Microsoft Lumia 950

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja tipkovnico rabiš, itak, al bi prek telefona tipkal? Za samo povezavo pa je vseeno kar je, dock je pač boljši ker je logično hitrejši in vse zunanje naprave imaš vedno gor priklopljene, vtakneš samo v telefon in že dela. Če pa imaš preko wifi/BT pa moraš vedno povezovat.

In continuum ni namenjen, da zamenja PC, to morda ko bo surface phone kakšne pete generacije. Je samo možnost, da univerzalne appe lepo laufaš na večjem zaslonu in lažje delaš z njimi. Word, excel, PP, koledar, ipd.

Ja eni pravite, da sta miška in tipkovnica adijo...
priden.gif


Jaz pa pravim, da se brez obeh ne da resno delati.

Continuum bi bil uporaben, če bi zamenjal PC, če bi imel enako funkcionalnost.

Jaz mislim, da to ni problem, ti telefoni so zmogljivi kot povprečen pisarniški notebook, razen da nimajo tako velikega diska, ampak ok, kakšnig 64gb notranjega bi bilo ok, ostalo pač furaš v oblaku.

Ta continuum pa je sedaj le "projekcija zaslona" telefona na monitor in nič več.

Premalo so ponudili, zato je neuporabno.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Dela tudi s kablon USB-C na HDMI. So še redki, na netu stane 25 evrov. Telefon uporabiš kot touchpad ali nanj priklopiš bluetooth tipkovnico in miško. To je pomoje še najbolj uporabno. Ne vem zakaj tega ne reklamirajo. Tudi preko WiFija dela dobro, razlika je samo v osveževanju 30 fps proti 60 fps...

Za resno delo moraš met kabl, brezžične zadeve niso ziher.

Poglej zakaj je continuum povsem neuporaben za preprosto pisarno.

Prideš v službo, vtakneš zadevico npr. v dock (ok ni panike, če je samo to).

Pogledaš maile, ok, samo ta program za maile je skromen, želiš windows live mail, e, ne moreš inštalirat, no ok, to še ni krize.

Greš tipkat dokument ok, to bi šlo verjetno.

Želiš oblikovati, malo urediti kakšno fotko, napis, že problem.

Želiš nekaj poskenirati, verjetno problem, ker moraš naložit driver od tiskalnika in skenerja? tudi ACD see ne moreš inštalirat...

Želiš delati z edavki in podobno zadevo na certifikat. Ok to bi najbrž šlo, ker Internet explorer deluje, samo žal ni takšen kot na PCju, vprašanje če podpira vse funkcije?

Želiš namestiti še neko programje, ki je na PCju in ga nujno rabiš = pa smo končali in tu je glavni problem continuuma.

Že itak so WP jajca oropana aplikacij, da pa potem še onemogočijo klasično inštalacijo windows PC programja, pa je več kot šalabajzarija...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.356
6.545
113
Ne mislim resno delat, ampak kaj recimo neka tajnica, ki odgovrja na maile, ureja direktorju urnik, surfa, piše kakšne dopise, ipd.. rabi več kot to, kar je na telefonu?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lej, to bi bil zakon, da nosiš svoj PC v žepu in da imaš vse poleg ter da vse deluje.

Premalo ponujajo, na telefonu bi moral biti sistem, ki je ena PCju, pa kaj niso rekli, da delajo v tej smeri, da bo na obeh enako, le skin drugačen, za lažje delo na telefonu.

Tako pa je WP povsem oropan funkcij.

Na telefonu bi moralo biti npr. v nastavitvah

1. mobile
2. Desktop

Tako da bi na telefonu tudi lahko imel PC desktop
smile-1.gif
in obratno

Verjetno bi gigantje v ozadju ponoreli, ker bi folk raje kupil za 500 EUR+ telefon/pc kot pa desktop zadevo.

Zdaj so pa spet nekaj naredili, ko ne veš kaj je.

Polizdelek.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Continuum ni narejen zato, da bo nadomestil računalnike. Ne pretiravat no. To so govorili za prenosnike, pa tablice, pa sem že takrat vedel da nebo iz tega nič. Pa ni blo iz tega nič. Vsaka stvar ima svojo uporabnost. Pa ne govorit, da je zanič, samo zato, ker še nima funkcij, ki bodo na razpolago čez nekaj let. Za vsako novo stvar je potreben razvoj. Isto so govorili za prvi televizor, telefon, avto in prvi avion. Primer fotoaparata na telefonu. 10 let nazaj smo dali par 100 evrov za fotoaparat, ki ni delal niti približno takih slik kot nov telefon. In kake so ble slike na prvih telefonih? Slabše kot je slika na televizorju sedaj preko continuuma. Funkcije se bojo dodajale, univerzalnih programov bo vedno več, govori se o podpori programov x86 in x64, aplovih appov... Univerzalni programi s continuumom dobivajo dodatni smisel. Prvi telefon, ki to podpira je zunaj nekaj dni. Ne ga srat no...
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Zdaj so pa spet nekaj naredili, ko ne veš kaj je.

Polizdelek.

Ko so tebe naredili si bil tudi polizdelek. Do sedaj si se razvijal v to kar si. Je pa res, da bi bilo za nekatere izdelke boljše, da bi jih ukinili, preden so jih sploh izdali. Veliko primerov je za to, ne samo v elektroniki hehe...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Continuum ni narejen zato, da bo nadomestil računalnike. Ne pretiravat no. To so govorili za prenosnike, pa tablice, pa sem že takrat vedel da nebo iz tega nič. Pa ni blo iz tega nič. Vsaka stvar ima svojo uporabnost. Pa ne govorit, da je zanič, samo zato, ker še nima funkcij, ki bodo na razpolago čez nekaj let. Za vsako novo stvar je potreben razvoj. Isto so govorili za prvi televizor, telefon, avto in prvi avion. Primer fotoaparata na telefonu. 10 let nazaj smo dali par 100 evrov za fotoaparat, ki ni delal niti približno takih slik kot nov telefon. In kake so ble slike na prvih telefonih? Slabše kot je slika na televizorju sedaj preko continuuma. Funkcije se bojo dodajale, univerzalnih programov bo vedno več, govori se o podpori programov x86 in x64, aplovih appov... Univerzalni programi s continuumom dobivajo dodatni smisel. Prvi telefon, ki to podpira je zunaj nekaj dni. Ne ga srat no...

10 let nazaj sem dal preko 100 jurjev za Canon S30 in ti rečem, še sedaj dela super fotke
evil.gif


Jaz pravim, da bi bila zmaga, da bi MS naredil en OS, ki bi imel verzijo mobile in verzijo desktop, da bi samo preklopil in to je to...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Zdaj so pa spet nekaj naredili, ko ne veš kaj je.

Polizdelek.

Ko so tebe naredili si bil tudi polizdelek. Do sedaj si se razvijal v to kar si. Je pa res, da bi bilo za nekatere izdelke boljše, da bi jih ukinili, preden so jih sploh izdali. Veliko primerov je za to, ne samo v elektroniki hehe...

Če bi L950 nadomestil povsem (jasno glede na HW ki je not) PC, potem bi stal v vrsti in odštel več 100 eur za to novo super pridobitev.

Tako pa dobimo kaj?

Vizualno nič posebnega, telefonom z nekimi novostmi, ki so precej omejene.

Škoda.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Ja malo je pred časom 950, priznam. S tem ni nič narobe. Bo tud softwer dohitel hardwer enkrat. Bomo čez pol leta še enkrat ocenili. Torej si kupil 925 predvsem zaradi odličnih fotk, čeprav imaš doma Canona? Hm... Zakaj pa? Ker maš telefon vedno pri roki in ne dela dosti slabših slik kot canon? Ker canona nimaš vedno v žepu? Torej ga ne rabi nadomestit a ne, ampak je v 90% dovolj? To ti razlagam za continuum. Se še spomniš kake slike je delal tvoj prvi telefon?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.740
2.346
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Continuum ni narejen zato, da bo nadomestil računalnike. Ne pretiravat no. To so govorili za prenosnike, pa tablice, pa sem že takrat vedel da nebo iz tega nič. Pa ni blo iz tega nič. Vsaka stvar ima svojo uporabnost. Pa ne govorit, da je zanič, samo zato, ker še nima funkcij, ki bodo na razpolago čez nekaj let. Za vsako novo stvar je potreben razvoj. Isto so govorili za prvi televizor, telefon, avto in prvi avion. Primer fotoaparata na telefonu. 10 let nazaj smo dali par 100 evrov za fotoaparat, ki ni delal niti približno takih slik kot nov telefon. In kake so ble slike na prvih telefonih? Slabše kot je slika na televizorju sedaj preko continuuma. Funkcije se bojo dodajale, univerzalnih programov bo vedno več, govori se o podpori programov x86 in x64, aplovih appov... Univerzalni programi s continuumom dobivajo dodatni smisel. Prvi telefon, ki to podpira je zunaj nekaj dni. Ne ga srat no...

10 let nazaj sem dal preko 100 jurjev za Canon S30 in ti rečem, še sedaj dela super fotke
evil.gif


Jaz pravim, da bi bila zmaga, da bi MS naredil en OS, ki bi imel verzijo mobile in verzijo desktop, da bi samo preklopil in to je to...

pa saj so na poti do tja
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Ja malo je pred časom 950, priznam. S tem ni nič narobe. Bo tud softwer dohitel hardwer enkrat. Bomo čez pol leta še enkrat ocenili. Torej si kupil 925 predvsem zaradi odličnih fotk, čeprav imaš doma Canona? Hm... Zakaj pa? Ker maš telefon vedno pri roki in ne dela dosti slabših slik kot canon? Ker canona nimaš vedno v žepu? Torej ga ne rabi nadomestit a ne, ampak je v 90% dovolj? To ti razlagam za continuum. Se še spomniš kake slike je delal tvoj prvi telefon?

925 sem kupil predvsem zaradi fotk, pa da bi imel vsaj to, kar sem imel na Motoroli G, žal slednjega ni zaradi manjka aplikacij.
Zakaj ne več canona? ja ker je prevelik in ker je fajn met vse v enem. Canon se sploh več ne uporablja.

Contonuum je ideja dobra, izvedba pa zanič.

Poglejmo HW teh telefonov. Nobenih težav ne more biti, da se ne bi gor namestil pravi win10, pač očiščen balasta, ampak pravi OS.

Tej verziji bi samo dodali Phone opcije, mobile GUI kot je sedaj in to je to.

Kaj pa so naredili? nekaj, kar je vmes, s polno omejitvami.

Moj prvi telefon ni imel fotoaparata.
evil.gif
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
@Snecer, za pravi in polni OS ta telefon ne bo, ker za to rabiš drug procesor, kar pa ta ni... Zaradi tega polne aplikacije ne delajo gor. (pa še kaj drugega verjetno...)
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Continuum je OK, zaenkrat dela to kar so obljubili. Kar pa niso obljubili, bo pa nekoč v tretji ali četrti izdaji možno. Jasno pa da to nima nobene veze s tem, kar Snecer pričakuje. Je pa že vsakemu jasno, da njegova Lumia 925 je vrhunec vsega kar ima, sicer bi jo že zdavnaj zabrisal v koš za smeti, pa jo še kar veselo drsa, tako da WP8 je uspešno prestal najtežji preizkus svojega obstoja. In to zelo uspešno, saj jo uporablja že eno leto in pol. Za primer, Motorola Moto G je končala kariero pri njemu zelo kmalu.

Tip ne živi v realnem svetu, pozabite nanj. Njemu bo vedno neka stvar dva ali tri korake za njegovimi pričakovanji.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Motorola Moto G še vedno veselo drsa po hiši in pada na tla, neuničljiva. Malo so jo zdrmali z 5.1, ampak ok. Super telefon sicer moto g, škoda da ni imel boljšega fotkiča.

Napisal sem, kaj bi bil pravi continuum in pravi OS, kjer bi v eni napravi združili PC in telefon.

Lumijo 925 še imam, vezava do junija, potem pa bomo videli. Nekako bi mi najbolj dišala premium znamka kot npr. Sony Z5 compact.

Ravno sem jo posodobil na 10586.29

Pa zaenkrat deluje, ni videti, da bi kaj "uničilo", večinoma je ohranilo, par aplikacij se mi zdi, da je odfrčalo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Par aplikacij je odrfčalo, ker boš dobil nove po novem letu. Mogoče bi bilo boljše, da bi ta čas ohranili stare, pa OK.. WP10 ni še uradno zunaj in si z uporabo le-tega testni zajček in si verjetno prebral pogoje, preden si stisnil namesitev, ali pač?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Pravi Continuum je z obstoječo ARM tehnologijo procesorjev telefonih neuresničljiva želja. Že res, da so procesorji na frekvenci 2GHz in več in da imajo 4 ali celo 8 jeder, vse skupaj pa je v primeru poganjanja x86 ali celo x64 aplikacij na nivoju enega 400MHz Pentiuma iz leta 1995. Zato to ne gre in še nekaj časa ne bo šlo.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
467716-post_slo.gif


950 je super stroj, samo premalo za zamenjavo moje 930 z WP10 IP. Žalosti me pa to, kako slabo MS dela na WP, kot nek testni zajček in občutek, da je razvojna ekipa šteje 10 oseb ni stvar preteklosti.

Pa toliko je raznih android uporabnikov, ki bi MORALI uporabljat WP. Včeraj spet gledal enega Samsung Edge, ki bolj ovira, kot elektronska bergla lastniku.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
"Prave" aplikacije so povsem nepotrebne in neuporabna za Continuum.

Ta lahko brezhibno servisira vse potrebe ciljnih uporabnikov, zahtevnejši userji pa imajo druge veliko bolj zmogljive divajse, če pa že uporabi continuum pa skonektajo telefon in odprejo remote desktop sejo, VPN, Teamviewer... do svoje "prave" kište.

Sicer pa še napredni user 90% visi na netu, 5% pa dejansko dela, kaj šele remote brez svojega PCja samo s telefonom.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.356
6.545
113
Če pa je bilo rečeno, da je to še ostanek nokia ekipe, 950. Panos je šele pred kratkim začel delat na telefonu, saj to se pa tudi ne naredi kar čez noč.