v podobnem položaju .....
O kakšnem položaju ti to pišeš? A o tistem, da si je model zaželel lepšega in boljšega življenja na račun slovenskih davkoplačevalcev, pri čemer mu je spoštovanje zakonov deseta briga?
Zakaj bi mi morali delat zanj? Naj sam ali njegova država poskrbi za njegove potrebe, zakaj bi morali mi?
Sicer je pa v Maroku delovnemu človeku nič ne manjka, se da čisto lepo preživeti. Samo delat je treba tam, za razliko od bivanja v azilnih domovih po evropi, kjer mu vse prinesejo na mizo in k riti. Tu pa misli da bi morali mi delat zanj.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.993
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Ali se ti zavedaš, da je to človek, ki ima mater, očeta, verjetno ženo in otroke in da je prepešačil bog ve koliko sto kilometrov v želji za boljšim življenjem zase in za bližnje. Če bi mu bilo doma lepo, tega gotovo ne bi napravil, vojna gor ali dol.
Dokler so bili v Afriki kolonizatorji, jim ni bilo treba na boljše, saj so jim nudili vse najboljš. Tudi razmnoževali se niso kot podgane. Sem pokazal grafe, kako in kdaj so šli v maloro.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Torej predlagaš, da Afriko ponovno kolonializirajo (v tretji osebi, saj mi nismo bili zraven, ker smo bili semikolonija AO), ponovno uvedemo suženstvo (trenutno je samo 32 milijonov sužnjev na svetu = ena Kanada) in bo zadeva urejena.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Odlična replika, popolnoma primerna tvojemu načinu razmišljanja. Pojma nimaš koliko empatije premorem, brcaš v temo na polno ampak ok, ti že veš da je v določenih primerih določene ljudi povsem sprejemljivo postavljati nad zakone. Si dal to lepo vedeti že s predhodnimi posti v tej in ostalih temah.

Na podlagi tvojih prispevkov o beguncih in migrantih sem ugotovil, da res premoreš empatijo, samo nimam dovolj natančnega mikrometra, da bi jo lahko izmeril.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.621
14.316
113
Nisem ti jaz kriv, če si zaradi svojega nerealnega subjektivnega pogleda na problem nesposoben dojemati realno stanje.

Jaz namreč že od samega začetka izpred par let zagovarjam pomoč in beguncem in ekonomskim migrantom ampak nikakor ne kar tako na hojladri temveč po lepo zakonsko podprtih legalnih načinih. Nič drugega.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Beguncev nobeden ne odganja in jih tudi nikoli nismo. Hrvate in Bosance smo takoj sprejeli in poskrbeli za njih. Ker so bili begunci. Vse OK.
Ta muslimanska invazija je pa čisto nekaj drugega kot pa pojem BEGUNEC.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Ytbnd
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.