Miele okvara

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Plasec, sem vedel, da se ne bom losal etikete ... kje ta lahko najdem, da ti dam za rundo, dve, tri? :fredi:

p.s. dvomim, da bom šel letos še kaj do Izole z mopedom, no, saj tudi ti verjetno ne velikokrat več letos
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Ko sem začel brat tole temo sem si rekel, whatdahell, kaj pa, če bi si omislil sušilca od Milkota.
Pa grem mal pogledat cene in ... en je okrog 850€, zgleda obupno (čeprav to ni merilo), drug je pa 2400€, ta je lepši. Ampak haloo, tole je pa malo preveč. Kvaliteta je sicer še zmeraj TOP, samo da bi dal tolko za sušilca ... pač nisem pravi alterjevec s 5 jurji plače ...

p.s. no, un "grd" seveda pride v poštev, ta drugi pa žal ne več ... več jih pa nisem našel na ceneje.si

EDIT: omenjeni drugi, dražji, je pralno sušilni, se "opravičavam" - torej je sušilec samo 1 gor
Vzameš rabljenega iz programa Junge Sterne in je to to. Če je že izven garancije je ravno prav ulaufan.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
Ko se že gre o Miele, na steklokeramiki mi delata samo zgornji dve plošči, ob vklopu spodnjih dveh se ne zgodi nič. Se to splača popravljati? (oz. če je umrl samo kak poceni del :D)
Hm kateri model? kolkikor sem jaz gledal imajo ti novejši modeli (ne vem za mieleta ravno) precej modularno elektroniko, tako da ni nujno da je kar vse hin, ampak se menja ena kartica recimo od sedmih in mogoče strošek nitako brutalno analen kot bi si mislil... Lahko pa tudi da gre samo za prešo.
Napiši model.
mi smo eno tako kartico menjali, za touch tipke (boš grupa) ampak so nemci šenkali, ker je bila množična napaka.
 
Problem pri Miletu je distribucija oz. izdaja blaga. Skladišče imajo pri Schenker, par sto metrov nižje, pa sem porabil dve uri in vsaj 5 telefonskih klicev s konkretno grožnjo na koncu, da sem izpulil ven svojega pomivalca. Zadnje pol ure sem čakal na skladiščnika, da je pripeljal robo. Pa je bil hof popolnoma prazen, v tistih dveh urah sem bil čisto sam tam.

Sicer pa mašina vrhunska - to je pa res. Vgradil jo je mizar sam, ni bilo treba nobenega njihovega pooblaščenca.

Kar se pa pralnih strojev in sušilcev tiče, je pa moja osebna izkušnja, da se resnično splača za mašino malce več dat, ker mnogo bolje dela.
Ko sem bil še na Gorenju (za svoje čase vrhunske mašine, toda vmes so pozabili vlagat v razvoj tehnologije), je bilo vse sorte, reševala jih je njihova odlična servisna podpora. Dokler je šlo.
Ko sem pripeljal v bajto prvega Boscha, smo pa vsi zinili. o_O Cunje oprane, nikoli več "zaprane", splošen občutek da stroj mnogo nežneje dela ... pri sušilcu je ta izkušnja pa sploh absolutno vidna. Tisto kar reklamirajo, da so mucke normalna obraba vlaken itd .. bla bla bla! Pri boševi mašini je teh muck vsaj pol manj, kot pri gorenjevi.

Naslednjič ko bom obnavljal pralnico, nameravam izkusiti Mieleta. Če bodo izdajo robe pošlihtali, ker sem jih pri pomivalcu popolnoma uklel. Ni štimalo nič, od papirjev naprej. Če tega ne bodo uredili - bodo pa imeli eno stranko manj, yebiga.


nabaviš pri seveljetu pa je rešeno..nabavu sušilca, pralca ...ni da ni
 
Ne samo po prvih 100, na vsakih 100, pa praška ne smeš v Leclercu kupovat, samo njihov. :cool:

ne vem no, moj je zadovoljen tud z dashem. v primerjavi z gornejem ni nobenih ostankov posodi prah se v celoti izpere, tudi sam doziranje vode glede na peno, količino perila itd je hudo boljše kot pri gorenju......to tud neki pove a ne?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.416
113
Torej, se gre po karavan E klaso v DE in naloži se rabljen Miele pralni. Al bi šel tudi sušilec noter zraven?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Ne, Mileta ti pripeljejo tisti kombijašu, ki parkrat tedensko hodijo v DE, pa vzamejo ene 80e door to door.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
To pa mora bit zavist sosedov, domov prideš z E-jem, notri pa Milko sušilc in pralni ... če je še kaj placa, pa še Milko sesalc.

OFF topic/sarcasm ON: A vibratorje imajo tud? Ker te bi ženske vse pograbile v hipu ... ziher tresejo ko šus :evil:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
To pa mora bit zavist sosedov, domov prideš z E-jem, notri pa Milko sušilc in pralni ... če je še kaj placa, pa še Milko sesalc.

OFF topic/sarcasm ON: A vibratorje imajo tud? Ker te bi ženske vse pograbile v hipu ... ziher tresejo ko šus :evil:
fajn je imet zadeve v škatli, da ko dopreš kuferan da se veliki napisi vidijo... ker drugače ni efekta.