Miele okvara

I

Izbrisan uporabnik #9334

Problem pri Miletu je distribucija oz. izdaja blaga. Skladišče imajo pri Schenker, par sto metrov nižje, pa sem porabil dve uri in vsaj 5 telefonskih klicev s konkretno grožnjo na koncu, da sem izpulil ven svojega pomivalca. Zadnje pol ure sem čakal na skladiščnika, da je pripeljal robo. Pa je bil hof popolnoma prazen, v tistih dveh urah sem bil čisto sam tam.

Sicer pa mašina vrhunska - to je pa res. Vgradil jo je mizar sam, ni bilo treba nobenega njihovega pooblaščenca.

Kar se pa pralnih strojev in sušilcev tiče, je pa moja osebna izkušnja, da se resnično splača za mašino malce več dat, ker mnogo bolje dela.
Ko sem bil še na Gorenju (za svoje čase vrhunske mašine, toda vmes so pozabili vlagat v razvoj tehnologije), je bilo vse sorte, reševala jih je njihova odlična servisna podpora. Dokler je šlo.
Ko sem pripeljal v bajto prvega Boscha, smo pa vsi zinili. o_O Cunje oprane, nikoli več "zaprane", splošen občutek da stroj mnogo nežneje dela ... pri sušilcu je ta izkušnja pa sploh absolutno vidna. Tisto kar reklamirajo, da so mucke normalna obraba vlaken itd .. bla bla bla! Pri boševi mašini je teh muck vsaj pol manj, kot pri gorenjevi.

Naslednjič ko bom obnavljal pralnico, nameravam izkusiti Mieleta. Če bodo izdajo robe pošlihtali, ker sem jih pri pomivalcu popolnoma uklel. Ni štimalo nič, od papirjev naprej. Če tega ne bodo uredili - bodo pa imeli eno stranko manj, yebiga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
mi smo ga sami domov pripeljali, sam zmontiral priklopil, laufa in to je to. Kakšna izguba garancije, kje te živite.
na milkota ni nobenega tripa, ampak razlike so, pa če se kijaši na glavo postavite. dejstva pač.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Kak pa se vidva vžigata na Milkote!? :aplauz:

No nam ga je res serviser zastonj postavil, priklopil in zagnal (ne po štengah ga pa ni nosil) ter nam obljubil še ekstra garancijo po preteku redne. Če ne verjamete vam ne morem pomagat - je pa res žlahtnik v tretjem komolcu. :cool:
Če maš veze...hvala bogu :zmaga:
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
mi smo ga sami domov pripeljali, sam zmontiral priklopil, laufa in to je to. Kakšna izguba garancije, kje te živite.
na milkota ni nobenega tripa, ampak razlike so, pa če se kijaši na glavo postavite. dejstva pač.
So Razlike, niso pa razlike vredne 3x cene.

Pa oboje turki sestavljajo, Milkote pač v Nemčiji, Bekote pa doma v Turčiji.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
So Razlike, niso pa razlike vredne 3x cene.

Pa oboje turki sestavljajo, Milkote pač v Nemčiji, Bekote pa doma v Turčiji.
cena je relativna... ni vredno je vredno je relativen pojem, zadeve gredo exponentno, če je neka stvar 2x boljša ni nujno da je 2x drazja ampak 10x drazja 100x drazja.. to sicer ljudje iz proizvodnje in inženeringa vedo, fdvjevci pač ne...

Banalni primer so recimo kuhinjska korita...zakaj je korito z ostrimi notranjimi robovi x krat dražje o nekega z radijem 20mm...? pa da ga zna naredit samo ena ali dve firmi? zakaj mislis?

en faktor cene pa je, da je v DE pač višji standard in je samo manualno delo in energija dražja...to je tudi fakt... Drugače pa, če je en kos težek 50 kg drugi pa 100, je ze samo po materiali enkrat višja cena... če je težji potrebuješ močnejša dvižne priprave (ki so dražje), mize bla bla... višj aamortizacija, spet podraži zadevo in tako dalje do konca. Če prodajaš boljši izdelek moraš tudi salon imet na nivoju - experience centre, podraži marketing...itd.. pač kijaš tega ne zmore razumet in tudi ni smiselno da to razume. Pač vsakem svoj finančni doseg.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.515
1.175
113
Sem za hobi podrl par miletov (kupljenih v nemciji kot kaput za 50e)...to je narejeno kot tank! Pi 20 letih ni nikjer rje, plastika je kot nova, gumijaste cevi mehke kot nove, vse se da lepo posraufat, nic se ne polomi. Je pa res, da ce gre kaka kartica (elektronika) se ne splaca popravljat. Ker kot receno ga je treba po popravilu skodirat prek optike. V glavnem, Mile JE nekaj povsem drugega. Poznam ljudi, ki imajo Mileta na vikendu ali na barki....pa potem nosijo cunje prat tja (ne vem sicer zakaj si ne ubodejo enega za doma). Tudi pečice so nore, se moja baba, ki sovrazi kuhanje, je bila nad peko total navdusena. Edino z indukcijami pa nimam nekih pozitivnih izkusenj oz informacij. Nic bolje ne delajo kot ostale, pa pogosto crkujejo. Tega skurjenega prodajajo Švabi kolikor hoces, po cca 20e....
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
cena je relativna... ni vredno je vredno je relativen pojem, zadeve gredo exponentno, če je neka stvar 2x boljša ni nujno da je 2x drazja ampak 10x drazja 100x drazja.. to sicer ljudje iz proizvodnje in inženeringa vedo, fdvjevci pač ne...

Banalni primer so recimo kuhinjska korita...zakaj je korito z ostrimi notranjimi robovi x krat dražje o nekega z radijem 20mm...? pa da ga zna naredit samo ena ali dve firmi? zakaj mislis?

en faktor cene pa je, da je v DE pač višji standard in je samo manualno delo in energija dražja...to je tudi fakt... Drugače pa, če je en kos težek 50 kg drugi pa 100, je ze samo po materiali enkrat višja cena... če je težji potrebuješ močnejša dvižne priprave (ki so dražje), mize bla bla... višj aamortizacija, spet podraži zadevo in tako dalje do konca. Če prodajaš boljši izdelek moraš tudi salon imet na nivoju - experience centre, podraži marketing...itd.. pač kijaš tega ne zmore razumet in tudi ni smiselno da to razume. Pač vsakem svoj finančni doseg.
Potem pa si kupi industrijskega. Sploh ne vem zakaj se s tem poceni Milka šitom ubadaš.
 

V0RT3X

Zelenc'
7. nov 2011
22
1
3
Ko se že gre o Miele, na steklokeramiki mi delata samo zgornji dve plošči, ob vklopu spodnjih dveh se ne zgodi nič. Se to splača popravljati? (oz. če je umrl samo kak poceni del :D)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Ko sem začel brat tole temo sem si rekel, whatdahell, kaj pa, če bi si omislil sušilca od Milkota.
Pa grem mal pogledat cene in ... en je okrog 850€, zgleda obupno (čeprav to ni merilo), drug je pa 2400€, ta je lepši. Ampak haloo, tole je pa malo preveč. Kvaliteta je sicer še zmeraj TOP, samo da bi dal tolko za sušilca ... pač nisem pravi alterjevec s 5 jurji plače ...

p.s. no, un "grd" seveda pride v poštev, ta drugi pa žal ne več ... več jih pa nisem našel na ceneje.si

EDIT: omenjeni drugi, dražji, je pralno sušilni, se "opravičavam" - torej je sušilec samo 1 gor
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Ja, čudn si, kaj naj ti rečem ....





:evil:

Sarcasm OFF: vsakemu svoje. Kupujem ojačevalec, pa sem na eni naši spletni strani zasledil mono (!) ojačevalec za 129.000€, tako da ... sky is the limit (skoraj povsod)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek