Microsoft na androidu: Surface Duo

I

Izbrisan uporabnik 474

Windows CE, Windows 7 in 7 Embeded, Windows IoT in Windows 10 poganjajo recimo industrijske PLC avtomatizacije Beckhoff, ki morajo delovati 24/7 z task cycli od par 10 ms do nekaj mikrosekund, motion celo pod to mejo. Linux ima recimo s tem veliko večje težave, ki mu Real Time taska ne uspe spraviti pod 25 ms, pa da ga jebesh. Windows se primarno uporablja v medicini in diagnostičnih aparatih. Windows poganja bankomate po celem svetu. Windows je v veliko več porah svetocne industrije, kot si par IT "strokovnjakov" tukaj sploh upa predstavljat. Ni pa najboljši na vseh področjih, kar je razumljivo. Tak da par 10, 100 ali 1000 nezadovoljnih "hobby" uporabnikov je pichkin dim proti temu, kaj v svetu Windows pomeni...
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Navade ali ne, večjih težav z Windowsi ni.
Točno tako. Sam uporabljam Home in Pro verzijo, pa razen kakšnih malenkosti dejansko nisem imel nobenih problemov. Po moje imajo največ težav tisti, ki mislijo, da obvladajo, pa potem nekaj šarijo in štrikajo, na koncu pa je kriv sistem. Seveda v nobenem primeru ne priznajo, da so zašuštrali sami. Nekateri "strokovnjaki" pa kar nekajkrat letno na novo instalirajo Windowse, ker se jim "zapacajo" :oops1::oops1::oops1:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.925
4.980
113
Z vsem se strinjam. Dejstvo je da bo Windows PC delal brez problema od prvega dneva pa dokler ne crkne HW, ampka in zgolj ob pogoju da ni povezan v internet. Ker ko se ta pogoj vključi, si obsojen na updejte in vsega sranje ki pride z njimi. Govorim iz izkušenj, in moje izkušnje se ne končajo na domačem PC-ju mojega mulca.
Še danes po Sloveniji laufa po mojih informacijah tudi po 500 PC-jev na Visti v posameznem podjetju. Ja na Visti! Ampak so v DMZ coni odrezani od interneta in delajo tako že od leta 2009.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.106
861
113
Cez 5 let bo zlo zanimivo te poste pogledat. Vse se seli na web, gaming je na konzolah, tablce, mobilci pa ne jebejo winsev. Se chromebooki in podobno mal ojaca pa so winsi puf paf history. Brez heca.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ko že omenjaš "web" - z pohodom IoT in Industry 4.0 je Windows vedno močnejši. Windows IoT (ki lahko recimo BP laufa na RPi 3 in kasnejših) in Azure sta kar velika playerja na tem področju. Winsi papa? Tako močni še nikoli niso bili...
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Še en video od ex-microsoftovca, o super win 10 in trenutni politiki microsofta
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.106
861
113
Windows CE, Windows 7 in 7 Embeded, Windows IoT in Windows 10 poganjajo recimo industrijske PLC avtomatizacije Beckhoff, ki morajo delovati 24/7 z task cycli od par 10 ms do nekaj mikrosekund, motion celo pod to mejo. Linux ima recimo s tem veliko večje težave, ki mu Real Time taska ne uspe spraviti pod 25 ms, pa da ga jebesh. Windows se primarno uporablja v medicini in diagnostičnih aparatih. Windows poganja bankomate po celem svetu. Windows je v veliko več porah svetocne industrije, kot si par IT "strokovnjakov" tukaj sploh upa predstavljat. Ni pa najboljši na vseh področjih, kar je razumljivo. Tak da par 10, 100 ali 1000 nezadovoljnih "hobby" uporabnikov je pichkin dim proti temu, kaj v svetu Windows pomeni...

Linux is largely what runs enterprise computing both on in-house servers and on the cloud. Windows Server has been declining for years. In the most recent IDC Worldwide Operating Systems and Subsystems Market Shares report covering 2017, Linux had 68% of the market. Its share has only increased since then.

Ni glih pichkin dim. Problem je, ko si zaverovan v nekaj kar niti priblizno ni res. Windows je v padu, globokem. Nimajo mobilcev, nimajo serverjev, nimajo oblaka, predvsem pa developerjev ni vec... vse samo za web programira. Majo se edino desktop. Ko se chrombooki in podobno ojacajo gre tud to pocasi. Potem bos pa na Linux instaliral SQL server, Office in ostale gluposti. Srecno.

Pa se to:
It's now a Linux world -- even at Microsoft headquarters in Redmond, Washington.

Even former Microsoft CEO Steve Ballmer, who infamously said, "Linux is a cancer," now says he loves Linux.

Normalno, k mu kes prnasa ... in pol par alterjevcev misl, da je vso pamet popapalo. Ah... pobje Azure vam dejansko Linux ganja / paravirtualizira Windows virtualke.

Sem star, ampak se vem kaj pisem. Windows kot tak je 'on extinction'...

Gargy, a bo?

Amazon kot najvecji cloud provider je pa ze od starta na Linux / Xen. Not bad.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Zdaj se odloči, al laufa Azure na Linuxu, al laufa Linux na Azuru...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.106
861
113
Povej mi kaj ti bol pase, men je vseeno. Ti pa tvikaj in obracaj kakor ti bolj znese, popus je zame popus, ne glede kako obracas
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Dobro, pustimo torej Azure na strani, če ti je vseeno na čem kaj laufa...

Ko pa preberem "chromebook se še malo ojača pa gre Windows počasi pa pa" mi je pa kar malo hudo zate. Microsft in Windows (in seveda ostali) niso samo IT področje in domače namizne/prenosen drkalice. Čeprav marsikateri IT-jevec misli, da je "king of teh world"
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janez_Krajnski