Merkur - naložbeno življensko zavarovanje

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Samo nezgodno zavarovanje (verjetno še nisi v takih letih, da bi pričakoval naravno smrt
evil.gif
)
za tam 20.000€ te pride okrog 3,5 €/mesec.
Nezgodno zavarovanje za 20.000€ je podobno kot ,da bi mislil da če se z Yugecom zaletiš, da jo boš dobro odnesel...
glede zavarovanja za primer smrti, tudi med mladimi kosi, bolj kot si misliš, vprašanje je pa ali "rabiš" oz koliko rabiš...

Citat:
Poleg tega si itak že nezgodno zavarovan v avtomobilu, kot imetnik plačilne kartice, mogoče v podjetju...
Nezgodno zavarovanje pri avtomobilskem zavarovanju velja samo, ko si potnik v vozilu in pride do nesreče, drugje NE!
Pri zavarovanjih prek kartic pa moraš bit tudi pozoren, kjer nekje velja samo če je 100% invalidnost, pa še zneski so smešno nizki,
tako da se slepit s takimi variantami saj nekaj imam, raje ne...

Ne pričaj gluposti če ne poznaš detajlov!

Citat:
100€ mesečno ti v 10 letih ob le 3% obrestni meri navrže tam 1000€ obresti, ločeno nezgodno zavarovanje pa te pride tam 350 €. Pa še zahtev in dodatnih stroškov nimaš, če se ti trenutna finančna situacija slučajno poslabša.
Kako je smiselno sestavit zavarovanje je zelo odvisno od posameznika, ali je naložbeno, klasično ali riziko...
Za primerjavo sem dal zgolj 20.000€, kolikor je za nezgodo predvideno v obravnavani temi. Za približno tak znesek sem zavarovan tudi kot imetnik zlate kartice. In, če skleneš AO+ zavarovanje si zavarovan tudi kot voznik. O razhajanju med obljubami pred sklenitvijo zavarovanja in kasnejših tantalovih mukah do odškodnine pa raje ne bi razglabljal.
uf-1.gif

Sedaj pa ne vem, gdo "priča gluposti"? Ali jaz, kateri pišem iz lastnih izkušenj ali ti, kateri si očitno zavarovalniški agent?

PS- če pa imaš ženo kakšnega mladoletnega otroka potem življenjskih zavarovanjih pod 100.000€ sploh ni smiselno sklepati. Milijonskih pa tudi ne, kaj veš kdaj boš pri ženi prekoračil mejo denarne koristi živ/mrtev
evil.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.812
4.307
113
Citat:
Za primerjavo sem dal zgolj 20.000€, kolikor je za nezgodo predvideno v obravnavani temi.
malo moja napaka, glede na napisano in povezavo z nezgodnim zavarovanjem pri avtu sem smatral da misliš nezgodno invalidnost
in ne nezgodno smrt ki je bila opredeljena zgoraj...

Citat:
Za približno tak znesek sem zavarovan tudi kot imetnik zlate kartice.
ne vem katero zlato kartico imaš, tukaj je opisano kaj krije pri naši največji banki
6.260 EUR za primer nezgodne smrti,
31.300 EUR za primer 100 odstotne trajne invalidnosti ( to pomeni da je izplačilo samo če je priznana 100% invalidnost)

Vsekakor je to bolje kot nič, ampak iz izkušenj ti povem, da so potem stranke razočarane in jezne na zavarovalnice in agente,
ker ne poznajo zavarovanja in kritja ki je vključeno in ne dobijo odškodnine katero so mislili da jim pripada, ampak jim ne, ker
so sklenili tako zavarovanje...
Vsi smo pozorni ko delamo pogodbo za nakup stanovanja ipd... pri zavarovalnih pogodbah si pa vzamemo premalo časa in
se ponavadi posvetujemo s "strokovnjaki izza šanka" ki pojma nimajo očem TOČNO govorijo.
Splošni pogoji
Preberi X (10) člen

Citat:
In, če skleneš AO+ zavarovanje si zavarovan tudi kot voznik. O razhajanju med obljubami pred sklenitvijo zavarovanja in kasnejših tantalovih mukah do odškodnine pa raje ne bi razglabljal.
uf-1.gif

Sedaj pa ne vem, gdo "priča gluposti"? Ali jaz, kateri pišem iz lastnih izkušenj ali ti, kateri si očitno zavarovalniški agent?
Ne vem kaj so ti obljubljali, jaz mojim strankam obljubljam samo to kar je res...
AO - zavarovanje avtomobilske odgovornosti (tukaj so zavarovani VSE osebe RAZEN - povzročitelj nesreče)
AO+ zavarovanje, pa je zavarovanje voznika za telesne posledice, če je on povzročitelj prometne nesreče, do zavarovalne vsote
cca 51.000€... kar pa ni omejeno na invalidnost, za vse telsne posledice, je pa seveda to treba dokazovati...
Nezgodno zavarovanje potnikov, pa je po mojem mnenju en "bull shit", nekaj da zavarovalnice dodatno pokasirajo...


Citat:
PS- če pa imaš ženo kakšnega mladoletnega otroka potem življenjskih zavarovanjih pod 100.000€ sploh ni smiselno sklepati. Milijonskih pa tudi ne, kaj veš kdaj boš pri ženi prekoračil mejo denarne koristi živ/mrtev
evil.gif
Citat:

S tem se pa popolnoma strinjam
cheer.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
ksz

Gre se za zavarovanje Merkur 18 SUPER UNI 1. Stvar vsekakor ne more biti nateg, ker zavarovalnica ni "od včeraj", je pa vprašljivo, ali se se stvar izplača / je ugodna. Tole bi pa rad od vas slišal.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
"denar ki gre za zavarovanje gre za vedno pa-pa, ne pa da ga dobiš kdaj nazaj ven"

Razen ce se zgodi to za kar placujes. Potem pa je izplacana skoda. Lepo od zacetka, to je point besede zavarovanje.

In ce je zate zavarovanje nateg se prosim ne oglasaj vec.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Prodajni momenti se menjajo. cez x let pa bojo stranke katere so skozi celotno dobo zdrzale na tem produktu prisle iz te zgodbe kot zmagovalci. NŽZ sploh ni slab produkt za varcevanje in to se bo pokazalo takoj ko se ponovi moment 2003 - 2008. NŽZ na ts1 iz 2003 je dons v plusu pa ves da so donosi v kurcu.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
"denar ki gre za zavarovanje gre za vedno pa-pa, ne pa da ga dobiš kdaj nazaj ven"

Razen ce se zgodi to za kar placujes. Potem pa je izplacana skoda. Lepo od zacetka, to je point besede zavarovanje.

In ce je zate zavarovanje nateg se prosim ne oglasaj vec.

Nateg je v tem, kako potniki tole porivajo strankam pred nos, že v prvi objavi avtorja teme se jasno vidi, da mu nakladajo, da bo denar za zavarovanje dobil ven kasneje, z obrestmi. In ne, stranka si za izplačilo ne zamišlja sebe polomljenega na vozičku. Nateg.

Produkt ni nateg, je pa nateg, kako se ga predstavlja folku.

In oglašal se bom kadar se mi bo zljubilo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.812
4.307
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
V ponudbi piše, citiram: "Predvideno skupno izplačilo ob izteku zavarovanja-doživetje". Torej ti trdiš, da je to laž?

Merkur je dobra zavarovalnica za osebna zavarovanja, imajo tradicijo, dobro stojijo, se ne preseravajo z marmorjem
in pripisujejo dober soliden dobiček k klasični življenski polici.

Ob izteku/doživetju, boš ven dobil iz osnovnega zavarovanja (življesnko zavarovanje s doživetjem in udeležbo na dobičku)
zavarovalno vsoto plus pripisan dobiček do takrat, kar je garantirano oz zagotovljeno.
Ostali riziki ki so priključeni pa so "samo kasko" tam pride do izplačila samo v primeru zavarovalnega primera, odvisno kaj sta
zraven kombinirala, nezgodno zavarovanje, dodatno za smrt ali hude bolezni...
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Gre se za zavarovanje Merkur 18 SUPER UNI 1.
To mene tudi zanima.
To je isto kot je pred leti bil "TOP 10" (ali podobno ime)?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.812
4.307
113
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Gre se za zavarovanje Merkur 18 SUPER UNI 1.
To mene tudi zanima.
To je isto kot je pred leti bil "TOP 10" (ali podobno ime)?

Pred leti je bil Super10, potem se je nadgradil na Super18 in z 2013 v Super18 UNI...
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Mi lahko prosim razložiš tvoj stavek?

Nezgodno zavarovanje potnikov, pa je po mojem mnenju en "bull shit", nekaj da zavarovalnice dodatno pokasirajo...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Če z obrazložitvijo ciljaš na nadgradnjo, je imel v mislih to, da gre v grobem za "isti" produkt, ki se je skozi leta dodatno razvijal, stranke, ki pa imajo kakšnega od teh starih oz. starejših produktov pa lahko le-tega brez problema preoblikujejo v (naj)novejšega, brez da bi se starega kakorkoli prekinjali ali novega sklepalo kot na novo. S tem stranka privarčuje ogromno na raznih stroških in pa še vnaprej se jo obravnava kot mlado in zdravo osebo oz. se jo obravnava po pogojih, kakršne je imela ob sklenitvi prvotnega zavarovanja brez da bi se upoštevalo vmesno postaranje in povečanje rizičnosti ter da bi se posledično premija lahko lepo podražila. Oziroma ne da bi se lahko temveč bi se.

Nezgodno zavarovanje potnikov pri avtomobilskem zavarovanju je pa res povsem...provizorično. Lih tok da je neki. Odškodnina v primeru nezgode/nesreče se lahko tako ali tako črpa tudi iz avtomobilske odgovornosti.

Citat:

SPLOŠNI POGOJI ZA ZAVAROVANJE AVTOMOBILSKE ODGOVORNOSTI
1. člen - ZAVAROVANE NEVARNOSTI
(1) Zavarovalnica povrne škodo, ki je posledica uveljavljanja odškodninskih
zahtevkov na podlagi civilnega prava, če je pri uporabi in posesti v
polici navedenega vozila prišlo do:
1) smrti, telesne poškodbe ali prizadetega zdravja neke osebe (škoda
zaradi smrti, telesne poškodbe in prizadetega zdravja);
2) uničenja ali poškodovanja stvari (škoda zaradi uničenja in poškodovanja
stvari).
(2) Poleg lastnika vozila so zavarovane vse osebe, ki imajo po volji lastnika
opravek z vozilom (uporabnik, voznik, sprevodnik, spremljevalec in
podobno), kot tudi osebe, ki se prevažajo z vozilom po volji njegovega
lastnika oziroma uporabnika - sozavarovane osebe.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Ja, potem vržem vsako leto 20€ stran, ? To je sklenitev nezgodnega zavarovanja za voznika in 4 potnike, na zav. vsoto, za primer smrti 17000, za primer invalidnosti 34000 , brez dnevne odškodnine in stroškov zdravljenja.
A to zdej pomeni, da sem to še dodatno zavaroval in potem zahtevam odškodnino iz tega naslova in iz naslova avtomobilske odgovornosti, ali bo zavarovalnica plačala samo eno odškodnino?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Mi lahko prosim razložiš tvoj stavek?

Nezgodno zavarovanje potnikov, pa je po mojem mnenju en "bull shit", nekaj da zavarovalnice dodatno pokasirajo...
Dodatno nezgodno zavarovanje priporočam predvsem zaradi voznika samega. Je kdo od vas že kdaj prebral, kakšno je izplačilo iz AO-plus v primeru smrti povzročitelja prometne nesreče?

In recimo Triglav, ki ima to ekstra smotano napisano s spodnjimi besedami, ki jih noben lajik ne razume:
Citat:
Odškodnina za negmotno škodo je strogo osebna, zaradi česar zahtevki za povračilo negmotne škode niso podeljivi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Ja, potem vržem vsako leto 20€ stran, ? To je sklenitev nezgodnega zavarovanja za voznika in 4 potnike, na zav. vsoto, za primer smrti 17000, za primer invalidnosti 34000 , brez dnevne odškodnine in stroškov zdravljenja.
A to zdej pomeni, da sem to še dodatno zavaroval in potem zahtevam odškodnino iz tega naslova in iz naslova avtomobilske odgovornosti, ali bo zavarovalnica plačala samo eno odškodnino?

Ni stran vržen denar ni pa najbolje vložen. V primeru nesreče dobiš odškodnino iz obeh naslovov
wink-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
@Pbutec - ravno zaradi takšnih stvari jaz veliko bolj preferiram kvalitetno osebno nezgodno zavarovanje (lahko tudi paketno za več oseb, da se "porihta" celotno gospodinjstvo) kot pa da se doda pri avtomobilskem zavarovanju AO+ ter nezgodno zavarovanje voznika in sopotnikov. Samo kaj, ko pa se nekaterim zdi to nepotrebno in/ali predrago.... za kakšno AO+ zavarovanje boš dal na letni ravni cca. 30-70€ + 15-20€ za nezgodno za sopotnike, kvalitetno nezgodno zavarovanje pa te hitro pride 150+ € na letni ravni.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Definitivno se strinjam, kdor je brihten se odloči za to varianto, za nekatere pa je nezgodno zavarovanje pač bullshit, ki ga zavarovalnice kasirajo. Kaj takšnega pač lahko napiše samo oseba, ki ima še obe roki.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Zanimivo.

Torej imam star produkt A ki ne pokriva bolezni X, ga preoblikujem v nov produkt B ( ki pokriva bolezen X ) brez zdravstvenega vprasalnika, uveljavljam oskodnino za bolezen X in Merkur gladko izplaca?

In še, zavarovalnica ni karitas da bo za isti denar pokrivala vec rizikov. V to sem preprican.