Menjava / popravilo vetrobranskega stekla

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
cena šipe je enaka. Uro dela pa plačajo po eurotaxu.
Razlika je samo v tem, da za zavarovalnico se da original. Iz lastnega žepa pa najcenejše sranje kaj lahko dobiš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Bi bilo zanimivo primerjat ceno originala za zavarovalnico in ceno OEM stekla nekje na autodocu ( čeprav mislim da tam ni stekel). Ampka dobro, saj veš kam pes taco moli.
Kako pa ti pooblaščeni servis zamenja steklo na skoraj novem avtu pa sem že opisal. Najbrž je menjal nek vajenec ki je šel po sili razmer za kleparja in je pristal na obvezni šolski praksi na pooblaščenem servisu, brez končne kontrole nadrejenega ( kaj šele vmesne) kaj je naredil.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
cena originala za zavarovalnico je enaka ceni za tebe. Taka kot na ceniku.
Al misliš, da zavarovalnici prodajo za 750, tebi kot fizični osebi pa za 300.

Primerjava cene oem dela in originala pa ni na mestu. Ker oem nima štempla od proizvajalca avta. in ko enkrat menjaš neoriginal šabo, ti lahko cenilec zavrne original del pri ponovni menjavi.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
cena originala za zavarovalnico je enaka ceni za tebe. Taka kot na ceniku.
Al misliš, da zavarovalnici prodajo za 750, tebi kot fizični osebi pa za 300.
Prek zavarovalnice je cena šipe brez popusta, če jo greš tak kupit, pa na pooblaščencu dobiš brez problema 15% popust. Če ti jo kar kak klepar rihta, pa bo cena šipa takoj 30% nižja, pa delo bo 50% cenejše od eurotax tarif, po katerih plača zavarovalnica.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Sem dobil že par ponudb.. Vse so večinoma blizu cenovno. Tudi Narodnjak mi je dal dober kontakt.

Na koncu mislim da sem se,oziroma se bom odločil za popravilo čisto blizu mojega bivališča ,pa dejansko bo še najceneje. Sem vprašal kaj je z vinjeto ,uredijo oni.

Malo bom počakal ,da se vse skupaj upam malo umiri. Za te lokalne vožnje bo pa že..

lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Prek zavarovalnice je cena šipe brez popusta, če jo greš tak kupit, pa na pooblaščencu dobiš brez problema 15% popust. Če ti jo kar kak klepar rihta, pa bo cena šipa takoj 30% nižja, pa delo bo 50% cenejše od eurotax tarif, po katerih plača zavarovalnica.
Ja, če ti bo prepustil ta popust(ali vsaj del) . Nekateri nič ne vejo o kakem popustu pri trgovcih z deli....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Prek zavarovalnice je cena šipe brez popusta, če jo greš tak kupit, pa na pooblaščencu dobiš brez problema 15% popust. Če ti jo kar kak klepar rihta, pa bo cena šipa takoj 30% nižja, pa delo bo 50% cenejše od eurotax tarif, po katerih plača zavarovalnica.
o kaki popustih govoriš?
Noben ti ne, da brez problema popusta. Al misliš, da te na vhodu čakajo. Dober dan gospod danes bo pa za vas 15% popusta ker ste nam simpatični.
Kura* večina folka plača ceno na ceniku. Niso vsi beli cigani ko handlajo povsod.
O takih popustih kot govoriš jih pa majo v trgovinah z deli. Definitivno pa ne pri pooblaščenih servisih. Tudi klepar nima 30% popusta na original dele.
Pa še to da marsikdaj zavarovalnica zahteva dobavnico priloženo ko papire oddajaš. In če si prevelik del pogače za sebe vzameš ti zavrnejo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
o kaki popustih govoriš?
Noben ti ne, da brez problema popusta. Al misliš, da te na vhodu čakajo. Dober dan gospod danes bo pa za vas 15% popusta ker ste nam simpatični.
Kura* večina folka plača ceno na ceniku. Niso vsi beli cigani ko handlajo povsod.
O takih popustih kot govoriš jih pa majo v trgovinah z deli. Definitivno pa ne pri pooblaščenih servisih. Tudi klepar nima 30% popusta na original dele.
Pa še to da marsikdaj zavarovalnica zahteva dobavnico priloženo ko papire oddajaš. In če si prevelik del pogače za sebe vzameš ti zavrnejo.
Pri renoju dobiš 15% popust na originalne dele samo če vprašaš, če je to cena s popustom ali brez popusta. Na vw dobiš 10%. Pri hyundaju gredo do 20%.
Ne rabiš sitnarit, samo vprašaš, če je to cena s popustom, ali brez. Če ti je nerodno vprašat za popust, pa se lahko včlaniš v renault/vw, audi, karkoli klub, dobiš kartico in seznam ugodnosti, pa boš lahko te popuste koristil brez sramu in rdečice na obrazu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Zanima me ,kakšna je praksa glede menjane šipe.

Meni pravijo ,da garancija je doživljenska za vgradnjo ,na samo šipo pa nič ?? Je to normalno ?

Lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
In kakšno garancijo bi ti imel na šipo?

Da ne bo več počla al kaj?
In kaj se je treba vžigati ?? Samo lepo sem vprašal če je to normalno ,ker to pa res ne menjujem vsak dan da bi vedel...

Recimo ,lahko ima tudi kakšno tovarniško napako ,se svetloba kje čudno lomi ,zasenčen del se recimo odlepi .... take stvari imam v mislih..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
ja saj ti je lepo napisal.
Edino delaminacija to je logično. Na to bi morala bit garancija in verjetno je.
Če se svetloba kje čudno lomi se vidi pred vgradnjo. Če je šipa neke tretje firme si lahko ziher, da se bo kje čudno lomlo.
Zatemnjen del nimaš šanse, da odstraniš tudi če praskaš. Tako, da odlepil se ne bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Bom pa tako dal, če je le možno sedaj mesec in pol po registraciji,dodatno zavarovat nazaj E kombinacijo..
 

scsiii

Pripravnik
1. sep 2007
156
2
18
Da se še jaz priključim...

Ima kdo kakšno priporočilo mojstra za popravilo/menjavo stekla na območju gorenjske oz ljubljane?

Nazadnje ko so mi menjal šipo na AT VIS kranj, so mi zjebal še armaturo, tako da nebi še enkrat probal :)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Da se še jaz priključim...

Ima kdo kakšno priporočilo mojstra za popravilo/menjavo stekla na območju gorenjske oz ljubljane?

Nazadnje ko so mi menjal šipo na AT VIS kranj, so mi zjebal še armaturo, tako da nebi še enkrat probal :)

Sem enkrat pri C3 dal menjat stransko steklo na sovoznikovih vratih, ki ga je ponoci razbil verjetno kak junkie...in sicer pri Avto stekla Omejc v Medvodah... Je bilo narejeno hitro, ugodno in OK ... Tudi sin je pri Yarisu enkrat dal popravljat prednje steklo zaradi luknjice od kemancka in je bil precej cenejsi od Carglass-a ali Rogelj Romat ... V obeh primerih je bilo samoplacnisko... torej brez soudelezbe zavarovalnice ...