Migranti so že (spet) v Sloveniji - 2. del

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Po 500 letih vse prav pride:

65483638.jpg
V Kostanjevico na Krki bo vabil več kot 500 let star uskoški stolp
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ali se ti zavedaš, da je to človek, ki ima mater, očeta, verjetno ženo in otroke in da je prepešačil bog ve koliko sto kilometrov v želji za boljšim življenjem zase in za bližnje. Če bi mu bilo doma lepo, tega gotovo ne bi napravil, vojna gor ali dol.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Ali se ti zavedaš, da je to človek, ki ima mater, očeta, verjetno ženo in otroke in da je prepešačil bog ve koliko sto kilometrov v želji za boljšim življenjem zase in za bližnje. Če bi mu bilo doma lepo, tega gotovo ne bi napravil, vojna gor ali dol.
Hm..Pa se ti zavedaš, da obstaja tudi uradna pot za takšne, ki si želijo lepšega in boljšega življenja na zahodu, ki se začne s pridobitvijo vizumov in ostalih dovoljenj za selitev na zahod in življenje posameznika ne ogroža?! Če ima ustrezno izobrazbo in izkušnje potem gotovo ni problem. Če pa je tak profil neizobražen, brez delovnih navad ipd potem tako ali tako nima na zahodni polobli kaj iskat, ker zaposlitve ne bo našel/dobil/vstavi poljubno. Na sociali jih je že dosti preveč. Torej?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ali se ti zavedaš, da je to človek, ki ima mater, očeta, verjetno ženo in otroke in da je prepešačil bog ve koliko sto kilometrov v želji za boljšim življenjem zase in za bližnje. Če bi mu bilo doma lepo, tega gotovo ne bi napravil, vojna gor ali dol.
On je kriminalec, ki je že v prvem koraku v državi gostiteljici pokazal, da ne misli spoštovat zakonov države, v kateri se nahaja.
Mi smo pa tudi v želji za boljšim življenjem za nas in za naše bližnje postavili ograjo na meji, ter prepovedali vstop v državo brez potrebnih papirjev.
Čigava želja za boljšim življenjem je v naši državi prioriteta, naša ali od tega kriminalca?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.142
113
Zgleda da jo je hotel preplavati tam kjer so radikalni levičarji Violete Tomič razrezali žico in mu ponudili možnost za prebeg. Torej so sokrivi njegove smrti. Zrelo za kazenski pregon.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
On je kriminalec, ki je že v prvem koraku v državi gostiteljici pokazal, da ne misli spoštovat zakonov države, v kateri se nahaja.
Mi smo pa tudi v želji za boljšim življenjem za nas in za naše bližnje postavili ograjo na meji, ter prepovedali vstop v državo brez potrebnih papirjev.
Čigava želja za boljšim življenjem je v naši državi prioriteta, naša ali od tega kriminalca?

In njegovo kriminalno dejanje je bilo, da se je drznil utopiti v naši reki in nam s tem nakopal stroške za občinski pogreb. :bonk:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
Ne, njegovo kriminalno dejanje je bil poizkus ilegalnega prehoda državne meje, kar ni niti malo potrebno saj imamo kot že prej omenjeno legalne in človeškemu življenju povsem nenevarne načine prehoda meje.

Res mi ni jasno ali se nekateri namerno delate tako glupe ter se tako sprenevedate ali vas ta "humanitarna sla" dejansko tako zaslepi, da niste več sposobni logičnega razmišljanja prilagojenega že dolgo uveljavljenemu sistemu družbe v letu 2018.
 
  • Všeč mi je
Reactions: membrain

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ni samo poizkus ilegalnega prehoda državne meje, je tudi resno ogrožanje varnosti - iz malomarnosti - nima veze če je ogrožal samo sebe. Saj če se v avtu ne privežeš tudi kaznovan, pa ogrožaš samo sebe - in si kaznovan tudi, če ni bilo neposredne nevarnosti, se nisi zaletel.....

Željo po boljšem in lepšem življenju ima tudi narko-dealer, ki ponuja/pridaja drogo otrokom, mladostnikom.... Bomo njemu tudi opravičili kaznovo dejanje, saj se je samo želel lepšega življenja, za kar rabi denar?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.