Microsoft na androidu: Surface Duo

22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Kakšno katastrofalno napako so takrat naredili z Nokio, da niso šli takoj na android.
 
Nazadnje urejeno:

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
833
113
Mah, pozresnost je hudic. Zarad mene se MS lahko takoj potopi, tolk kolk so oni skode nardil je cist prevec.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Mah, pozresnost je hudic. Zarad mene se MS lahko takoj potopi, tolk kolk so oni skode nardil je cist prevec.
Model, ampak res. A ti je zgodovina racunalnistva kaj poznana in to kaj smo imeli pred Microsoftom. Zaradi njih imas danes prakticno na vsaki mizi PC in lahko z njim delas ter ustvarjas eur....
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
833
113
Dec, 20+ let mam svojo firmo, zivim od programiranja. Bi reku, da vsaj prblizno vem o cem govorim.
 
Nazadnje urejeno:

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
667
31
28
#Najbolji bi te prosil da malo opišeš vso to škodo v zadnjih 10 letih, ker me zanima. Zadnje ki se je spomnim je famozna Gates-ova izjava 640kB je za vse dovolj.
Prosim ne razumi me napačno ni to provokacija in me resno zanima.

THX
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Nazadnje ko so harali je bilo tisto z monopolom in explorerjem in delanjem norca iz netscapa. Takrat se je delala dejansko škoda.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
833
113
Gre za to, da za vsako stvar ki se jo lotijo, zacnejo po svoje 'tvikat' standarde. Vsiljevat z drugo besedo. Kolk firm so z vgrajevanjem 'bomb' v svoj softver z onemogocanjem konkurencnega zjebal raj ne bi, ker verjetno se firm / izdelkov ala Lotus 123, WordPerfect, Stacker, Amipro etc... ne spomnis ali ne poznas. Isto sonse lotili Netscapea in ga cist ugonobili, ko so zaceli pofukavat s svojim IE (A tiveX, remember - najvecja luknja oz. trojanc v zgodovini neta), za katerega so pred casom sami priznali, da je krs in koncno sprejeli Chromium kot codebase za Edge al kaj zdej mutijo. Edina firma, ki ima 3 browserje (IE, Edge normal, Edge Chromium), ti to kaj pove? Pa kaksne probleme majo firme zarad tega s tem pa itk ne ves, ker doloceni wau produkti ala SharePoint pa za dolocene zadeve se vedno rabijo starejsi IE. Muka... Hvala bogu jih je Google poseksal na vse lukne, najprej jim je mobile OS vzel, polahko se pa se na desktop siri. Seveda vse brez prisile, kar za MS ne mores reci. Itak pa je Linux danes ze povsilod okoli nas. Tko da ko voli, izvoli. Imas Office365 in ostale MS produkte pa jih uporabljaj ce zelis. Sam grem mimo.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Najbolji tudi jaz vem o čem govorim in stojim za tem, da nam je MS veliko več dal kot pa je zaradi njega slabše. Gotovo pa obstajajo tudi boljše rešitve za kakšne specialne IT sisteme. Ampak tako je povsod. Generalno gledano, pa ima masa oz. večina uporabnikov veliko več koristi zaradi MS.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Še ena ahilova peta M$ so njihovi popravki. Take probleme kot imamo z njimi jih noben os nima. Na enem Macu nikoli ni problema ko pride popravek, to pa kar se hebeš z microsoftom, je pa na meji blaznosti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Mac dela samo na eni konfiguraciji.
Win more delat na vseh mogočih. Valda da pride do težav
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Sami so si krivi, do imajo 5 verzij OSa z enako številko gradnje. Že kdaj bi lahko striktno ločili uporabniški del od OSa.

Ravnokar imam 10 mašin v repairu zaradi enega kurčevega varnostnega popravka. Postali so drek od dreka, mormo priznat.
 

mukwai

Pripravnik
2. jun 2011
108
9
18
Nekaj je bilo 20 let nazaj, nekaj je pa 2019. Od velikih treh se zadnja leta ravno MS najbolj trudi približati uporabniku, delati standarizirane rešitve pa da jim rata še kaj uporabnega. Tisti opis zgoraj je še najbolj podoben Applu, Google se je pa itak že povsem izgubil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe