Microsoft Lumia 950

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Meni ne dela. Imam 950xl. Mislim da je težava da so z Aniversary update šli na Cortana navigacija (in jeziki). Ker ne uporabljam Cortane (imam vse SLO) ni navigacije. Tudi v nastavitvah med možnimi jeziki ni SLO. Sam sem na Slow ringu za testiranje.

Sem malo pobrskal in tale rešitev je pri meni delovala:

Iz start screena sem ikono zemljevidov odstranil in jo spet dodal. In SLO zvočna navigacija se je spet pojavila. Čisto odbito...
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Sem sledil tvojim navodilom, potem pa še prestavil jezik na angleščino in ob prvi uporabi maps me je vprašalo za dolpoteg jezika. Sem dal angleščino, ker slovenščine ni bilo, namestil, restartal, ponovno nastavil jezik na slovenščino in sedaj zvočna navigacija dela (v slovenščini, lool). Vsaj testno, ostalo preverim jutri. Kaj je pomagalo, nimam pojma.
Na OneDrive pa še kar po neki svoji logiki meče, škoda.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Malce bolj detaljna primerjava med fotoaparatoma 950 in 1020 pri snemanju video posnetkov.
Stabilizacija slike in izostritev je precej boljša na 1020-ki v normalnih svetlobnih pogojih.
Največja težava pri 950-ki je, da OBREŽE vidno polje. Torej, snemaš video in na ekranu si zajel točno to, kar bi želel imeti na video posnetku, ko pa zadevo daš na računalnik je pa vidno polje manjše. To mi ni jasno zakaj so šli v to smer.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
bi koga mel čisto novi display dock?
smile-1.gif
- ZS
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Meni so ponujali 40€ za njega. Sam ga za toliko ne dam. Če te zanima, ti lahko posredujem kontakt.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.753
589
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Malce bolj detaljna primerjava med fotoaparatoma 950 in 1020 pri snemanju video posnetkov.
Stabilizacija slike in izostritev je precej boljša na 1020-ki v normalnih svetlobnih pogojih.
Največja težava pri 950-ki je, da OBREŽE vidno polje. Torej, snemaš video in na ekranu si zajel točno to, kar bi želel imeti na video posnetku, ko pa zadevo daš na računalnik je pa vidno polje manjše. To mi ni jasno zakaj so šli v to smer.

Izklopi softversko stabilizacijo, potem bo posnetek neobrezan.
 

Phil__Starck

Zelenc'
13. sep 2016
15
0
1
Da malo obudim temo. Po zaključku klica ugasnjen zaslon, ne reagira ne na "dvotap", ne na gumb za zaklep/odklep zaslona. Po cca 3 do 5s pa se zaslon magično zbudi.....ko da nekaj melje v tem času in postane telefon totalno neodziven. Aja, to dogaja (občasno saj vklop/izklop telefona pomaga) od predzadnje posodobitve dalje....

Kakšna ideja?

Ad1) vse "čudne" aplikacije so že letele dol.....
Ad2) po cca. pol leta uporabe (zamenjava za 925, ki je šla še v garanciji v večna lovišča):
- segreva alla 925 style (maps, Tube)
- malo prvelika za v roke (vsaj meni)
-ohišje cheap look (ne vredno cene po kateri so se še par mesecev nazaj prodajale)..Ok da rešit raznimi dodatki, ampak osebno oblačenje telefona v etuije,gumice,ostalo navlako totalno bljak...telefon (vsaj zame) potrošna roba ne pa furanje izložbe style
- ob prehodih med aplikacijami (predvsem zapirarnje/odpiranje aplikacij) vedno občutek kot da ni WM10 še ni optimiziran za ta telefon
- preveč vmesnih nadgradenj brez neke dodatne vsebine....meni običnemu uporabniku to bolj dozdeva, da mašijo predhodne nedodelane, bug-ane verzije
....pa še kaj bi se našlo...

Uhhh, sedaj dal iz sebe ven, bom dober za naslednje 3 mesece uporabe ("trpljenja")
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.059
-899
83
ker update 14955 ali 14393.351 , dej nared factory reset z volume +-

1) First press and hold the Camera + Volume Down + Power buttons simultaneously.
Then release the Power button when the phone vibrates – but continue to hold down Camera and Volume Down.
Then release the camera button and Volume Down when the Format prompt is displayed on screen.
Then press Windows button twice to confirm.

2) Turn the phone off. Then press and hold the power key until it vibrates. Then release.
Press and hold the Volume Down button. If the exclamation mark is displayed, then let go of the button.
Then input the follow sequence of keys: Volume Up – Volume Down – Power – Volume Down.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
To z zaslonom se meni kakšnih 2x tedensko zgodi.
Če bo ostalo pri tem, ne bom izgubljal časa z rešitvijo.
Drugače tudi pri meni recimo enkrat na dan, kakšna aplikacija ''zmrzne'' za četrt sekunde, ampak ajd, ne bom pikolovski. Imam Android tablico in tam zmrzne za kakšni dve sekundi.
Najbolj mi gre na živce, da ne nalaga konstantno na OneDrive fotk in videov. Na WP8 je to fenomenalno delalo/dela.
Drugače zadovoljen, sploh za tako ceno.
cheer.gif
 

Phil__Starck

Zelenc'
13. sep 2016
15
0
1
Problem je ker se sploh ne vidi ali je zveza že prekinjena ali ne...in to me moti. Vse bolj me spominja na bug, ki so ga seveda rešili šele z n-to nadgradnjo, ko se je Wi-Fi samodejno izključeval...

Bo pa kriza. Android me je minil v trenutku ko sem na G5 videl odprtih enih 5,6 ikon v menijski vrstici (čisto na vrhu zaslona - OK lastnik ga imel vsega par dni; dopuščam možnost da se da izključiti), pa preveč kljukic odkljukat, da te big brother ne spremlja; jabolko.. ne mislim dajat povpr.SLO place za telefon, Blackbarry ugaša..... Kaj bodo sploh še alternative?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Nekih drugih alternativ žal ni. Vsaka od teh, ki si jih navedel, ima pač svoje pluse in minuse in pri vseh moraš prilagoditi svoja pričakovanja/način uporabe. Tako da je vse odvisno samo katera ti najbolj ustreza.
 

branci

Pripravnik
8. feb 2011
125
0
16
a se da še kje ceneje dobit 950?
na bolhi je trenutno 315e dual sim verzija
na microsoft nemcija sem mislim da zasledil ceneje ampak je ni na zalogi
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.962
2.416
113
Danes sem bil malo v hribih, startal z okoli 70% baterije, precej slikal po poti in na vrhu....1700m. Nenadoma pa se mi je ugasnila, poskusal parkrat prizgat, ocitno jo je mraz zjebal. Pol sem jo malo grel pod hlacami, se nekako zbudi, pustim se na soncu in sem se malo poslikal, govoril ird. V avtu je kazala 20%. Sem jo ugasnil in cez nekaj casa spet prizgal ker sem mislil, da se bo malo segrela in kaj vec pokazala. Zbujala se je 3x dlje, pa tudi na vrhu je bilo tako. Se vedno kazala 20%...doma pa na polnilc, pa da vidimo, kako bo naprej. Hitrost zbujanja pa moram se preverit.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Dve zadevi, ki sta se mi začeli dogajati. Prva manj problematična je, da ekran postane črn ali popacan, ko ga odklepam, se prav vidi, ko ''preklaplja'' zaslon. Za stotinko sekunde.
Druga, izredno problematična: zadnjič mi ni shranil neznane številke pri sprejemu klica. Nimam pojma, kako je do tega prišlo, zgodilo se je pa le enkrat.
In pa odpiranje aplikacij se mi zdi, da se je upočasnilo. Prej je bilo hipno, sedaj pa traja četrt sekunde recimo...